Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu Konya Derebucak

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 21 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu Konya Derebucak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu Hakkında - Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu Tanıtım - Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu Resimleri - Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu İletişim  [​IMG]

  Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu Konya Derebucak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Okulumuz ilk defa 1948 yılında 1 derslikli olarak Eğitim-Öğretime Seydişehir-Gencek-Pınarbaşı İlkokulu adıyla başlamıştır. Okulumuz ilk mezunlarını 2952-2953 Eğitim -Öğretim yılında 15 erkek, 5 kız öğrenci olmak üzere 20 öğrenci ile vermiştir. 1964 yılında öğrenci sayısının artmasıyla 3 derslikli yeni bir bina yapılmıştır. Köyün iki mahalleden oluşması ve öğrenci sayılarıın artmasi ile Kayaarası mahallesine 2. bir ilkokul yapılmıştır. Köyden kente göç, nüfus planlaması ve ailelerin daha bilinçli davranmaları sonu nüfus azalmış ve her iki okulun öğrenci sayılarında azalma olmuştur. 8 yıllık kesintisiz eğitime geçiş en iyi şekilde değerlendirilerek, iki okul 14.09.1998 tarih ve 310/32447 sayılı valilik oluru ile Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu adı ile birleştirilmiştir.

  Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu Tarihçesi:

  Okulumuz Derebucak İlçesi Pınarbaşı Kasabasındadır. Okulumuz iki ayrı binadan oluşmaktadır. İlköğretim 1. Kademe Yeni Mahallede, İlköğretim 2. Kademe ise Merkez Mahallesinde eğitim öğretime devam etmektedir.8 derslikli, Anasınıfı mevcuttur. 1 Müdür ve 11 öğretmen ile Ana sınıfı öğrencileri dahil 59 Kız 60 Erkek 119 öğrenci mevcuttur. 1 Ücretli Hizmetlisi vardır. Okulumuzun ısınma şekli sobalıdır. Okul bahçesinde basketbol oyun alanı vardır.

  Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu Vizyonu:

  Çağdaş öğrenme tekniklerini kullanarak, öğrencilerin, gelecekte gereksinim duyacakları üretici anlayışa, yeteneğe ve değerlere sahip olmalarını etkin, lider kişilikleriyle tanınmalarını sağlayacak, özgün bir eğitim kurumu olmaktır.

  Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu Misyonu:

  Yeni yüzyılın değişen gereksinimleri doğrultusunda, öğrencilere yalnızca ulusal ve uluslararası ortamlarda gerekli olacak çağdaş bilgi, beceri ve davranışları kazandırmaktır.

  Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: KONYA / DEREBUCAK
  Adı: PINARBAŞI BARBAROS İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: Pınarbaşı Kasabası Derebucak/Konya
  Telefon Numarası: 3325355558
  Faks Numarası:
  E-mail Adresi:
  g.g.sert@hotmail.com
  Web Adresi: -

  Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu Resimleri:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Forum Tarih
Kastamonu Pınarbaşı Halk Eğitim Merkezi Hakkında Bilgi Kastamonu Tanıtımı 7 Aralık 2012
Kar Ve Kan Kitabı - Erhan Pınarbaşı Kitap, Resim ve Dergi 12 Aralık 2011
Pınarbaşı Recep Dinç İlköğretim Okulu Bilgileri Sivaslı Uşak Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 21 Temmuz 2011
Pınarbaşı İlköğretim Okulu Bilgileri Ezine Çanakkale Çanakkale Tanıtımı 19 Haziran 2011
Yukarıpınarbaşı Köyü İlköğretim Okulu Bilgileri Selçuklu Konya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 16 Nisan 2011

Bu Sayfayı Paylaş