Pazarsuyu İlköğretim Okulu Bulancak Giresun

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 18 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Pazarsuyu İlköğretim Okulu Bulancak Giresun konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Pazarsuyu İlköğretim Okulu Hakkında - Pazarsuyu İlköğretim Okulu Tanıtımı - Pazarsuyu İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Pazarsuyu İlköğretim Okulu Resimleri

  [​IMG]

  Pazarsuyu İlköğretim Okulu Giresun Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

  Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Pazarsuyu İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Pazarsuyu İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Pazarsuyu İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Pazarsuyu İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: GİRESUN / BULANCAK
  Adı: PAZARSUYU İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: Pazarsuyu llköğretim Okulu
  Telefon Numarası: 4543151311

  OKULUMUZUN TARİHÇESİ

  Cumhuriyet döneminden önce köyümüzde Hicri (1325) Miladi 1909 yılına kadar medrese eğitimi devam etmiştir.1910-1919 yılları arası (5 yıllık Rüştiye) ilkokul Arapça harflerle okutulmuş. Yakın çevreden okumak için öğrenciler gelirmiş. 1919 yılında Kurtuluş Savaşı nedeniyle öğretmenlerin askere alınması sonucu okul öğretmensizlikten kapatılmış.

  1928 yılında Türkçe alfabe ile eğitim seferberliği başlatılmış, büyük- küçük, kadın-erkek gece okuluna devam etmişler. 1947 yılında şimdi Güzelyalı Mahallesi sınırları içinde kalan ve Gedikalioğlu İbrahim Ağa Vakfı olan yerde tek derslikli, üç sınıflı taş binanın yapılması sonucu Ahmet KARSLI ve köyümüz halkından Ahmet PARÇAL eğitmen olarak göreve başlamıştır.

  1952 yılında Necati ŞENEL in öğretmen olarak atanması ile aynı okulda (beş sınıf bir arada ) eğitim verilmeye başlanmıştır. 1956 yılında şimdiki okulun yeri alınarak üç sınıflı okul yapılmış ve eski okul buraya taşınmıştır. Bu okula Maden Köyü ve Eski Köyden de öğrenci gelmeye başlamış, mevcut hızla kalabalıklaşmıştır. 1961 yılından itibaren 1991 yılına kadar çift tedrisatlı olarak öğretime devam edilmiştir.

  Köyümüzün Ballıca, Şardağ ve Eski Köy (Yıldız Köyü) mahallelerine okullar yapılınca mevcut azlığından 1992 yılından itibaren normal tedrisata geçilmiş ; 1997-1998 öğretim yılında okulumuzun adı Pazarsuyu Köyü B.S. İlköğretim Okulu olmuştur.

  Okulumuz 24.08.2000 tarihinde (2000-2001) eğitim öğretim yılında) 8 yıllık İlköğretim Okuluna, Okul Müdürü Hasan BOZAT, okul öğretmenleri ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla yapılan 5 adet derslik, çekilen büyük çile ile dönüştürülmüştür.

  Okulumuz halen Okul Müdürü Hasan BOZAT 1 Müdür Yardımcısı 10 öğretmen kadrosu ve 170 öğrenci mevcudu ile eğitim öğretimini başarı ile devam ettirmektedir.


  [​IMG]

  Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

  www.kesap.gov.tr

  giresun.meb.gov.tr
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Pazarsuyu İlköğretim Okulu Forum Tarih
İlköğretim Haftası Yazı İlköğretim Haftası İle İlgili Yazı Eğitim Bilgileri 16 Eylül 2013
İlköğretim Haftası Şiirleri İlköğretim Haftası İle İlgili Şiirler Şiirler 16 Eylül 2013
Açık İlköğretim I. Dönem Sınav Tarihi 2012-2013 Açık Öğretim AÖF 15 Ekim 2012
Cumhuriyet Bayramı Şiirleri İlköğretim Şiirler 11 Ekim 2012
Gedikpınar İlköğretim Okulu Bilgileri Güroymak Bitlis Bitlis Tanıtımı 28 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş