OYAK Matematik Yarışmasının şampiyonu Nusaybin Süleyman Bölünmez Lisesi

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 13 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  OYAK Matematik Yarışmasının şampiyonu Nusaybin Süleyman Bölünmez Lisesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  OYAK Grubu İştirakleri’nin bulunduğu illerde 8 yıldan bu yana düzenlenen Liselerarası Matematik Yarışması, 14 Kasım 2009 günü 16 ilde eş zamanlı düzenlendi. 12 Ocak 2010, Salı günü yapılan Mardin il birinciliği töreninde Nusaybin Süleyman Bölünmez Lisesi Mardin il birincisi oldu.

  Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonu’ nda düzenlenen OYAK Liselerarası Matematik Yarışması Mardin İl Birinciliği Ödül Töreni’ne Mardin Valisi Hasan Duruer, Başsavcı Fehmi Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü, Mardin Çimento Fabrikası Genel Müdürü Ünal Öner, il ve ilçe protokolü mensupları, yarışmacı okulların öğrencileri, idarecileri ve aileleri katıldı. Törende açılış konuşması yapan Fabrikanın Genel Müdürü Ünal Öner, OYAK Matematik Yarışması’nın akademik kalitesi, ödülleri ve her geçen yıl artan uygulama alanı ile önemli bir sosyal sorumluluk projesi olduğu vurguladı. Önen, teknolojinin anahtarı ve bütün bilimlerin yaslandığı alan olan matematiğin meslek seçimindeki önemi, teknoloji üretme yarışında dünya ile rekabet edebilmeyi sağlayan evrensel bir dil olduğuna dikkat çekti.

  Törende bir konuşma yapan Vali Hasan Duruer ise Matematik Yarışmasında kullanılan slogana dikkat çekerek, “Bugün dünyada söz sahibi olan ülkelere baktığımızda hepsinin tek özelliği matematikte ileride olmaları. Bizim de teknolojide yeteri derecede söz sahibi olmamız için Matematiğe önem vermemiz lazım”dedi. [​IMG]

  Mardin’de ilk üçe giren okullar; Mardin İl Birincisi Süleyman Bölünmez Lisesi, Mardin İl İkincisi Fen Lisesi Mardin İl Üçüncüsü Merkez Anadolu Lisesi

  Son 8 yılda 2455 okulda 9.820 öğrencinin katıldığı yarışmanın bu yıl 14 Kasım 2009, Cumartesi günü düzenlenen I. aşama sınavında 16 ilden toplam 491 okul ve 1964 öğrenci yarıştı.

  12 OYAK İştirakinin üstlendiği ve 16 ilde yapılan yarışma bu sene Adana, Balıkesir, Batman, Bolu, Düzce, Hatay, Kahramanmaraş, Kırıkkale, Mardin, Ordu, Rize, Sakarya, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Zonguldak illerinde düzenlendi. Bu illerde organizasyona Adana Çimento, Mardin Çimento, Bolu Çimento, Ünye Çimento, OYAK Beton, Renault MAIS, Erdemir, İsdemir, Ermaden, Erbor, Hektaş ve Tukaş ev sahipliği yaptı.

  Yarışmaya katılan tüm öğrencilere Satranç takımı, yarışmaya katılan tüm okullara 1500 TL nakdi yardım, İl birincisi olan okulun öğrenci, öğretmen ve okul müdürlerine 1’er Cumhuriyet Altını, İl birincisi, ikincisi ve üçüncüsü olan okulun öğrenci, öğretmen ve okul müdürlerine plaket verildi. Nisan 2010’da İstanbul’da misafir edilecek 16 il birincisi ekip ve aileleri hem İstanbul’un tarihi ve kültürel mekanlarını gezecek hem de seçkin üniversiteleri ziyaret edip mezunları ile bir araya gelecekler. Nisan ayında yapılacak final sınavını kazanacak okul ve ekip üyelerine yarışmanın anısına çeşitli hediyeler dağıtılacaktır.

  - SÜLEYMAN BÖLÜNMEZ LİSESİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN GECE DÜZENLENDİ
  OYAK Matematik yarışmasında birinci olan Nusaybin Süleyman Lisesi Öğrencileri için Okul Okul Aile Birliği başkanı ve SİMYA Temizlik sahibi M. Latif Özel tarafından Hoşgörü kafede gece düzenlendi.

  Geceye, okul Müdürü Şedrettin Yüksekdağ, Atatürk Lisesi Müdürü Abdulselam Demir, Öğretmen evi müdürü Süleyman Çelik, Duruca İlköğretim okulu Müdür yardımcısı M. Şafak Kavak, Süleyman Bölünmez lisesi Matematik Öğretmeni Haci Yelmer ile yarışmada birinci olan okul öğrencileri; Ömer Gök, Murşit Zengin, Sebatullah Yakut, Ramazan Dağ, Osman Elgün ve Mesut Yıldız ile bazı okul öğretmenleri katıldı.

  Okul Müdürü Şedrettin Yüksekdağ, Süleyman Bölünmez Lisesi başarısının tüm Nusaybin Eğitim camiası başarısı olduğunu söyledi. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com
  [​IMG]

  Kaynak: Nusaybinim
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - OYAK Matematik Yarışmasının Forum Tarih
Paranoyak ne demek Psikoloji 24 Şubat 2016
Biyoyakıt Elde Etmek İçin Yetiştirilen Tarım Ürünleri Nelerdir? Konu Dışı Başlıklar 19 Ocak 2013
İhsaniye Oyak İlköğretim Okulu Bilgileri Gölcük Kocaeli Kocaeli Tanıtımı 10 Ocak 2012
Baş Nereye Giderse, Oyak Oradadır Atasözünün Anlamı Açıklaması Atasözleri & Deyimler 4 Temmuz 2011
Alternatif Enerji: Biyoyakıt Bilim & Teknoloji 4 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş