Parfümünüz Yaşınıza Uygun Mu?

'Güzellik & Bakım' forumunda Fatma tarafından 31 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Parfümünüz Yaşınıza Uygun Mu? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  20'li yaşlar: Her şey sizin için yeni. Bu yüzden daha deneysel olabilirsiniz. Bu yaşların "uçarı" ruhuna en uygun kokular keskin ve güçlü ifadelidir. Kendinizi ortaya koymak ve hissetmek için önemlidir.

  Meyveli ve egzotik içerikli nar kokusu aynı zamanda masumiyeti ortaya çıkarıyor. Beyaz yapraklı portakal çiçeği ve inci çiçeği dışında vanilya ve amber notalarıyla ruhunuzu okşuyor. 30'lu yaşlar

  Konferanslar, iş toplantıları, mesleki sorumluluklar... 30'lar, genellikle işyerinde geçirilen uzun saatleri de içine alıyor. Bu yüzden kullanılan kokular bu yaşlarda kendini fazla ön plana atmadan elde edilmiş hakimiyeti simgeler.

  Listenin başında genellikle yeşil ve baharat içerikli tasarım kokular yer alır. Güçlü turunçgil notaları da kendine güven ve hakimiyeti ortaya koyan kokulara hayat verir. 40'lar: Bu yaşlardaki kadınlar artık parfümlerinden güzel kokması dışında başka şeyler de bekler.

  Kullandığı koku onu görünmeyen bir koza gibi sarmalı ve kişisel bir imzasına dönüşmelidir. İdeal olanlar ise bir tutam buhur içeren rahatlatıcı kokulardır.

  Pudralı yumuşak dokunuşlar stresi azaltıcı özellikleriyle öne çıkar. Lavanta, biberiye ve zencefil gibi aromatik karışımların da rahatlatıcı etkileri bilinmektedir. 50'ler: Değerlerin en fazla öne çıktığı yaşlardır. Artık zamansız gerçek lüks duygusunun dönemidir.

  Klasik elegan parfümler 50'li yaşların vazgeçilmezidirler. Koku kompozisyonları, çiçeksi ve rafine kalp notalarıyla belirlenir. Gül, yasemin, sandalağacı parfümün uzun vadede sıkıcı olmasını önleyen çiçeklerdir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Parfümünüz Yaşınıza Uygun Forum Tarih
Parfümünüzün daha kalıcı olmasını istiyorsanız Güzellik & Bakım 8 Aralık 2009
Parfümünüz burcunuza uysun Burçlar Alemi - Astroloji 4 Nisan 2009
Parfümünüzü koklayanda etki bırakın Güzellik & Bakım 22 Ocak 2009
Parfümünüzü saklamak için Güzellik & Bakım 11 Ekim 2008
Yaşınıza Uygun Kot Pantalon Modelleri Bayan Giyimi & Bayan Modası 8 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş