Patronunuza Kendinizi Sevdirin - Kendinizi Patronunuza Sevdirmenin Yollari

'Konu Dışı Başlıklar' forumunda NeslisH tarafından 22 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Patronunuza Kendinizi Sevdirin - Kendinizi Patronunuza Sevdirmenin Yollari konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Patronunuzla nasıl iyi ilişkiler kuracağınızı ve terfi edeceğinizi bilmek ister misiniz? Bunun yolu genel düşüncenin aksine onun en iyi arkadaşı olmak ya da kendinizi iyi göstermeye çalışmak değil. İşte patronların söyledikleri. Siz de uygulayın ofisin gerçek starı siz olun!

  1. Yanıtlayabileceğiniz sorular sormayın

  Tabii ki patronunuza sorup onun onayını almak sizi rahatlatacaktır ama bir sonraki sefer önce kendinize sorun: "Bu soruyu benden daha iyi cevaplayabilir mi?" Genelde cevap "hayır" olur. İşinizi sizden daha iyi kimse bilmez. Önce kaynakları araştırıp kendiniz çözmeye çalışın.

  2. Problemle değil çözümle gidin

  En az 10 dakika bir çözüm düşünmeden problemi patronunuza götürmeyin. Zor bir konuyla gidip çözüm önermek patronunuzu etkileyecektir.

  3. Özür dilemeyin

  Yanlış bir şey yaptıysanız söze hemen özür dilemekle başlamayın sizi zayıf gösterir. Bir dahaki sefer bir hata yaptığınızda şunu deneyin: "Bu proje daha iyi olabilirdi" "Daha farklı yapmalıydım" "Bir sonraki sefer şöyle yapmayı düşünüyorum..." gibi. Patronunuz neyi yanlış yaptığınızdan çok ne öğrendiğinize dikkat edecektir.

  4. Duygusallaşmayın

  Sinir anında sakın e-mail atmayın. Sizi sinirlendiren bir e-mail'den sonra cevap yazmak istemek normal bir davranış. Cevabınızı hemen yazın ama göndermeyin. En az 30 dakika bekleyin sonra orijinal e-mail'i ve cevabınızı tekrar okuyun. Profesyonellikten vazgeçmeyin.

  5. Görevinizin dışına çıkın

  Yeni görevler deneyin. Bazen sizin için uygun zamanı bulmak istiyorsanız yeni işler denemelisiniz. Böylece yeni şeyler öğrenirsiniz ve patronunuz takım ruhunuz ve yardım isteğinizden etkilenir.

  6. Patronunuzun zekasını küçümsemeyin

  Hastalık numarası yapmanın da yolları vardır. Hasta olduğunuzu ve işe gelemeyeceğinizi e-mail/mesaj atarak ya da İnsan Kaynakları yöneticisini veya bir çalışma arkadaşınızı arayıp bildiriyorsanız bu yalan söylediğinizi gösteren bir işaret. Bir dahaki sefer büyüyün ve direkt patronu arayın.

  7. Geribildirim isteyin ve verin

  İletişim iki yönlüdür ve insanoğlu olarak pozitif yorumlara her zaman açığızdır. Eğer patronunuzun yaptığı herhangi bir şey hoşunuza gidiyorsa bunu ona söyleyin. "Toplantıdaki desteğiniz takdir edilecek bir davranıştı" gibi bir şey davranışlarının sizin üzerinizdeki etkisini fark etmesine yardımcı olacaktır.

  8. Mızmızlanmayı bırakın

  Hepimiz arada sırada şikayet etmeyi severiz ancak sık sık yaptığınızda çalışma arkadaşlarınız ve patronunuz herkesi kışkırtanın siz olduğunu fark edecektir. Her ufak problemde şikayet etmek yerine, ortalığı yatıştırarak çözüm aramak daha saygı değer bir davranıştır. Böylece gerçek bir problem olduğunda insanlar sizi ciddiye alacaktır.

  9. Üretici olun

  Hepimiz işleri geliştirecek yeni projeler hakkında bir sürü dahiyane fikre sahibiz. Ancak fikirlerinizi listeleyip patrona göndermeniz yeterli değil. Sorumluluk almadığınız sürece büyük ihtimalle hiçbiri hayata geçmeyecektir. En iyi fikirlerinizden birkaçını seçin ve konu üzerine çalışmaya başlayın. Patronunuz yaratıcılığınıza hayran olmakla kalmayacak projelerin hayata geçmesi için aldığınız insiyatifi de takdir edecektir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Patronunuza Kendinizi Sevdirin Forum Tarih
Patronla iyi geçinmek bir sanat - Patronunuza, burcuna göre davranın Psikoloji 9 Aralık 2008
Kendinizi Namazla İlgili Bilinçlendirin Dinimizin Direği Namaz 22 Mayıs 2011
Hamilelikde Kendinizi Annelige De Hazırlayın. Gebelik ve Annelik 18 Ekim 2010
Kendinizi çekici hissetmenin yolları Güzellik & Bakım 9 Şubat 2010
Photoshop ile Kendinizi Vampir Yapın Photoshop Dersleri 3 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş