Paskalya Adası / Şili-Şili Resimleri-Paskalya Adası / Şili Hakkında

'Yabancı Tatil Yerleri Hoteller' forumunda Mavi_Sema tarafından 9 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Paskalya Adası / Şili-Şili Resimleri-Paskalya Adası / Şili Hakkında konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]


  Pasifik Okyanusu'nun tam ortasında bulunan Paskalya Adası’nda kökeni ve gelişimi hala bir sır olarak kalmış bir kültürü içinde "Moai" denilen dev heykelleri barındıran "ahus" ları yok oluşun ve sonsuzluğun gizemini keşfedecek harika bir restorasyondan geçmiş ve her tür konforu sunan yerel evlerde kalacak ve bu gizemli uygarlığın son izlerine dokunacaksınız.  Paskalya Adası Şili'nin orta kıyısından yaklaşık 3800 km batıda yer alıyor. Çok izole bir konumda olan adanın (Pitcarin Adası kuzeydoğuda yaklaşık 1900 km uzaklıkta en yakın yerleşim yeri) yüzölçümü 170 km² dir. Baştanbaşa en uzun yeri 24 km ve en geniş yeri de 12 km.

  Moai denen heykelleri kim ne zaman ve neden yapmıştı ? Bu gizem halen çözülebilmiş değil. Bilim adamlarının varsayımlarına göre Paskalya Adası yüzyıllar öncesinden beri insanların yaşadığı bir yer ve "Moai" ler de yüzlerce yıllık dev heykeller. Ama dediğimiz gibi bunlar sadece tahmin !

  Ada hakkında başka bir gerçek ise buranın birçok kavime ev sahipliği yapmış olması ve "Moai" lerin bu kavimlerin kendi aralarında yaptıkları savaşlar sırasında yok olması. Bilinmeyen ise bu dev heykellerin neden ve kimler tarafından bir kısmının yok edilmiş olmasıdır. Bu da hala gizemini koruyor.

  Seyahatiniz sırasında bu antik kültürün soyundan gelen yerlilerden gelenek ve göreneklerini ilk ağızdan dinlerken değişen yaşam koşullarına nasıl direndiklerine de bizzat şahit olacaksınız.

  Paskalya Adası'nda konaklama için; lüks ve sadeliğe özen gösterilerek harika bir restorasyondan geçmiş olan ve "Casas Rapa Nui" adıyla bilinen 2 yerel evi kullanılıyor. Birbirine yakın konumda olan evlerde içinde kendi banyosu olan toplam 9 oda bulunuyor. Her biri 27m² olan odaların önünde açık hava jakuzisi ve etrafını çevreleyen mükemmel bir doğası var. Bazılarının biraz daha büyük olmasının yanı sıra hepsinde açık havada yemek yemek için bir veranda bar yaşam alanı ve uluslararası telefon ile internet bağlantısı var.

  Seyahatiniz uluslararası uçuşla varacağınız Santiago Şili den 5 saatlik bir uçuşla geleceğiniz Paskalya Adası'nda başlıyor. Havaalanında karşılandıktan sonra "Casas Rapa Nui" Oteli'ne transferiniz yapılıyor.

  Adanın güzelliklerini ve gizemini bizzat yaşayacağınız kolaydan zor etaplara yürüyüşler boyunca bazen deniz kıyısında bazen kayaların tepesinde bazen de mıknatıs gibi sizi çektiğini hissedeceğiniz bölgelerde size özel piknik ve yemekler organize edilerek program süresince nefis balık ve deniz ürünleri tattırarak seyahatinizin keyfine doyasıya varmanız sağlanıyor.

  Güney Amerika dünyanın en az bilinen ve çok azı keşfedilmiş bölgelerinin başında gelir. Antropolojik ve arkeolojik bulguları köylerin bugün hala geçmişin vasiyetini yerine getirirken geleneklerin de bekçiliğini yaptklarını görmek herkesi zaman içinde bir yolculuğa davet eder. Burada özgürlüğü az sayıda sakiniyle benzersiz yerleri keşfetme imkanı bulacaksınız.

  fotoğrafLar

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Paskalya Adası Şili Forum Tarih
Paskalya Adası Bilgileri ve Resimleri Ülkeler Coğrafyası 1 Ağustos 2010
Paskalya Duvar Kağıtları, Paskalya Resimleri Wallpaper / Resimler 5 Nisan 2012
Paskalya Ne Zaman 2012 Özel Gün ve Geceler 11 Haziran 2011
Paskalya Ne Zaman Kutlanır 2012 Seviyeli-Ciddi Konular 10 Haziran 2011
Paskalya yortusu nedir Özel Gün ve Geceler 19 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş