Parfümünüzü saklamak için

'Güzellik & Bakım' forumunda Fatma tarafından 11 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Parfümünüzü saklamak için konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]Aldığımız parfümleri açtıktan sonra iyi koşullarda saklarsak[​IMG] kokuları 6 ay ile bir yıl arasında dayanır. Peki[​IMG] kokuyu cildimizde uzun süre nasıl tutabiliriz?

  Gün ışığı ve hava ile temas[​IMG] parfümleri bozan oksidasyonu sağlayan faktörlerin başında gelir. Bu nedenlerden dolayı[​IMG] parfüm şişesinin kapağı[​IMG] kullandıktan sonra sıkı bir şekilde kapatılmalı ve parfümün gün ışığından korunması için tercihan kutusunda saklanmalıdır.

  Parfümlerin buzdolabında saklanması parfümünün dengesini bozar ve kokusunda değişmelere neden olur. Parfüm ve eau de parfume'lerin buzdolabında saklanmamaları gereklidir. Eğer soğutulmuş ve tazeleyici bir ürün kullanmak istiyorsanız aftershave veya cologne formları almalısınız. Bu ürünler buzdolabında da saklanabilirler.

  Bir parfümün cilde tatbik edilmesinden sonra kokunun kalıcılığı ortalama 3 saat kadardır. Yıkandıktan sonra[​IMG] cilde nemlendirici yağlar sürülmüş ve daha sonra parfüm tatbik edilmişse süre uzar. Deniz seviyesinden yükseklere çıktıkça parfümün etkisini kaybetmesi hızlanır. Daha sıcak havalarda ve nemin yüksek olduğu durumlarda kalıcılık artar.

  Parfümün saça ve saç diplerine uygulanması da yanlıştır. Saçın ve saç diplerinin yağlı ortamı[​IMG] parfümün yapısını değiştirebilir ve kokuyu bozabilir. Ayrıca parfümünüzdeki alkol[​IMG] saçlı derinizin kurumasına neden olabilir.

  Parfümünüzün kalıcılığını ve etkinliğini arttırmak istiyorsanız[​IMG] parfümünüzü nabız hissettiğiniz deri noktalarına[​IMG] boyun[​IMG] kulak arkası[​IMG] bilekler[​IMG] dirsek içi bölgelerine tatbik etmelisiniz.[​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Parfümünüzü saklamak için Forum Tarih
Parfümünüzün daha kalıcı olmasını istiyorsanız Güzellik & Bakım 8 Aralık 2009
Parfümünüzü koklayanda etki bırakın Güzellik & Bakım 22 Ocak 2009
Yeşillikleri Bozulmadan Saklamak İçin Ne Yapmalıyız ? Pratik Bilgiler 15 Aralık 2010
Sebzeleri Dondurarak Saklamak Pratik Bilgiler 7 Aralık 2010
Saklamak Rüya Tabiri Rüya Tabirleri 22 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş