Paralı Askerlik Şartları Nelerdir - Sözleşmeli Erlik Şartları

'Konu Dışı Başlıklar' forumunda Mavi_inci tarafından 7 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Paralı Askerlik Şartları Nelerdir - Sözleşmeli Erlik Şartları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Paralı askerlik şartlari
  sözleşmeli erlik şartları nelerdir
  sözleşmeli askerlik şartları

  BEKÂRLARDAN SEÇİLECEK

  Dağda görev yapmak isteyen profesyonel askerlerde lise mezuniyeti şartı aranacak. Gönüllüler, önce yazılı, daha sonra fiziki sınava tabi tutulacak. Sözleşmeli erler ağırlıklı olarak medeni durumu bekâr olanlardan seçilecek.

  3 AY EĞİTİM
  Sözleşmeli er olmaya hak kazananlar Isparta Dağ ve Komando Okulu'nda 3 aylık özel eğitimden geçecek. Eğitimleri tamamlananların birliklere atamaları yapılacak.

  3 -10 YIL ARASI GÖREV
  Sözleşmeli erler, dağda en az 3, en fazla 10 yıl görev yapacak. Sözleşmeli ramboların maaşları ek ödemelerle 2 bin 250 TL'yi bulacak.

  60 BİN TL İKRAMİYE
  Sözleşmelerini tamamlayan profesyonel erlere görev sürelerine göre ikramiye ödenecek. 10 yılı tamamlayanlara en az 60 bin TL ikramiye ödenmesi planlanıyor.

  SONRA ÖZEL GÜVENLİK

  Teröristle mücadele edecek sözleşmeli erlerin tecrübelerinden cezaevi korumasında da yararlanılacak. Görevlerini tamamlayan rambolara, cezaevlerinin dış güvenliğinden çekilen jandarmanın yerine sözleşmeli özel güvenlik olması teklif edilecek. Profesyonel askerler, cezaevi korumasını üstlenecek.

  10 BİN ASKER ALINACAK
  İlk etapta 10 bin sözleşmeli er istihdam edilecek. Ağırlıklı olarak sınır birliklerinde görev yapacak askerlerin sayısının 30 bine kadar çıkabileceği belirtiliyor. TSK'nın ihtiyacına göre her birlikte görevlendirilebilecek sözleşmeli erler öncelikle "Hakkâri Dağ Komando Tugayı, Siirt 3'ncü Komando Tugayı, Tunceli 4'ncü Komando Tugayı, Hakkâri Yüksekova 21. Jandarma Sınır Tugayı, Şırnak Çakırsögüt Jandarma Komando Tugayı"nda görev alacak.

  MEMURİYET HAKKI YOK

  Sözleşmelilere, uzman erbaşlardan farklı memuriyet hakkı tanınmayacak. Yaş haddi ya da sağlık problemleri nedeniyle TSK'dan ayrılan uzman erbaşlara tanınan "kamu alanlarında memuriyet hakkı" sözleşmeli erlere verilmeyecek.

  KADROLU OLABİLECEKLER
  Sözleşmeli er kadrosundaki askerlerden üstün başarı gösterenlere TSK kadrosunda kalma şansı da tanınacak. Sicil amirleri tarafından olumlu sicil verilen sözleşmeli erlerden açılacak sınavda başarı gösterenler uzman erbaş kadrosuna geçebilecekler
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Paralı Askerlik Şartları Forum Tarih
Bir Paralık Olmak Deyiminin Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 14 Haziran 2012
Hacı Ahmet Paralı İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Denizli Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 13 Ağustos 2011
Milli Savunma Bakanlığı Paralı Asker Alımı 2011 Yurt İçi Haberler 29 Nisan 2011
İki paralık etmek nedir - İki paralık etmek deyimi anlamı Atasözleri & Deyimler 21 Ocak 2011
Yüz Paralık Bulut Kitap Özeti - Kolektif Kitap Özetleri & E-Kitaplar 15 Ağustos 2010

Bu Sayfayı Paylaş