Parti yarım kaldı: 80-83

'Basketbol' forumunda Dine tarafından 8 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Parti yarım kaldı: 80-83 konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Parti yarım kaldı: 80-83


  Euroleague'in hiç kuşkusuz en sempatik takımıydı Partizan. Düşük bütçeleri, vasat kadroları ama genlerinden gelen basketbol zekaları ile, her maç başka bir mucize yaratıp Berlin kapılarına kadar dayanmışlardı. Rakip ise 35 milyon dolarlık yıldızlar topluluğu Olympiakos.

  [​IMG]
  Maç öncesi herkes Yunanlılar’ın rahat kazanacağını düşünüyordu. Bir yanda mahallenin zenginleri, diğer yanda fakir ama onurlu çocukları. O, onur mücadelesi dün de devam etti. Final-Four’a kalması son yılların en büyük mucizesi olarak değerlendirilen Partizan, bir şans topuyla finalden oldu. Maç boyunca inanılmaz bir mücadele gösteren, rakibi bozan, rakibin 8 asistine karşılık tam 19 asist yapıp adeta basketbol dersi veren Sırplar, bireysel yeteneklere mağlup oldu. Biraz da, rakibin son dakikalarda neredeyse döverek yaptığı savunmaya göz yuman hakemler sayesinde. Her şeye rağmen kazanıyordu, çok büyük bir mucizeyi daha gerçekleştiriyordu, Mariç ve arkadaşları. Mersin’in bağrından kopup, Belgrad’a gelen Bo McCaleb, 6 saniye kala attığı turnike ile Partizan’ı 67-67 öne geçiriyordu. Ama bitime iki saniye kala Teodosiç’in çembere değmeyen üçlüğünü havada yakalayıp smaçlayan toplam maliyeti 20 milyon dolar olan Josh Childress, maçı uzatmaya götürdü.
  Uzatma’nın son saniyesinde yine şans Partizan’ın ayağına geldi. Ama o ana kadar 7 şutun sadece 1’inde isabet bulan, sahanın en kötüsü eski Efes Pilsen’li Rasiç’in üçlüğü girmeyince, finali çantada keklik gören Yunanlılar, ecel terleri döküp Barcelona’nın rakibi oldu.
  Gökhan German
  Partizan-Olympiakos: 80-83
  SALON: Bercy
  HAKEMLER: Facchini (İTA), Bachar (İSR), Hierezuelo (İSP)
  PARTİZAN: Robert *** 5, McCalebb *** 21, Kecman *** 11, Miloseviç *, Rasiç * 5, Boziç *** 8, Mariç *** 17, Vesely *** 13, Djekiç *, Vranes **
  OLYMPİAKOS: Papaloukas *** 10, Penn *, Childress *** 17, Vujcic *, Vasilopoulos *, Bourusis *** 9, Kleiza *** 19, Mavrokefalidis *, Beverly **, Teodosiç *** 17, Schortsanitis ** 11
  1. PERİYOT: 17-15, DEVRE: 28-33, 3. PERİYOT: 52-52
  fanatik
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Parti yarım kaldı Forum Tarih
İlk Siyasi Parti Kim Tarafından ve Ne Zaman Kuruldu? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 6 Şubat 2014
Bugüne Kadar Kaç Siyasi Parti Kapatıldı? Seviyeli-Ciddi Konular 21 Nisan 2012
Türkiye Anayasası Mahkemesi Kurulduğundan Beri Kaç Parti Kapatılmıştır Tarihi Bilgiler 20 Şubat 2012
Partikül Nedir – Partikül Ne Demektir? FrmArtuklu TatLı SöZLük 25 Aralık 2011
Türkiyede İlk Siyasi Parti Seviyeli-Ciddi Konular 18 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş