Pamuk Şekeri

'Çocuklara Masallar Fıkralar' forumunda KaRDeLeN tarafından 5 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Pamuk Şekeri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ...Pamuk Şekeri...


  Ayşe okuldan dönerken annesinin ona verdiği harçlığı kaybettiğini farketti. Daha biraz önce cebindeydi para. O kadar emindi ki hatta okuldan çıkarken bir kez daha bakmıştı kontrol etmişti. “Annem çok kızacak şimdi” dedi kendi kendine.Babası ne zorluklarla kazanıyordu o paraları şimdi kaç gün para isteyemezdi artık.Arkadaşlarından birinden borç istemeyi bile düşündü. O sırada apartmanlarında oturan Zehra’nın yanına geldiğini farketti.

  - Merhaba Ayşe niye öyle tuhafsın ? diye sordu Zehra.
  - Şeeyy dedi Canım sıkılıyor biraz.
  - Neden ?
  - Hiiiçç..
  - Matematikten zayıf mı aldın ?
  - Yoo almadım

  Bu kız da peşine takılmıştı bir kere.Şimdi ona söylese iki dakikada annesine yetiştirirdi.Yavaşça yanından uzaklaşsa çok iyi olacaktı doğrusu.

  - “Biraz işim var” dedi.

  Zehra biraz kızdı ama sesini çıkarmadı yürüdü gitti. Ayşe okula tekrar dönmenin iyi olacağını düşünmeye başladı. Hem o parayı pamuk şekeri almak için saklıyordu. Biraz sonra pamuk şekeri satan dedenin dükkanının önünden geçecekti. Hızla geri döndüokula doğru koşmaya başladı.

  Okula ulaştığında neredeyse hiç öğrenci kalmamıştı.Sınıfa girmek için kapıya doğru yürüdü hademeler sınıfları süpürüyorlardı.

  - Heyyy ne arıyorsun oarada? Diye bağırdılar.
  - Şey silgimi unutmuşum da.
  - Hemen bul ve buradan çık toz içinde kalacaksın “ dedi
  hademe.Ayşe hızla sırasının yanına geldi. Yerlere şöyle bir göz attı. Yoktu işte belki de süpürüp çöpe atmışlardır diye düşündü. Kapıdan çıkarken gözucuyla çöpe baktı ama çöp kutusunun içi bomboştu. Umutsuz bir şekilde yola koyuldu ve pamuk şekeri satan dükkanın önünden geçerken hiç o tarafa bakmadı.

  Akşam ders çalışmaya başladı ama aklı hep kaybettiği paradaydı. Kalem kutusunu açtı kırmızı kalemini aldı ve eline bir kağıt parçası çarptı.Gözleri sevinçten parladı.Öyle mutlu oldu ki. Parasını kalem kutusuna sakladığını nasıl da unutmuştu. Hiç sesini çıkarmadı derslerini büyük bir mutlulukla yaptı sonra parasını yine aynı yere koyup sakladı.Ertesi gün pamuk şekeri satan dükkanın önünden geçerken kafasını başka yere çevirmek zorunda kalmadı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Pamuk Şekeri Forum Tarih
Pamukkale travertenleri hangi ilde bulunur kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017
Pamukkale nerededir hangi şehirde kısaca Denizli Tanıtımı 27 Ocak 2017
Pamukkale travertenleri nasıl oluşmuştur kısaca Konu Dışı Başlıklar 26 Mart 2014
Pamuklu Dokuma Fabrikaları Neden Güneydoğu Anadolu ve Ege Bölgesinde Kurulmuştur Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 11 Şubat 2014
Pamuk Pirinç ve Çay Yetiştirilen Yerlerin İklim Özellikleri Nelerdir Doğa ve Bitkiler 3 Aralık 2013

Bu Sayfayı Paylaş