P2P karşıtlarına tokat!

'İnternet ve Network' forumunda Siraç tarafından 24 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  P2P karşıtlarına tokat! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  P2P karşıtlarına tokat!

  [​IMG]

  Pirate Bay'i yasaklamak isteyen IFPI, destek aradığı Norveç hükümetinden tokat gibi bir cevap aldı.

  Dünya genelinde müzik kayıt endüstrisinin tek yetkili temsilcisi olan IFPI, İsveç'te torrent devi The Pirate Bay'e karşı büyük bir savaş veriyor. Bu savaşında yalnız kalmamak için İsveç'in komşusu Danimarka'ya da uzanan IFPI, burada internet servis sağlayıcıların (İSS) The Pirate Bay'e erişimi engellemesi için bir girişimde bulunmuş, fakat dirençle karşılaşmıştı. Aradığını Danimarka'da bulamayan IFPI bu kez de rotayı Norveç'e çevirdi.

  Fakat IFPI'nin İskandinavya'daki yeni durağında karşısına çok daha büyük bir engel çıktı; Norveç hükümeti. IFPI'nin Norveç'in büyük İSS'larına bir ültimatom göndererek, 14 gün içerisinde The Pirate Bay sitesine erişimi engellemezlerse kendilerine dava açılacağını söyledi. İSS'lerin itirazı üzerine Norveç Eğitim Bakanı Bård Vegar Solhjell, dosya paylaşımının dahiyane bir yöntem olduğunu ve endüstrinin korkularını anlamsız bulduğunu açıkladı. Solhjell; "Tüm yeni teknolojiler, eskilerin yok olacağı endişesine yol açar. Fakat TV radyoyu, Web kitapları öldürmedi ve download müziği öldürmeyecek" dedi. Solhjell kişisel blog'unda eğer radyo bugün icad edilmiş olsaydı, müzik firmalarının onu da kapatmaya çalışacağını iddia ederek; "radyo kasetleri öldürmedi, dosya paylaşımının öldüreceğini savunmak mantıksız bir yaklaşım" diye konuştu.

  Hatta Solhjell bir adım daha ileri giderek, dosya paylaşımının müzik için yeni bir çığır açacağını, müzik firmalarının bunu kabullenmesi ve desteklemesi gerektiğini savundu. Üyesi bulunduğu Sosyalist Sol Parti'nin yasal müzik paylaşımı konusunda çalışmalar başlatacağı ve hem müzik firmaları hem de kullanıcılar için en uygun yolun bulunacağını söyledi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - karşıtlarına tokat Forum Tarih
2017 Tokat nüfusu Tokat Tanıtımı 31 Ocak 2017
2016 Tokat nüfusu kaçtır? Tokat Tanıtımı 28 Ocak 2016
2014 Tokat Nüfusu Tokat Tanıtımı 30 Ocak 2014
2013 Tokat Nüfusu Kaçtır? Tokat Tanıtımı 29 Ocak 2013
2013 Tokat Anadolu Liselerinin Taban Puanları Liselerimiz 22 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş