Pedrosa, Bridgestone lastiklerine geçiş kararı aldı

'Diğer Spor Dalları' forumunda BaSKeTChi tarafından 4 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. BaSKeTChi

  BaSKeTChi Üye

  Pedrosa, Bridgestone lastiklerine geçiş kararı aldı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dani Pedrosa, ani bir kararla sezonun geri kalan kısmında Michelin yerine Bridgestone lastikleri kullanacağını açıkladı. Pedrosa, yeni lastiklerini önümüzdeki Indianapolis yarışından itibaren kullanmaya başlayacak.

  Hafta sonunda Misano'da İspanyol sürücünün Bridgestone lastiklerine geçiş yapacağı yönünde spekülasyonlar ortaya atılmıştı. Yarış sonunda Michelin, bunu doğruladı.
  Michelin sözcüsü konuyla ilgili olarak şunları söyledi: '' Mükemmel bir sezon başlangıcına ve Almanya GP'sine kadar olan şampiyona liderliğine rağmen son yarışlarda Dani Pedrosa, Michelin' in takıma sunduğu lastiklerden dolayı kendisini pek rahat hissetmedi. Honda ve Michelin inanıyor ki, bir sürücünün kendine olan maksimum güveni, lastiklerden aldığı yüksek teknik potansiyelden gelir. Bu nedenle Michelin ve Honda, sezonun geri kalan kısmında Pedrosa'ya Michelin lastikleri ile ekipman sağlamamaya karar verdi.''
  Pedrosa ise, Michelin ve Honda'ya karşılıklı anlayışlarından ve kişisel talebini kabul ettiklerinden ötürü teşekkür etti.

  Son aylarda Michelin, kendi kullanıcıları Bridgestone kullanıcılarının gerisinde kalıyor diye ağır eleştirilere maruz kalıyordu. Hatta sürücler, Brno'da lastiklerin antremanlar ve sıralama seanslarındaki kötü performansından ötürü firmayı boykot etmeyi bile düşündüler.

  Fransız tedarikçi, bu hafta sonu Lorenzo ve Pedrosa'nın 2.ci ve 3.cülüğü ile daha iyi bir sonuç aldı. Fakat bu durum, Pedrosa' nın kararını değiştirmedi.

  Michelin, Honda motorsporları takımlarına 24 senedir lastik tedariki sağladı ve beraber 14 Dünya Şampiyonluğu yaşadılar. Nicky Hayden, takım arkadaşının aksine, sezona yine Michelin lastikleri ile devam edecek.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Pedrosa Bridgestone lastiklerine Forum Tarih
3D Pedrosa GP Diğer Cep Oyunları 7 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş