Oturma Odanıza 2 Farklı Dekorasyon Fikri!

'Dekorasyon' forumunda Mavi_Sema tarafından 16 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Oturma Odanıza 2 Farklı Dekorasyon Fikri! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Siz hangi tarzı sevdiğinizi belirleyin, gerisi kolay! Kla**** modern veya farklı dekorasyonlar, hepsinin basit birkaç ipucu var.
  Oturma Odanıza 2 Farklı Dekorasyon Fikri!
  [​IMG]

  Geleneksel:
  Geleneksel dekorasyonu sevenlerden misiniz? Öncelikle zemin döşemesine karar vermelisiniz. Klasik dekorasyonda ahşap zemin her zaman bir numaradır. Ahşap zeminler güzel ve tamamlayıcı bir uyuma sahiptirler. Üstelik geleneksel dekorasyonda parke gibi sağlam ahşap zeminler koyu renkleri destekleyerek size seçenek oluştururlar.
  Mobilyalarınız arkasında sonsuz gölgeleri duvar renklerini seçenekleriniz arasında bulundurun. Küçük odalar için krem gibi doğal ve zarif renkleri kullanın. Koyu tonlar içeren renkler ise büyük odalarda daha şık görünecektir.
  İş mobilyaları giydirmeye geldiğinde, keten, kadife gibi ağır sade kumaşlar koltuk döşemelerinde ve pencerelerde uyum sağlar. Klasik çubuk ve kareler, dallı budaklı tasarımlar veya kadife çiçekli kabartmalar kullanarak desen ekleyebilirsiniz.
  Işıklandırma bütün dekorasyonlarda önemli bir yere sahiptir. Cesur olun ve detaylı avizeler ile gerçek bir ifade yaratın.
  Modern:
  Zeminde sade ve basit tercihlerde bulunun Eskitme parkeler iyi bir seçim olacaktır. Ayrıca eskitme parkeleri cila veya vernik ile renklerini daha koyu hale getirebilirsiniz. Zemine renk ve desen verecek bir kilim ile odaya samimiyet kazandırabilirsiniz.
  Duvarlarınız için, odanıza en çok ışığı getirecek olan pastel tonları kullanmayı düşünün. Bu modern bir dekorasyon için en gerekli öğedir.
  Modern dekorasyonlar, doğal renklerin fazlaca ağırlık kazanmasıyla bazen olması gerekenden daha yalın bir görünüm ortaya çıkarabilir. Bu durum odaya daha canlı renklerin serpiştirilmesi ya da koyu tonlarda gölgelendirilmelerle rahatlıkla dengelenebilir.
  Karmaşadan kaçının ve sadeliği ön planda tutun. Sade görünümlü spot ışıklar aynı zamanda doğal bir ışık ortamı da yaratır. Mobilyalarınızın tarzına göre spot ışıklara alternatif olarak farklı noktalara yerleştirilmiş masa lambalarını da tercih edebilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Oturma Odanıza Farklı Forum Tarih
Trafikte Ön Koltukta Oturma Yaşı Kaçtır Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 24 Eylül 2012
Modern Oturma Grupları Modelleri Dekorasyon 1 Nisan 2012
Namazda ilk tahiyyatta oturmanın hükmü nedir Dinimizin Direği Namaz 4 Ocak 2012
Aşığı Cuk Oturmak Deyiminin Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 24 Aralık 2011
Bellona Oturma Grubu Modelleri Dekorasyon 20 Eylül 2011

Bu Sayfayı Paylaş