Pınaraltı İlköğretim Okulu Of Trabzon

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Pınaraltı İlköğretim Okulu Of Trabzon konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Pınaraltı İlköğretim Okulu Hakkında - Pınaraltı İlköğretim Okulu Tanıtımı - Pınaraltı İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Pınaraltı İlköğretim Okulu Resimleri

  [​IMG]

  Pınaraltı İlköğretim Okulu Trabzon Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.
  Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Pınaraltı İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Pınaraltı İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Pınaraltı İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Pınaraltı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: TRABZON / OF
  Adı: PINARALTI İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: PINARALTI İLKÖĞRETİM OKULU
  Telefon Numarası: 4627862866

  OKULUN TARİHÇESİ

  Okulumuz; 1961 yılında Pınaraltı İlkokulu adıyla eğitim öğretime başlamıştır. Tek kat olarak karataştan inşa edilmiştir. İçerisinde üç sınıf, bir öğretmenler odası ve bir idareci odası bulunmaktadır. Okul bahçesi içinde öğretmen lojmanıda mevcuttur. Açıldığında 57 öğrencisi bulunan okulumuzun zamanla öğrencisi artmış, öğretmen lojmanının odaları sınıf olarak kullanılmıştır. 1985 yılında köyümüzde açılan Karaca Çay Fabrikası, köyümüzün çehresini tamamiyle değiştirmiştir. Öyle ki, fabrikaya çalışmak için gelen insanların oluşturduğu nüfus fazlalığı okulumuza da yansımıştır. Artan öğrenci sayısına okulumuzun fiziki yapısı cevap veremez hale gelmiştir.

  1997 yılında kabul edilen 8 yıllık zorunlu eğitim yasası sonucu okulumuzun adı �Pınaraltı İlköğretim Okulu" olarak değiştirilmiştir. Okulumuzdaki öğretimin 5 yıllık olması; 6-7-8. sınıflarda okuyan öğrencilerimizin taşımayla yakın ilköğretim okullarına gönderilmesine neden olmuştur. Bu sebeple köyümüze 8 yıllık bir ilköğretim okulu açılması zorunlu hale gelmiştir.

  2003 yılında inşasına başlanan yeni okul binamız, 2004-2005 eğitim öğretim yılında açılarak hizmet vermeye başlamıştır. Bugün itibariyle 350 öğrenci ve 21 öğretmenle eğitim-öğretim çalışmalarını sürdürmetedir.  OKUL BİNASININ ÖZELLİKLERİ:

  Pınaraltı İlköğretim Okulu; proje tipi olarak 2001 yılında ihalesi yapılmış, 2004 yılında yapımı tamamlanarak 2004-2005 eğitim-öğretim yılında açılmıştır. Okul; 3 katlı olup, 13 dersliği, müdür odası, müdür yardımcısı odası, öğretmenler odası, bilgisayar sınıfı, laboratuar, kütüphane, okul öncesi sınıf, konferans salonu(çok amaçlı salon) mevcuttur. Okul binası kaloriferlidir. Ayrıca özürlü öğrenciler için asansör mevcuttur. Okul bahçesi geniş olup, çevresi ağaçlandırılmıştır. (Okul;3500 metre kare arazi üzerine kurulmuş olup,2500 metre karesi oyun alanıdır)

  Rıza ERCİHAN

  Of Pınaraltı İlköğretim Okulu Müdürü

  OKULUN MİSYONU:

  BİZ; bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak, sorunları; veli-öğrenci-çevre-okul işbirliği ile günün koşullarına uygun standartları yakalayarak çözme ,öğrencilerin ; işbirlikçi, sorumluluk sahibi, saygılı, bilgili, becerili, kendine güvenen ve girişimci bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak , onlara ; bilgiye ulaşma yollarını,gelişen teknolojiye uyum sağlayacak bilgi ve becerileri kazandırmak, bir üst öğrenime ve hayata hazırlayıcı tüm bilgi-beceri-tutum ve davranışları kazandırmak, takım çalışmasını ön plana çıkararak araştırıcı ve yaratıcı öğrenci yetiştirmek için VARIZ.  OKULUN VİZYONU:

  BİZ; aklın ve bilimin ışığı altında sahip olduğu değerlerin bilincinde olan ve değerleri üretime yönelik olarak kullanabilen , aile ( birey )-eğitim-toplum ilişkisinin son derece sağlam ve işler olduğu, ülkemiz bağımsızlığı ve devamlılığı için ortak çıkar birliği içinde olabilen ,laik ve sosyal hukuk devletinden yana,cumhuriyetine sahip çıkan, Atatürk ilke ve devrimlerini özümsemiş bireylerden oluşan, güçlü bir toplum oluşturmak adına; aklını kullanan,soru sormaktan çekinmeyen, düşleyen ve düşünen, çalışkan, üretken ve yaratıcı,toplumsal sorunlara duyarlı, öz değerlerine saygılı, iletişim becerileri gelişmiş, aydın bireyler yetiştirmek için VARIZ.

  [​IMG]

  [​IMG]


  Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

  Kaynak : trabzon.meb.gov.tr
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Pınaraltı İlköğretim Okulu Forum Tarih
Pınaraltı Keleşli İlköğretim Okulu Merkez Trabzon Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 24 Temmuz 2010
Pınaraltı Köyü Hakkında Bilgi Of Trabzon Trabzon Tanıtımı 17 Haziran 2010
Pınaraltı Köyü Hakkında Bilgi Merkez Trabzon Trabzon Tanıtımı 17 Haziran 2010
İlköğretim Haftası Yazı İlköğretim Haftası İle İlgili Yazı Eğitim Bilgileri 16 Eylül 2013
İlköğretim Haftası Şiirleri İlköğretim Haftası İle İlgili Şiirler Şiirler 16 Eylül 2013

Bu Sayfayı Paylaş