Pdf Şifreleyici 1.0 Download

'Güvenlik Programları' forumunda Siraç tarafından 1 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Pdf Şifreleyici 1.0 Download konusu Pdf Şifreleyici 1.0 Download

  Tanıtım:
  Üreticiden: Pdf Şifreleyici adlı ücretsiz, açık kaynak programımızla hizmetinizdeyiz. Bu program ile programcılara özellikle de Java programcılarına ücretsiz kaynak kod katkısında bulunduğumuza inanıyoruz.

  Program GPL lisansı altında açık kaynak felsefesi ile üretildiği için, eserin üzerinde dilediğiniz değişiklikleri yapabilir ve eseri dilediğiniz gibi dağıtabilirsiniz.

  Program Java dili ile yazıldı. Bu nedenle programı açılabilmesi için bilgisayarınızda JRE (Java Runtime Environment) kurulu olmalıdır. Şu anda dünyada 700 milyon bilgisayar üzerinde bu eklenti kurulu durumdadır. Eminim ki sizin bilgisayarınızda da Java kuruludur. Java, uygulamaların ve oyunların çalışabilmesi için aranan popüler bir kaynaktır. Eğer hala Java programı yoksa buradan ilgili eklentileri ücretsiz innDirebilirsiniz.

  Programın Açılması
  1) pdfenc.zip adlı dosyayı açın/çıkarın.
  2) "dist" dizinine gelin.
  3) pdfencrypt.jar adlı dosyaya çift tıklayın.

  Eğer Java programı düzgün yüklenmişse ve JAR dosyaları Java ile ilişkilendirilmişse program kolayca açılacaktır. Eğer JAR dosyası WinRAR tipi bir programda açılıyorsa endişe etmeyin. Bunun nedeni bazı bilgisayarların JAR türünü salt arşiv kabul etmeleridir. Bu durumda örneğin WinRAR programını açın. Settings sekmesinden Integration kısmını bulun. Orada ZIP, RAR, TAR, JAR gibi eklentilerin seçili olduğunu göreceksiniz. Siz JAR maddesini iptal edin. Yani JAR türü seçili olmamalıdır. Tamam düğmesine tıkladıktan sonra WinRAR programını kapatın. Artık JAR dosyaları WinRAR ile değil Java ile açılacaktır.

  Programcılar yazılımı komut satırından da çalıştırabilirler. Bunun için MSDOS komut satırı (Linux'ta Shell) açılır. "cd" komutu ile "dist" dizinine gelinir ve aşağıdaki komut verilir.
  java -jar pdfencrypt.jar

  Dilerseniz programı "dist" dizinindeki run.bat veya run2.bat dosyalarına çift tıklayarak da çalıştırabilirsiniz. Linux kullanıcıları ise run.sh adlı dosyayı kullanabilirler.

  Programın Kullanımı
  Öncelikle şifrelemek istediğiniz PDF dosyasını seçmelisiniz. Bunun için 'A' tuşuna tıklayın.

  Bu aşamada karşınıza dosya seçme aracı gelecektir. Bu araçtan şifrelemek istediğiniz dosyayı seçin. Daha sonra Open tuşuna tıklayın.

  Şimdi de şifreli dosya için bir ad seçin. Bunun için de 'K' tuşuna tıklayın ve dosya seçme aracına yeni bir PDF dosyası ismi girin. Var olan bir PDF dosyasının üstüne yazmamak, orijinal dosyayı kaybetmemek için bu yola başvurulmaktadır.

  Sonra kullanıcı kısmına şifrenizi girin ve 'Anahtarla' tuşuna tıklayın. Bu süreçte, program, kaynak dosyayı verdiğiniz şifre ile anahtarlayacak ve yeni seçtiğiniz isimde şifreli bir PDF dosyası oluşturacaktır.

  Dosya oluşunca sonuçla ilgili ileti 'durum' etiketine yazdırılacaktır.

  Java Testi
  Bilgisayarınızda Java'nın kurulu olup olmadığından emin olmak için öncelikle komut satırını açın. Komut satırına Başlat-Çalıştır kutucuğuna cmd yazıp Enter'e basarak ulaşabilirsiniz. Sonra MSDOS komut satırına sadece java yazıp Enter'e basın. Eğer Java kurulu ise komut satırı size yarım sayfa civarında bir çıktı verecektir. Java kurulu değilse ya da ayarları tam değilse bu sefer komut satırı size 'Tanınmayan iç veya dış komut' şeklinde bir hata mesajı verecektir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi eğer Java programı sisteminizde yoksa buradan eklentiyi innDirebilirsiniz.

  Geliştiriciler İçin
  Programı geliştirip tekrar derlemek isteyenler adlı eklentiye ihtiyaç duyarlar. JDK eklentisine sahip olmayanlar bu eklentiyi de buradan innDirebilirler. Programı derlemek için "src" dizininin bulunduğu yere komut satırında gelinir ve aşağıdaki komut verilir;

  Windows için;
  javac -source 1.5 -target 1.5 -sourcepath src; -cp build\classes;dist\pdflib.jar; -O -proc:none -g:none -nowarn src\com\javamar\pdf\EncryptPdf.java -d build\classes

  Linux için;
  javac -source 1.5 -target 1.5 -sourcepath src: -cp build/classes:dist/pdflib.jar: -O -proc:none -g:none -nowarn src/com/javamar/pdf/EncryptPdf.java -d build/classes

  Windows'da noktalı virgül, Linux'ta ise iki nokta üstüste işaretleri kullanılmaktadır. Ayrıca Windows'ta dosya ayracı ters bölü, Linux'ta ise düz bölüdür.

  Uygulama dosyası oluşturma komutları;
  Windows için;
  jar cvmf p.mf pdfencrypt.jar -C build\classes com

  Linux için;
  jar cvmf p.mf pdfencrypt.jar -C build/classes com

  Daha sonra, oluşan pdfencrypt.jar dosyasını "dist" klasörüne taşıyın.

  Bu aşamadan sonra programı komut satırından aşağıdaki komutla da (dist dizininden) çalıştırabilirsiniz;
  java -jar pdfencrypt.jar

  Not: Daha detaylı bilgi için "doc" dizinindeki rehber.pdf adlı dosyaya bakınız.

  Sürüm : 1.0

  Boyut : 1.28 Mb

  Kullanım İzni : Açık kaynak kodlu (GNU/GPL)

  Dil : Türkçe

  İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

  Üretici Firma : Murat İnan

  [​IMG]

  Pdf Şifreleyici 1.0
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Şifreleyici Download Forum Tarih
Cep Telefonu Kilit Programı (Dosya Şifreleyici) Diğer Tüm Programlar 9 Ekim 2009
aercys | Şifreleyici 1.1.0.0 İndir A-B 28 Nisan 2009
aercys | Şifreleyici 1.0.0.0 İndir Güvenlik Programları 22 Nisan 2009
CryptoExpert Lite 2009 7.9.2(Alternatif şifreleyici) C-D 16 Nisan 2009
Şifreleyici 7.0 (türkçe) Resimli Program Anlatımı 21 Aralık 2008

Bu Sayfayı Paylaş