Oyuncaklar mesleğini belirliyor

'Oyuncaklar ve Tanıtımları' forumunda maviboncuk tarafından 30 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  Oyuncaklar mesleğini belirliyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Oyuncaklar mesleğini belirliyor
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]  Çocukların oyuncaklarının, zeka, merak alanı ve karakter gelişimi üzerinde önemli etkileri olduğunu biliyor muydunuz?
  Uzmanlara göre, topla oynayan çocuk organizatör ya da mimar, peluş hayvan meraklısı halkla ilişkilerci ya da psikolog, uzaktan kumandalı oyuncak arabayla oynayan çocuk inşaat mühendisi ya da makine mühendisi, ahşap küp bloklar ve oyun hamuruyla oynayanlar da ressam ve heykeltraş olmaya yatkın.

  Karakterini de etkiler

  Nöro Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nden Ethem Kocabaş, oyuncakların çocukların kendilerini ifade ettiğini belirterek, 'Oyuncaklar çocuklar üzerinde karakter özelliklerinin gelişimine etkisi, zeka boyutlarının gelişimi üzerindeki etkileri ve merak alanları üzerindeki etkileri açısından önemli.

  Oyuncakların farklı zeka ve karakter özelliklerini destekleyen tarzda seçilmesi gerekiyor. Bu sayede çocuğa tüm seçenekler sunularak, onun tercihleri doğru şekilde takip edilebilir. Çocuğun oynadığı oyuncak, anne ve babasına verdiği en önemli geri bildirimlerden biridir' diyor.

  Stres fıtık sebebi olabilir

  Stres başta boyun olmak üzere vücudumuzda çeşitli bölgelerde fıtığa neden olabiliyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı'ndan Prof. Dr. Mustafa Güler, stres sonucu sırt ve bel kaslarında oluşan kasılma sonucu omurların arasında bulunan diskin gerildiğini ifade ediyor.

  Strese bağlı fıtıklar kadınlarda daha fazla görülüyor. Dr. Mustafa Güler, gerginlik ve stresin kalp, mide, bağırsak sistemi ve hormonal bozukluklara da neden olduğunu vurgulayarak, ''Fıtıkta iklimsel özellikler de etkilidir. Özellikle Karadeniz'in rutubetli olması, stres oluşumunda büyük rol oynar' açıklamasını yapıyor.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Temmuz 2010

Yükleniyor...
Benzer Konular - Oyuncaklar mesleğini belirliyor Forum Tarih
Yeni Doğan Bebeklerin Oyuncakları Oyuncaklar ve Tanıtımları 22 Ekim 2012
En Faydalı Oyuncaklar Hangileridir Oyuncaklar ve Tanıtımları 6 Temmuz 2012
Ahşap El Yapımı Oyuncaklar Oyuncaklar ve Tanıtımları 13 Şubat 2012
Çocuklar İçin Sağlıklı Oyuncaklar Oyuncaklar ve Tanıtımları 9 Ocak 2012
Hello kitty eşyaları oyuncakları Oyuncaklar ve Tanıtımları 23 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş