PC'nizi faresiz kullanın, İndirin!

'Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler' forumunda Dine tarafından 26 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  PC'nizi faresiz kullanın, İndirin! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Klavye varken fare ile vakit kaybetmeyin!

  Bu bedava araç internette fare kullanmayı tarihe karıştıracak. Üstelik hem Firefox, hem Chrome için!

  Fare kesinlikle her bilgisayar kullanıcısının vazgeçilmez yardımcısı. Ama öyle bir zamanda yaşıyoruz ki artık kullanıcılar için en önemli şey hız haline geldi. Fare ile gerçekleştirilebilecek işleri, sürekli elimizin altındaki klavyeden halledebilmek büyük bir avantaj. gleeBox adlı ufak ve ücretsiz bir tarayıcı eklentisi, özellikle internet siteleri üzerinde artık fareye daha az başvurarak, işlemlerin çoğunu klavye üzerinden yapmanızı sağlıyor.
  İster Firefox, isterseniz de Google Chrome ile kullanabileceğiniz gleeBox'ın fare ile tıklamalardan tasarruf ettirmek için farklı yöntemleri var. Bunlardan ilki bir sayfa üzerindeki bağlantıları hızlı bir şekilde bulabilmesi. Bunun için tek yapmanız gereken g tuşu ile çalıştıracağınız gleeBox'ın kutusu içerisine takip etmek istediğiniz metin bağlantısını yazmaya başlamak. Siz yazdığını anda gleeBox sayfa üzerinde, girilmiş karakterlerle başlayan bağlantıyı arıyor ve siz daha sadece birkaç karakter yazdığınızda bağlantıyı bulmuş oluyor. Bundan sonra bağlantıyı takip etmek için Enter tuşuna basmanız yeterli. Eğer bağlantıyı yeni bir sayfada açmak istiyorsanız bu kez de SHIFT+Enter tuşlarına basabilirsiniz.

  Adresi kısaltıp, Twitter'a gönderin

  gleeBox ile bağlantı içeren görselleri seçmek içinse ?img yazmanız yeterli. Bundan sonra TAB tuşu ile aynı sayfadaki diğer bağlantı içeren görseller arasında dolaşabilir ve Enter veya SHIFT+Enter ile istediğiniz bağlantıyı takip edebilirsiniz.
  gleeBox sadece sayfayı gezmeye değil, beğendiğiniz sayfaları sosyal ağlar üzerinden paylaşmanızı da sağlıyor. G tuşuna bastıktan sonra !tweet yazarak o an görüntülemekte olduğunuz sayfayı Twitter'a gönderebilirsiniz. Sayfanın adresini bit.ly ile kısaltmak istiyorsanız o zaman yazmanız gereken tek şey ise !shorten.
  gleeBox bunlar gibi pek çok özel komutu destekliyor. Tüm komutları şu adresten görebilirsiniz.

  gleeBox'ı Firefox eklentisi olarak indirmek için şuradaki adresi, Chrome eklentisi olarak indirmek içinse buradaki adresi ziyaret etmeniz yeterli.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - PC'nizi faresiz kullanın Forum Tarih
Programsız Pc'nizi Rahatlatın Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler 26 Mayıs 2009
Klavyesiz, faresiz bilgisayar Bilim & Teknoloji 12 Mart 2009

Bu Sayfayı Paylaş