Panda Internet Security 2010 15.01.00 İndir

'Güvenlik Programları' forumunda Siraç tarafından 16 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Panda Internet Security 2010 15.01.00 İndir konusu Panda Internet Security 2010 15.01.00

  Boyut : 59.1 Mb

  Kullanım İzni : Süre/Kullanım Kısıtlamalı (Shareware)

  Kısıtlama : 30 Gün

  Dil : Türkçe

  İşletim Sistemi : Windows XP/Vista

  Üretici Firma : Panda Software


  Tanıtım:
  Panda Internet Security 2010, içinde Antivirüs, AntiSpy, Güvenlik Duvarı, SPAM Önleyicisi, Hacker Engelleyicisi, Truva Atı Engelleyicisi, Web Erişimi Düzenleyicisi ve Bilinmeyen Aktiviteleri Sınırlandırıcı gibi güvenlik paketlerini barındıran güçlü bir uygulamadır.

  2010 sürümündeki oldukça geliştirilmiş güvenlik duvarı ile hacker aktivitelerinden rahatlıkla korunabilir, ek bir pakete ihtiyaç duymaksızın Ad/Spy ve Truva Atlarını önleyebilir, Aktif Uygulamaları bile rahatlıkla ve dosyayı bozmadan temizleyebilen Antivirüs motoru ile de ardınıza bakmadan bilgisayarınızda çalışabilirsiniz.

  Programı innDirmeden önce Antivirüs gücünü görebilmek için :

  Alttaki bağlantıdan ulaşabileceğiniz Çevrimiçi Tarama desteği ile programı bilgisayarınıza kurmadan da uzaktan tarama yapabilirsiniz. Tavsiyem diğer virüs programları ile temizlenemeyen virüslü klasörlerinizi seçip bir deneme yapmak. Böylece Panda'nın gücünü siz de evinizde deneyebilirsiniz. Alttaki bağlantıya tıklayıp açılan sayfadaki "Scan Your PC" tuşuna basmanız yeterlidir. Çevrimiçi tarama programı kurulacak ( Son virüs tanımlamaları dahil 6-8MB civarı ) ve seçiminize göre tüm dosyalarınız (Ad/Spy hariç) temizlenecektir.

  Panda ActiveScan Pro

  Not : Buraya tıklayarak programın SPAM önleyicisi ve bazı ek içeriklere sahip olmayan, ancak sistemde daha az hafıza kullanan Antivirüs paketini innDirebilirsiniz.

  Programı Hızlandırma Önerisi : Panda'nın üstün koruma özelliği bazı bilgisayarlarda aşırı kaynak tüketimi yapabilmektedir. Bunu önlemek için Programın Menüsünden sırasıyla "Settings ==> Enable CPU Load Management" seçeneğini işaretlemeniz yeterlidir. Ayrıca ek modülleri kapatabilir veya anlık tarama seçenekleri içindeki koruma seviyelerini "Security Protection sekmesi altındaki Settings ==> Known ve Unknown threats kısmından" önerilmese de bir miktar düşürebilirsiniz.

  Editör Notu : Daha önce de tüm Antivirüs programları arasında yaptığım detaylı testler sonucunda 1 numara olarak seçtiğim Panda'nın bu kapsamlı paketinde, önceki sürümlere ek olarak yenileştirilmiş Spy/Ad temizleyicisi, Kablosuz ağ tarama ve temizleyicisi, yenilenmiş Spam önleyicisi ve internet dolandırıcılarına karşı tam etkili ek bir güvenlik modülü bulunuyor. Gerçekten de mevcut TÜM güvenlik yazılımlarından daha kapsamlı ve çalışan uygulamaları da silmeden temizleyebilme özelliği ile Norton, Kaspersky, PcCillin, Avast, vb... gibi rakiplerine açık ara bir fark atmayı başarabiliyor sevimli Pandamız. Ancak tabi ki birkaç sorunu da yok değil. Öncelikle çok fazla sistem hafızası kullanma durumu... Program üreticileri bu tarz şikayetleri nihayet farketmiş olacaklar ki kodlar üzerinde işe yarar değişiklikler yapmışlar. Yazılımın bu en son çıkan sürümünde sistem kullanımı eski sürümlere oranla asgari seviyeye indirilmiş. Hala mükemmel değil ama yine de bunu ilk kurduğunuzdan itibaren hissedebiliyorsunuz. Tüm modüller (güncelleme servisini kapatmanızı öneririm zira elle yapmak daha pratik) ve en yüksek koruma seçeneğini seçtiğimde, sistemimde (Pentium III 750, 512MB Hafıza, Windows XP Pro SP2, 2GB Boş Alan, bir sürü sabit ve optik sürücü) 70 MB yer kapladığını gördüm. Yukarıda belirttiğimiz işlemci ayarını yapıp bu değeri daha da düşürmeniz olası tabi (35-40 MB civarına indirilebiliyor), ancak hiçbir virüsü dosyayı silmeden veya karantinaya almadan temizlemeyi beceremeyen Norton, her önüne gelen dosyayı virüs sanıp kendiliğinden silen Kaspersky, temizlendi dedikten sonra bile hata veren Avast, her virüse temizlenemiyor siliniz diyen F-Prot, yaklaşık 1.5 kat daha fazla hafıza kullanıp da kendi dosyalarına bile koruma sağlayamayan Pc-Cilin, temizleme yapmadan engellemeyi adet haline getiren McAfee ve diğer birçok çok bilinen uygulamaya göre yine bile bu değerin pek önemsiz olduğunu düşünüyorum. Arzu ederseniz bu özelliklerden sık kullanmayacağınız Spam servisini, Ad/Spy desteğini, Ağ modülünü, vb.. kapatıp sisteminizle daha da hızlı ve tam bir güvenlik içinde çalışabilirsiniz.

  Panda için söyleyebileceğim sözler çok uzun, keşke onu daha evvel tanıyabilseydim, en azından GB'larca verimi Norton'a emanet edip de kaybetmeden önce. Yine bile zararın neresinden dönülse gerçekten de kar ediyor. Umarım sisteminize zarar vermeyen ancak virüslü bir dosyanız vardır ve onun nasıl silinmeden temizlendiğini yukarıdaki Çevrimiçi Tarama seçeneğini kullanıp kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Panda, sisteminizi biraz zorlasa da, yeni sürümde hataları azaltılmasına rağmen bazı durumlarda Windows'u açamamanızı sağlayabilse de, satın alınmadan sadece bir kerelik güncellemeye izin verse de, sırtınızı rahatça dayayabileceğiniz gerçek bir dost...

  Hepinize virüssüz ve güvenli bilgisayar kullanımları dilerim.

  bosluk , 2006

  En dip not : Hani derseniz bosluk neden bu kadar ayrıntılı bir yazı yazdı ve neden bu kadar övdü pandayı, yoksa bir çıkarcılık durumu mu var diye; virüsleri temizlemesine güvendiğimiz programların sadece dosya sildiklerini yaşayıp da birçok önemli dosyasını kaybetmekten artık yorulmuş bir editör olduğumu söyleyebilirim ancak ;) ...


  [​IMG]


  Panda Internet Security 2010 15.01.00
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Panda Internet Security Forum Tarih
Panda Internet Security 2010 Build 15.01.00 Eng+Rus O-P 5 Ocak 2010
Panda Internet Security 2010 19.01.00 İndir Download Yükle Güvenlik Programları 21 Aralık 2009
Panda Internet Security 2008 Güvenlik Programları 17 Ağustos 2008
Pandaların Özellikleri Nelerdir? Diğer Hayvanlar 15 Nisan 2012
Pandaların Yaşamı Hakkında Bilgi Diğer Hayvanlar 15 Nisan 2012

Bu Sayfayı Paylaş