OYÇED Oyun Yazarları ve Çevirmenleri Derneği Ocak 2010 Etkinlik Programı

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
OYÇED
OYUN YAZARLARI VE ÇEVİRMENLERİ DERNEĞİ
OCAK AYI ETKİNLİKLERİ

OYÇED-Oyun Yazarları ve Çevirmenleri Derneği, oyun yazarlığını ve çevirmenliğini geliştirmek, tiyatromuzun kültürel birikimine katkıda bulunmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. OYÇED’in Ocak 2010 etkinlikleri aşağıdadır.

1. KONFERANS: Fransa’dan, Paris 8 üniversitesinden davet edilen Prof. Dr. Philippe Tancelin “Tiyatro Estetiği (Tiyatro ve Olay)” konusunda bir konferans verecektir. 23 Ocak 2010/Cumartesi günü Saat 18.00’de gerçekleşecek olan konferans Küba Dostluk Derneği Behice Boran Salonu’nda yapılacaktır.
Adres: İstiklal Cad. Gazeteci Erol Dernek Sok. Hanif Han No: 11 Kat: 4 D.5 Beyoğlu İstanbul (İstanbul Yeni Melek Gösteri Merkezi Yanı)

2. ÇOCUK-GENÇLİK OYUNU OKUMA TİYAROSU: Çok sayıda çocuk ve gençlik oyunu yazarının üyesi olduğu OYÇED, her ay bir çocuk-gençlik oyununu “Okuma Tiyatrosu” olarak sunup değerlendirecektir. OYÇED üyesi İnci Gürbüzatik’in “Masal Derinde Çizgi Yerinde” adlı oyunuyla başlayacak olan ilk etkinlik, 24 Ocak/Pazar 2010 tarihinde, saat 16.00’da, Sahne’de gerçekleştirilecektir. Oyunun yönetmeni, OYÇED Yönetim Kurulu üyesi Nilbanu Engindeniz. Oyunun “okuma tiyatrosu” olarak sunumundan sonra, oyun üzerinde bir değerlendirme söyleşi gerçekleştirilecektir.
Adres: Sahne, Ağa Hamamı Sok. Taktaki Yokuşu 2/B Firuzağa / Cihangir/ İstanbul (Eski Arama Tiyatrosu)

3. OYUN OKUMA TİYATROSU: OYÇED, geçen yıl başlattığı “Oyun Okuma” etkinliklerine bu yıl da devam edecektir. İlk olarak, Trevor Griffits’in yazdığı OYÇED Onur Üyesi Prof. Dr. Cevat Çapan’ın çevirdiği İşgaller adlı oyun 25 Ocak 2010/ Pazartesi Saat 18.00’de sunulacaktır. Oyunun yönetmeni OYÇED üyesi Kerem Kurdoğlu. MitosBoyut Yayınlarının desteklediği “Okuma Tiyatrosu” etkinliğinin sunumundan sonra, bir kokteyl verilecek ve oyun üzerine değerlendirme söyleşisi yapılacaktır. Etkinliğin yeri ise Su Gösteri Sanatları Sahnesi.
Adres: Gureba Hüseyin Ağa Mah. Vezir Çeşmesi Sok. No 3/A Fatih-İstanbul (Pertevniyal Lisesi Arkası)
 

Üst