PC kaynaklarını merkezi bir noktadan izlemek

'Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler' forumunda Mavi_Sema tarafından 1 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  PC kaynaklarını merkezi bir noktadan izlemek konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  PC kaynaklarını merkezi bir noktadan izlemek

  Her hangi bir sorun çıktığında nedenini öğrenmek istiyorsunuz ve bu amaçla çalışan işlemlere, sabit disk erişimine ve ağ aktivitelerine bakıyorsunuz. Windows bu bilgiye ulaşmanızı standart araçları yardımıyla kolayca sağlıyor.
  [​IMG]
  Genel Bakış: Ek bilgi aracı Kaynak İzleyicisi tarafından CPU durumunu, ağ ve bellekteki son durumları izleyebileceksiniz.


  Vista'nın Kaynak İzleyicisi, Windows Görev Yöneticisi'ne göre daha kullanışlı ve daha anlaşılır efektif araçlarından birisi. Bu aracı başlatmak için öncelikle "Görev Yöneticisi"ni başlatın. "Performans"
  sekmesine geçerek sağ alt taraftaki "Kaynak İzleyici"ye tıklayın. Bu işlemi gerçekleştirmek için yönetici haklarına sahip bir kullanıcı hesabı ve şifresiyle yetki vermelisiniz. Kaynak İzleyicisi bilgileri yeni bir sayfada düzenli bir şekilde gösterecektir. Kaynak İzleyici aracı beş farklı alt bölüme ayrılmış. Bunlardan ilki olan "Kaynak Genel Görünümü"nde CPU, disk, ağ ve bellek hakkındaki genel durum bilgilere ulaşabilirsiniz. Diğer dört bölümde ise disk yazma ve okuma erişimleri veya CPU kullanımları gibi tekil işlemlere ait bilgilere rahatlıkla ulaşabileceksiniz. Bu bölümlerden istediğinizi aktif hale getirmek için başlığın bulunduğu
  çubuğa veya sağ taraftaki diyagramı açan ok işaretine tıklayabilirsiniz. "Daha Fazla Bilgi" adındaki son bölümde ise ihtiyaç duyabileceğiniz farklı konulardaki araçların yardım konularını içeriyor.

  alıntı​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - kaynaklarını merkezi noktadan Forum Tarih
Madenler ve enerji kaynaklarının ülkemiz açısından önemi kısaca Sorular ve Cevaplar 17 Kasım 2016
Dünyada su kaynaklarının ne kadarını canlılar kullanır Doğa ve Bitkiler 16 Kasım 2016
Niçin yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmalıyız Sorular ve Cevaplar 4 Ekim 2016
Yenilenebilir enerji kaynaklarının olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir? Eğitim Bilgileri 13 Nisan 2016
Geçmişte kullanılan ışık kaynaklarını bugünün ışık kaynakları ile karşılaştırınız Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 16 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş