"Paketin Kabulü Dönüm Noktası''

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda Siraç tarafından 15 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  "Paketin Kabulü Dönüm Noktası'' konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  WASHINGTON
  - ABD Başkanı Barack Obama, Kongrenin, 787 milyar dolarlık, ekonomiyi teşvik paketini onaylamasından memnuniyet duyduğunu söyledi.
  Obama, haftalık radyo ve internetteki adresinde yaptığı açıklamada, çok fazla ihtiyaç hissettikleri bir dönemde çıkan paketin büyük hedefi olduğunu belirterek, ''bu, bizim düzelme yolumuzda önemli bir dönüm noktası ve bu paketin çıkması için ortak bir amaçta birleşen Kongre üyelerine teşekkür etmek istiyorum'' dedi.
  Paketle ilgili yasayı salı günü imzalaması beklenen Obama, ''bu yasayı kısa sürede imzalayacağım ve insanların, Amerika'nın ihtiyacı olanları yapması amacıyla işlerine dönmesi için gerekli yatırımları derhal hayata geçirmeye başlayacağız'' dedi.
  ''Bu tarihi adım, ekonomimizi düzlüğe çıkarmamız için yaptıklarımızın sonuncusu değil başlangıcı olacak. Bu zaman alacak ve çaba gerektirecek, ancak birlikte çalışarak bu krizi fırsata dönüştüreceğiz ve bu ıstıraplı durumdan çıkarak parlak bir geleceğe gireceğiz'' diyen Obama, paketin 3,5 milyon kişiye iş yaratacağını ya da koruyacağını ifade etti.

  A.A
   

Bu Sayfayı Paylaş