Pürüzsüz bir cildin sırrı

'Güzellik & Bakım' forumunda gül_üm tarafından 9 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. gül_üm

  gül_üm Üye

  Pürüzsüz bir cildin sırrı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  pürüzsüz bir cildin önemi - cilt için aromatik yağlar -pürüz bir cilt için 6 adımda masaj  Sahilde bikiniyle boy gösterme vakti gelmişken, selülitleriniz sizi üzüyorsa içinizi ferahlatacak bir haber verelim. Selülitin birçok tedavisi var. Hepsinin kendine göre etkisi olabilir ama şimdi evde yapılabileceğiniz bir uygulamadan söz edeceğiz. Hoş kokulu bitkisel yağlarla evde kendinize masaj yapabilirsiniz. Eğer bir de yanında sıkı bir diyet programına başlarsanız düzenli masajla birkaç hafta sonunda değişimi göreceksiniz.

  Bu konuda özellikle selülit sorunları ve bölgesel zayıflama için özel olarak hazırlanan masaj yağlarından destek alabilirsiniz. Ama aromatik yağlardan bir karışımı kendiniz hazırlamanız da mümkün. Bitki özlerinden oluşan yağ, masaj halinde sorunlu bölgeye uygulandığında, o bölgede kan dolaşımını hızlandırarak yağların parçalanmasını sağlıyor. Yapılan masajın da etkisiyle, lenf kanallarıyla vücuttan idrarla birlikte atılmasını sağlıyor. Gerek anti-selülit kremlerinin, gerek aromatik yağların dokulara etkisi, masajla kat kat artıyor. Cildi besleyici ve sıkılaştırıcı özellikleriyle sarkma sorununu ortadan kaldırıyor, estetik bir görünüm sağlıyor. Kendi kendine masaj yapmak usta bir masörün teknikleri kadar etkili olmayabilir. Ama hiç yoktan iyidir.

  Sağdaki hareketleri uygularsanız, deri altındaki kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz.

  EN ÖZEL TÜYOLAR
  * Masaja okşama hareketleriyle başlayın.
  * Üst uyluklara önce bir, sonra iki elinizle hafifçe aşağıdan yukarı doğru kalçalarınıza kadar masaj yapın.
  * Daha sonra derinizi sıkıştırmadan baş ve işaret parmaklarınızın arasına alın ve yoğurur gibi masaj yapın.
  * Dizlerin iç tarafını unutmayın.
  * Antiselülit kremlerinin dokulara etkisi, daha önce masaj yapıldığı takdirde iki kat daha fazla olur. Nedeni, lenf ve kanın harekete geçmesidir.

  Aromatik yağlar
  Selülite karşı; susam, portakal, limon, biberiye, kekik, mersin, defneyaprağı, ardıç, zencefil, ıtır, rafine edilmemiş zeytinyağı ve buğday çekirdeği yağı kullanılabilir. Bunları masajda kullanmak için bebe yağıyla karıştırmalıdır. Kaç şişe aromatik yağı karıştıracaksanız, aynı miktarda bebe yağı kullanmalısınız.

  6 ADIMDA MASAJ
  1- Bacaklarınızı kendinize çekin. Ayaktan başlayarak, yukarı doğru, dizleri atlamadan, uyluğun en üstüne kadar enerjik bir şekilde sıvazlayın. Kan dolaşımını canlandıran bu hareketi 10-15 kere tekrarlayın.
  2- Sonra kalçanızı yoğurmaya başlayın. Ellerinizi sırayla kullanarak, ritmik hareketlerle, etinizi sıkıp bırakın.
  3- Sonra ellerinizle seri şekilde dizlerinizden başlayarak kalçanıza kadar bacaklarınızı sıvazlayın.
  4- Kalçanın ön ve dış kısmına gevşek yumruklarla peş peşe vurun. Bu canlı hareketler, kan dolaşımının derinin üst tabakalarına çıkmasını sağlar.
  5- Dizin çevresini hafifçe sıvazlayın, parmak uçlarınızla diz kapağının çevresine dairesel basınçlar uygulayarak hafifçe masaj yapın. Bitirirken, dizin arkasını yukarı doğru hafifçe sıvazlayın.
  6- Her iki elinizle baldır kasını yoğurun. Kası kemikten öteye doğru sıkıp sıkıp bırakın, sonra hafifçe sıvazlayarak rahatlatın.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Pürüzsüz cildin sırrı Forum Tarih
Photoshop İle Pürüzsüz Cilt Videolu Anlatım Videolu Anlatımlar ve Sorular 2 Kasım 2011
Pürüzlü ve Pürüzsüz Maddeler Nelerdir? Konu Dışı Başlıklar 3 Mart 2011
Pürüzsüz Dirsekler İçin Bakım Önerileri El Ayak ve Vücut Bakımı 29 Ekim 2010
Parlak Ve Pürüzsüz Bir Cilt İçin Öneriler Güzellik & Bakım 5 Mayıs 2010
Pürüzsüz bir cilt için 5 pratik öneri Güzellik & Bakım 4 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş