Parfümünüzün daha kalıcı olmasını istiyorsanız

'Güzellik & Bakım' forumunda Dine tarafından 8 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Parfümünüzün daha kalıcı olmasını istiyorsanız konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Parfümünüzün daha kalıcı olmasını istiyorsanız duş veya banyo sonrasında sürün: gözeneklerin açık olması cildin kokuyu daha iyi emip tutmasını sağlar. Parfüm kullanımının ilk şartı, cildin tüm kokulardan arınmış yani temiz olmasıdır. Banyo sırasında parfümünüzün yan ürünlerini kullanmak da kokuyu katlayacaktır. Kokuları çeşitli özelliklerine göre sınflandırmak mümkündür. Ancak temel sınıflandırma kokunun kaynağına göre yapılandır. Kullanılan çiçek kokularının başlıcaları manolya, lavanta, gül, orkide, zambak, portakal çiçeği, limon çiçeği, yasemindir. Meyve kokuları: Şeftali, portakal, kavun, mandalina, limon Baharat kokuları: Karanfil, zencefil, karabiber, tarçın Ağaç kokuları: Sandal ağacı Kime hangi koku gider? İnsanların herbiri nasıl ki farklı karakterlere sahipse, parfüm konusunda da zevkler farklılık göstermektedir. Kimi, sabunsu kokuları tercih ederken kimi de şekerli veya baharatlı kokuları sever. Lise çağında bulunan gençlerin taze sabun ve meyve kokularını tercih etmesi önerilir. Ancak yaş ilerledikçe daha etkili baharat kokuları veya çiçek kokuları tercih edilebilir. Bu arada parfüm seçerken günün hangi saatlerinde kullanacağınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Gündüz fazla daha hafif kokular akşamla birlikte çarpıcı olanları deneyebilirsiniz.

  Cilt tipi de parfümün kalıcılığıyla yakından ilgilidir. Yağlı ciltlerde parfümler daha kalıcıdır. Bu durumda cildiniz kuruysa daha fazla parfüm sürmeniz gerekir.

  Cildin Asit Oranı da Parfümün Kalıcılığını Etkiler:

  Asitli ciltlerde ağaçsı ve baharatlı kokular daha kalıcıdır. Sıcak günlerde daha hafif parfümer kullanın. Parfümün kokusu sıcak ve nemde daha kuvvetlenir...

  Gündüz: Sabah parfüm sürmek konusunda kararsız kalan ama iyi kokmayı da isteyenler için ideal olan, eau de cologne, eau de toilette ya da deodorant, krem gibi bir yan ürünle parfümlenmektir.

  Öğleden sonra: Çiçek veya meyve ailesine ait iyi yayılan ama ağır olmayan kokular seçin. İki ayrı Parfümkullanıyorsanız öğleden sonra daha vurgulu olanını tercih edin.

  Gece: Parfüm özünün kullanılacağı tek zamandır: Ya şimdi, ya hiçbir zaman! Parfüm özleri saatler boyunca vücutta kalır, adeta ikinci deriniz olur.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Parfümünüzün daha kalıcı Forum Tarih
Hinduizm ve Budizm dinleri daha çok hangi kıtada varlığını sürdürür kısaca Diğer Dinler İnançlar 15 Şubat 2017
2017 Ardahan nüfusu Ardahan Tanıtımı 31 Ocak 2017
Dürüst olmak gerekirse ilk çağlarda hayat daha güzeldi diyen biri haklı mıdır? Sorular ve Cevaplar 18 Ocak 2017
Yaşadığınız yerde insanlar daha çok hangi alanda çalışır? Sorular ve Cevaplar 18 Ocak 2017
Duygularıyla mı yoksa akıllarıyla mı hareket eden insanlar daha başarılı olur? Sorular ve Cevaplar 30 Kasım 2016

Bu Sayfayı Paylaş