Paramedikal Ürünler

'Güzellik & Bakım' forumunda Fatma tarafından 31 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Paramedikal Ürünler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  SAÇLI DERİ MESOTERAPİSİ
  Gerek genetik gerekse diğer nedenlerle olan saç dökülmesi,zayıflaması,saç kırılması,çatallanması gibi durumlarda saçın ihtiyaç duyduğu maddeler saçlı deriye özel iğneler yardımıyla yoğun bir şekilde enjekte edilir.Saçlı deri mesoterapisiyle saçın kalitesi ve kalınlığı artar,dökülme durur,cansız saçlar kısmen canlanarak saç hacmi artar.Saçtaki kırılma, çatallanma,matlaşma gibi yıpranma bulguları düzelir.Saçlı derideki kepeklenm
  e,kaşıntı, sivilceler kaybolur.saç ve saçlı deriye canlılık verir.
  Standart saç mesoterapisi ayda bir seans olmak üzere dört seans uygulanır.Dökülmenin çok olduğu dönemlerde yoğun tedaviye alınarak haftada bir seans uygulanır.Sonraki dönemde 2-3 ayda bir seans idame tedavi yapılarak kazanılmış olan saç kalitesi korunur.
  Saç mesoterapisi saç ekimine alternatif bir tedavi yöntemi değildir ancak var olan saçları canlandırarak kalitesini artırır.Dökülmüş tamamen kelleşmiş alanda hiç etkisi olmamaktadır.
  Dikkat çekmek ve daha etkiliymiş imajı yaratmak için Paris mesoterapisi gibi değişik isimler verilse de uygulama aynıdır.
  LASER TARAĞI
  Saç dökülmesi ve zayıflamasında belli bir dalga boyunda lazer ışığı saçlı deriye uygulanır. Üretici firmanın etki mekanizması tanımında saçlı deride kanlanmayı artırdığı ve bu yolla saçın beslenmesinin arttığı yönündedir.Ancak seyrek aralıklarla saçlı derinin bu yolla uyarılarak kanlanmasının artmasının saç köküne ne kadar etki ettiği konusunda bilimsel destekten yoksundur.Dünyaca kabul edilen denetleyici sağlık kuruluşlarından onay alınamamıştır. Türkiye''de daha çok saç ekim klinikleri reklam amacıyla getirip kullanmaktadır.
  Kullanılacaksa saça hiçbir zararı olmadığını bilerek ve de fazla ümitlenmeden kullanmak gelecekte yaşanacak hayal kırıklıklarını azaltacaktır.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş