Oy vereceğiniz sandığı öğrenin - Hangi Sandikta Oy Verecegim?

'Seviyeli-Ciddi Konular' forumunda NeslisH tarafından 22 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Oy vereceğiniz sandığı öğrenin - Hangi Sandikta Oy Verecegim? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) belirlediği seçim takvimine göre, geçici olarak ilan edilen aday listelerine karşı ilgili ilçe seçim kuruluna, büyükşehir belediye başkan adaylığı için ilgili il seçim kuruluna yapılan itirazlar yarın akşama kadar karara bağlanacak.

  OY VERECEĞİNİZ SANDIĞI ÖĞRENİN - İLGİLİ LİNK
  YSK'nın, 29 Mart 2009'da yapılacak mahalli idareler seçimlerine ilişkin belirlediği seçim takvimi işliyor.

  Muhtarlıklar, seçmen bilgi kağıtlarının dağıtımına başladı. Ayrıca, seçmenler YSK'nın “www.ysk.gov.tr” internet adresinden TC kimlik numaralarını girerek oy verecekleri yer ile sandık ve sıra numaralarına ulaşabiliyor.

  Takvime göre, yarın, geçici olarak ilan edilen aday listelerine karşı ilgili ilçe seçim kuruluna, büyükşehir belediye başkan adaylığı için ilgili il seçim kuruluna yapılan itirazlar karara bağlanacak.

  25 Şubat 2009 Çarşamba: İlgililerin ilçe seçim kurulu kararlarına karşı il seçim kuruluna, il seçim kurulunun büyükşehir belediye başkanlığı adaylarına ilişkin kararlarına karşı Yüksek Seçim Kuruluna itirazlarının son günü. 2972 sayılı Kanun'un 15/2. maddesine göre adaylar hakkında adaylık koşullarında noksanlık veya aykırılıklar nedeniyle yapılacak itirazların il seçim kurulunca, büyükşehir belediye başkanlığı adaylarına ilişkin olarak da YSK'ca kesin karara bağlanmasının son günü.

  26 Şubat 2009 Perşembe: Sandık kurullarının oluşum işlemleri tamamlanacak ve oluşumda görev alanlara bu hususun bildirilmesine başlanacak.

  27 Şubat 2009 Cuma: YSK'nın il seçim kurulu, il seçim kurulunun ilçe seçim kurulu kararlarına karşı yapılmış itirazları kesin olarak karara bağlanacak. Seçim kurullarınca yapılan inceleme veya itiraz üzerine kesin olarak verilen kararlar sonucunda ya da istifa nedeniyle siyasi partilerin aday listelerinde eksiklik meydana gelmesi halinde, bu durum ilçe veya il seçim kurullarınca siyasi partilere bildirilecek.

  28 Şubat 2009 Cumartesi: Aday listelerinde meydana gelen eksikliklerin siyasi partilerce tamamlanarak ilgili seçim kurullarına bildirilmesinin son günü.

  MART AYI TAKVİMİ

  1 Mart 2009 Pazar: Kesin aday listeleri (bağımsız adaylar dahil) ilçe seçim kurullarınca, büyükşehir belediye başkanlığı için il seçim kurullarınca ilan edilecek. İl seçim kurullarınca, birleşik oy pusulalarının basımına ve basımı tamamlandıkça bir plan dahilinde ilçe seçim kurulu başkanlıklarına dağıtımına ve teslimine başlanacak.

  19 Mart 2009 Perşembe: Seçim propagandası ve yasakları başlayacak.

  23 Mart 2009 Pazartesi: Seçmen bilgi kağıtlarının seçmenlere dağıtılması tamamlanacak ve dağıtılmayanlar oy torbalarına konulmak üzere ilgili ilçe seçim kurulları başkanlıklarına teslim edilecek.

  28 Mart 2009 Cumartesi: Saat 18.00'den itibaren seçim propagandası yapılamayacak.

  29 Mart 2009 Pazar: Oy verme günü. Seçim yasakları saat 00.00'da sona erecek.
  hurriyet
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - vereceğiniz sandığı öğrenin Forum Tarih
Doğal afetlerin yaşandığı ülkelerde hangi sorunlar görülebilir kısaca Sorular ve Cevaplar 6 Nisan 2014
Mezopotamya Uygarlıklarının Yaşandığı Yerlerin Coğrafi Özellikleri Nelerdir Tarihi Bilgiler 14 Kasım 2013
Bir Sandığım Vardı Türküsü Notaları Müzik Türleri ve Enstrümanları 8 Ocak 2012
Metin2 Oyunu Noel Sandığı Metin2 15 Aralık 2011
Metin2 Oyunu Güç Sandığı nerden düşer Metin2 29 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş