Pınarbeyli Köyü Hakkında Bilgi Erbaa Tokat

'Tokat Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 9 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Pınarbeyli Köyü Hakkında Bilgi Erbaa Tokat konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  pınarbeyli köyü bilgileri - pınarbeyli köyü tanıtım - pınarbeyli köyü resimleri  Pınarbeyli, Tokat ilinin Erbaa ilçesine bağlı bir köydür.


  Tarihi

  Köyün eski adı "Manasköy" dür.Osmanlı döneminde bu bölgede Rumlarında yaşadığı rivayet edilmektedir.Köyün yakınlarında 1 tarihi köprü ve çeşme bulunmaktadır.Köy tarihte depremlerden dolayı 1 kere yer değiştirmiştir.
  Kültür

  Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.
  Coğrafya

  Tokat iline 107 km, Erbaa ilçesine 25 km uzaklıktadır.Geniş bir ova üzerinde bulunmaktadır.Bu bölge geçiş ikliminden çok karasal iklim özelliği göstermektedir.Köy yakınlarından Kelkit çayı'nın kolları geçmektedir.Köylü halk ağırlıklı olarak buğday ve tütün tarımı yapmaktadır.Bunların yanında ufak hayvancılık işleriylede ilgilenmektedirler.
  İklim

  Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
  Nüfus
  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007 540
  2000 673
  1997 633
  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.  Altyapı bilgileri

  Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  kaynak
  yerel net
  vikipedi özgür ansiklopedi

  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş