Pankreas kanserine 50 bin işaret

'Genel Sağlık' forumunda Mavi_Sema tarafından 8 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Pankreas kanserine 50 bin işaret konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]


  John Hopkins Üniversitesi’nden bir araştırmacı Pankreas Kanseri’nin işareti olabilecek 50 bin biyo işaretten oluşan bir liste oluşturdu.

  ABD'nin ilk araştırma üniversitesi olarak tanınan John Hopkins Üniversitesi'nden bir araştırmacı, şimdiye kadar bilinen pankreas kanseri işaretlerinden 50 bin tanesini bir araya getiren bir çalışma yaptı.
  Asistan Profesör Dr. Akhilesh Pandey, var olan kısıtlı kaynaklara ek olarak yapılan çalışmanın biyo işaretlerin klinik değerini arttırmak için iyi niyetli bir çaba olduğunu kaydetti. Pandey, stratejilerin geliştirilmesi için büyük resmin görülmesinin önemli olduğunu belirtiyor.
  Pandey ve ekibi pankreas kanserini ortaya çıkarabilecek 2,516 potansiyel biyo işareti ortaya çıkardı. Pandey'in ekibinin ortaya çıkardığı bulgulardan 200'den fazlası dört veya daha fazla makalede üzerinde durulduğu için kısa listeye kaldı. Bilim insanları, bazı proteinlerin kansere yakalanmayan hastalarda daha verimli olduğunu da ortaya çıkardı.
  Pandey, araştırmalarını derinleştirmek için ihtiyaç duyduğu motivasyonun önde gelen diğer kanser araştırmacılarının da kendisi gibi pankreas kanserini tanılamak için işaret olarak kabul edilebilecek birçok bulguya rastlamış olmasından geldiğini ifade ediyor.
  "Tedavi etme ve veritabanı oluşturma süreçleri çok eğlenceli konseptler değiller" şeklinde konuşan Pandey, "Ancak heyecan verici yeni keşifler yaptığımız sürece kataloglarımızı güncelleyip başkalarıyla paylaşacak kadar vakit harcamaya motivasyonumuz oluyor" dedi.
  PLoS Medicine isimli dergide yayınlanan araştırma raporunda, dünya genelindeki diğer araştırmacılara 50 bin maddeden oluşan listede yer alan biyo işaretlerin incelenmesi ve doğruluklarının test edilmesi istendi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Pankreas kanserine işaret Forum Tarih
Pankreasın görevi görevleri nelerdir Genel Sağlık 2 Ekim 2014
Pankreasın sindirim sistemindeki görevi kısaca nedir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 16 Eylül 2014
Pankreas nedir ve Pankreas ne işe yarar Genel Sağlık 10 Şubat 2014
Pankreasın Sindirimdeki Görevleri Kısaca Genel Sağlık 26 Ekim 2013
Pankreasın Görevi Nedir Kısaca Eğitim Bilgileri 7 Ekim 2013

Bu Sayfayı Paylaş