Otomobil almak için en cazip dönemdeyiz

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda NeslisH tarafından 29 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Otomobil almak için en cazip dönemdeyiz konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  MERSİN (İHA) - Renault Mais Satış ve Şebeke Müdürü Merih Tüzün, küresel mali krize karşı alınacak tedbirler kapsamında, otomotiv sektörü için en sevindirici haberin vergilerde yapılacak indirim olacağını söyledi.

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), Mersin Otomobil Yetkili Satıcıları Derneği (MODER) ve Otomobil Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından, Yenişehir Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen "Mersin 3. Otomobil ve Ticari Araçlar Fuarı"nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tüzün, dünyada yaşanan mali krize dikkat çekerek, "Biraz talihsiz bir dönem olmasına rağmen, otomobil almak için de çok cazip bir süreç" dedi.

  Otomobil sektörünün şu anda iyi durumda olduğunu ve insanların henüz showroomlardan uzaklaşmadığını ifade eden Tüzün, Türkiye'nin krizden henüz tam olarak etkilenmediğini vurguladı. Tüzün, sektörde yer alan tüm markaların çok ciddi ve cazip kampanyaları hayata geçirerek, 2008 yılını iyi bir şekilde tamamlamak istediğini anlattı. Mevcut şartların da yıl sonuna kadar devam edeceğini dile getiren Tüzün, bunun yanında 2009 yılıyla birlikte sektörün de yeni pozisyonlar alacağını, bu durumun da tüketici açısından kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu savundu. Ekonomik krizle ilgili olarak hükümet tarafından hazırlanan 'ekonomik paket' ile ilgili olarak kendisine yöneltilen sorulara da yanıt veren Merih Tüzün, kriz ortamında kendileri için en güzel haberin vergilerdeki düzenlemelerle birlikte yapılacak indirim olacağını kaydetti. Tüzün, "Şu anda biz ekstra bir şey beklemeden, mevcut durumu sürdürmeye çalışıyoruz. Ancak burada asıl önemli olan vergi yüklerinin Avrupa standartlarına kavuşturulmasıdır"diye konuştu.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Otomobil almak için Forum Tarih
Otomobil olmasaydı yaşamımız nasıl etkilenirdi kısaca Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2017
Tren Vantilatör Otomobil Gibi Hızlı Hareket Eden Cisimleri Durdurmak Niçin Tehlikelid Seviyeli-Ciddi Konular 28 Ocak 2014
Otomobilin insanlara verdiği zararlar nelerdir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 1 Mart 2013
2013 Model Yeni Otomobiller Motorlu Araçlar Dünyası 14 Ekim 2012
Türkiye'de En Çok Satılan Otomobil Markaları Hangileridir? Motorlu Araçlar Dünyası 3 Mart 2012

Bu Sayfayı Paylaş