Ovacık İlköğretim Okulu Bilgileri Kuyucak Aydın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 18 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Ovacık İlköğretim Okulu Bilgileri Kuyucak Aydın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Ovacık İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Kuyucak'taki İlköğretim Okulları Erişim O Bilgileri - Ovacık İlköğretim Okulu Resimleri - Ovacık İlköğretim Okulu Hakkında  [​IMG]


  Okul Tarihçesi

  Okulumuz 1957 yılında yapılmıştır. İki derslik, bir müdür odası, bir depo ve iki tuvaletle hizmete açılmıştır. Okulumuzun bahçesi oldukça büyük olup 600 metrekaredir. İki öğretmenli birleştirilmiş sınıf uygulanması yapılmıştır. Daha sonra 1987 yılında okulumuzun ikinci binası bir derslik ve bir müdür odası ile hizmete açılmıştır.

  [​IMG]

  Ayrıca 1990 yıllarda okulumuzun ikinci binası ve tuvaletler fayans ile döşenmiştir. 1997–2000 yılları arasında okulumuz Yukarı Yakacık İlköğretim Okulu ile birleştirilmiştir. 1–2–3. sınıflar okulumuzda, 4 ve 5.sınıflar Y.Yakacık İlköğretim Okulunda diye ayrılmıştır. Bu ayrılma sonucu iki köyde de müstakil sınıf uygulaması yapılmıştır. 2000 yılından sonra okulumuz Y.Yakacık Okulu ile ayrılmış ve iki öğretmenli birleştirilmiş sınıf uygulamasına geri dönülmüştür. 2006 yılından itibaren azalan öğrenci sayısı nedeniyle okulumuz tek öğretmenli birleştirilmiş sınıf uygulamasına başlamıştır. Şuan hala tek öğretmenli olarak eğitim öğretime devam etmektedir. Okulumuzda ilköğretim birinci kademe öğrencileri ile eğitim yapılmaktadır. Köyümüzün ikinci kademeye geçen öğrencileri eğitimlerine Kayran İlköğretim okulunda devam etmektedirler.

  Viyonumuz

  ,Bir köy okulu olarak bulunduğumuz yerdeki bütün öğrencilerimizi hayata hazırlamak ve kendimize benzer diğer okullara örnek olmak.

  Misyonumuz

  • Bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak , onların bilgili becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onları 21.yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak. • Müşteri memnuniyeti konusundaki bilgi, birikim ve deneyimlerin paylaşılması, yeni uygulamaların araştırılması, ilgili kesimlerin bilinçlendirilmesi. • Etkinlik ve verimliliği sağlamak, kaliteyi artırmak için yönetimi sistemli bir şekilde değerlendirerek geliştirme faaliyetlerini sürekli kılmaktır. • Mükemmelliğin sonu yoktur. Çocuk eğitimi dünyanın en ciddi işidir.Bu konuda kimseyi değil kendi kendimizi rakip görerek daha mükemmeli aramak önemli arayışımızdır. • Öğrenci psikolojilerini bozmadan sanatla, sporla, sosyal aktivitelerle zenginlendirilmiş bir eğitim yapmak.

  Ovacık İlköğretim Okulu Aydın Kuyucak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Ovacık İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Ovacık İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Ovacık İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Ovacık İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: AYDIN / KUYUCAK

  Adı: OVACIK İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Ovacik Köyü Kuyucak

  Telefon Numarası: 2563781247

  Faks Numarası: Bilgi Yok

  E-mail Adresi : Bilgi Yok

  Web Adresi: Ovacık İlköğretim Okulu
  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ovacık İlköğretim Okulu Forum Tarih
Ovacik İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Balıkesir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 23 Haziran 2012
Araovacık İlköğretim Okulu Bilgileri Yenice Çanakkale Çanakkale Tanıtımı 13 Ocak 2012
Ovacık Köyü İlköğretim Okulu Bilgileri Gebze Kocaeli Kocaeli Tanıtımı 30 Aralık 2011
Ovacık İlköğretim Okulu Bilgileri Tavas Denizli Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 2 Kasım 2011
Muratbey Esin Ovacık İlköğretim Okulu Bilgileri İstanbul Çatalca Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 23 Ekim 2011

Bu Sayfayı Paylaş