PaperCut NG (Macintosh) 9.6 build 8924

'O-P' forumunda Siraç tarafından 17 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  PaperCut NG (Macintosh) 9.6 build 8924 konusu PaperCut NG (Macintosh) 9.6 build 8924


  Boyut : 70.2 Mb

  Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

  Dil : Türkçe

  İşletim Sistemi : Mac OS X

  Üretici Firma : PaperCut Software

  Tanıtım:
  PaperCut NG baskı, internet kotası, sistem takibi ve izleme konusunda tasarlanmış bir programdır. Program Windows haricinde Macintosh ve Linux işletim sistemlerini de destekler. Program genel olarak okul, üniversite, şirketlerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tasarlanmış ve sistem, yazılım yöneticilerin kurum içinde gerekli kısıtlamaları rahat bir şekilde yapabilmelerini sağlamaktadır.

  PaperCut bir internet tarayıcı içinde çalışır. Uzaktan yönetim gibi esnek bir yapıda ve yenilik içeriğiyle, kullanıcı hesapları, baskı gibi yapılan işlemleri rapor halinde sunabilir.

  Ne kadar kağıt kullanıyorsunuz? Birçok kuruluş aylık ya da yıllık ne kadar kağıt kullandığının bilgisine sahip olmayabilir. PaperCut ile genel baskı maliyetleri, miktarı, kullanılan yazıcı, grup düzeyi, bölümü, kullanıcı gibi birçok faktöre erişip böylece bir daha ki sefere ne kadar baskı için harcama yapılacağı kolay bir şekilde öğrenilebilir.

  Özellikler:

  %100 web tabanlı yönetim sayesinde herhangi bir ağ üzerinden bilgiler yönetilebilir.
  Windows, Macintosh, Linux, Novell ve Unix desteğine sahip.
  Yazıcı başına farklı baskı maliyetleri hesaplanabilir.
  Microsoft ISA Server ve Squid gibi vekil sunucularla bütünleşik internet kota erişimine sahip.
  Güvenli baskı ya da baskı başına ödeme ile halk kütüphaneleri ve internet kafeler için yazıcı kullanımı.
  Kablosuz baskı araçlarını yönetebilir.
  Gelişmiş PDF, HTML ve Excel raporlamaya sahip.
  Baskı maliyetlerini ayırmak için hesap açılabilir.
  Geçerli dizinden LDAP sunucu gibi Novell dizini ya da OpenDirectory'den grup ve kullanıcı alabilir.
  100.000'un üstünde ölçekleme özelliğiyle kullanıcıların uygulama sunucusunda daha fazla kullanması sağlanabilir.
  Microsoft SQL Server, Oracle Database ve Microsoft SQL Server Express gibi veritabanları kullanılabilir.
  Birden fazla baskı sunucuları için yerel masaüstü yazılım işlemlerini destekler.
  Yazıcı kotaları bildirilebilir.
  Kullanıcı araçları ve istemci yazılımı, kullanıcı denetleme, kullanıcı geçmişi görüntülenebilir.
  Baskı işleme sayesinde tüm kullanıcıların baskı etkinliği ayrıntılı bir şekilde görülüp, bunun kaydı tutulabilir. Bu rapor sayesinde bir kullanıcı, yazıcı grubu, bölüm, ofis ya da paylaşılan bir hesap tarafından ne kadar baskı alınnDığı takip edilebilir. Kim, ne zaman yazıcı kullanmış bu sayede hem kullanıcı hem de yazıcı durumu hakkında bilgi sahibi olunur.
  Yazıcı kotası ile özellikle okullar, üniversite ya da çok yoğun baskı alınan kurumlarda baskı kotası ile bir kota/bütçe/izin/ödenek verilen kullanıcıların durumu takip edilebilir. Örneğin, bir öğrenciye 10$'lık her hafta baskı değeri ayrılmışsa, öğrenci bu değeri aştığında daha baskı yapamaz. Bu sayede gereksiz kullanımın önüne geçilir. Kotalar kolayca günlük, haftalık, aylık veya dönem olarak ya da özel tarihler gibi düzenlenebilir.
  Yazıcı yönetimiyle baskı sırasında herhangi bir sorun çıktığında e-posta ile durum bildirilebilir. Örneğin, kağıt sıkışması, toner seviyesinin düşüklüğü, baskı işleminde oluşan diğer hatalar gibi.
  Geniş ve ayrıntılı rapor desteği sayesinde tek tıklamayla 50'nin üzerinde genel rapor oluşturulabilir. Herhangi bir web tarayıcıyla ağdaki raporlar çalıştırabilir, çalıştırmadan önce örnek rapora bakabilir, raporları PDF, HTML ve Excel olarak oluşturabilir.
  PaperCut NG'nin İnternet kontrol modülü internet kota belirleme ve zamana bağlı internet kullanımı ve bant genişliği için kullanılır. Bu seçenek okullar ve üniversitelerde popülerdir. Bu seçenek uygun vekil sunucu gerektirir.
  Programın kurulumu İngilizce. Programın modülü Türkçe'dir. Fakat bazı yerler İngilizce olup kolay bir şekilde kullanılabilir. Bu sayede daha kolay anlama ve ayarlama yapmanıza olanak sağlar.
  Baskı kontrol modülü yöneticilerin izleme, kota belirleme ve yazıcı erişimlerini kontrol etmesine izin verir. Bu modül en popüler modüldür.
  Senkronizasyon (Eşzamanlılık) ayarları kullanıcıların ve grupların nereden aktarılacağını belirler. Ağdaki kullanıcılar alt kümesini aktarmak için aktarım kaynağından bir grup seçilir.
  Veritabanı yedeklenebilir.
  'Yönetici Hakları' hangi kullanıcı veya grubun uygulamayı yönetebileceğini belirler.
  'İzin verilen yönetici IP adresleri' yöneticilerin sadece belirli ağ adreslerinden girişi için kısıtlama getirir.
  'İzin verilen uzaktan sağlayıcılar' sunucuya sadece belirli ağ adreslerinden yazdırma işi göndermesi için erişimi kısıtlar.
  'İzin verilen Web Servisi sağlayıcılar' sunucuya sadece belirli ağ adreslerinden XML Web Servisi hizmeti için erişimi kısıtlar.
  Web Yazdırma servisi dizüstü bilgisayar, wireless (kablosuz) ve yetkisiz kullanıcıların yazıcı sürücüsü yüklemeden çıktı alabilmelerini sağlar.
  Bütün kullanıcıların e-posta adresleri [kullanıcıadı]@alanadı.com şablonuna uyuyorsa, eposta uzantısını '@alanadı.com' olarak tanımlayınız. Bu seçenek bütün kullanıcılar için eposta adresi girmenizi engeller.
  Kullanıcılara e-posta uyarıları göndermek için kullanılacak SMTP sunucusu adresi mutlaka tanımlanmalıdır. Uygulama tarafından gönderilecek mesajların konu ve gönderen alanlarını ayrıca tanımlayabilirsiniz.
  Kullanıcıların bakiyeleri belli bir değerin altına düştüğünde uyarı gönderir. Bu sayede kullanıcılar bakiyelerinin düştüğünü bilirler.
  Geçerli uyarı tipleri size uymuyorsa , uyarı göndermek için kendi komut istemi programı/betiğinizi geliştirebilirsiniz. Özel uyarılar anında mesajlaşma veya cep telefonlarına uyarı gönderebilir.

  Gereksinim:
  Windows 2000, 2003, 2008, XP, Vista ve 7'yi destekler.
  MacOS 10.6, 10.5, 10.4'ü destekler.
  Novell Enterprise Server 2 (OES2), SP1+ destekler.
  RedHat, Novell Suse, Debian vd.Linux sürümlerini destekler.
  512 MB bellek ve üzeri.
  Windows tarafından desteklenen herhangi bir yazıcı.
  Sadece internet kotası için Microsoft ISA Server 2000/2004/2006, MS Proxy Server 2.0.
  Squid (Linux/Unix ya da Windows)

  Kısıtlama ve lisans:
  PaperCut NG 5 kullanıcıya kadar küçük ofis ve ev kullanıcıları için ücretsizdir. Eğer 5 kullanıcıdan daha fazla ve ağ üzerinde algılanırsa o zaman 40 günlük deneme süresi geçerli olup, daha sonra satın almalısınız. Lisanslı fiyatı ise 6-100 kullanıcı arası 375$'dır.

  FTP üzerinden innDirmek için tıklayınız.


  [​IMG]


  PaperCut NG (Macintosh) 9.6 build 8924
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - PaperCut (Macintosh) build Forum Tarih
PaperCut NG (Linux) 9.6 build 8924 İndir Linux işletim sistemi 17 Kasım 2009
PaperCut NG 9.6 build 8924 İndir O-P 16 Kasım 2009
linkin park/papercut Yabancı şarkı sözleri 16 Ocak 2009
Jutoh (Macintosh) E Kitap Oluşturma Programı Diğer İşletim Sistemleri 1 Şubat 2011
REAL Studio 2010 (Macintosh) Görsel Programlama Yapılabilecek Yazılım Diğer İşletim Sistemleri 5 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş