Otizmli Çocuklara Konuşma Becerilerinin Öğretimi - Patricia J. Krantz

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda KaRDeLeN tarafından 8 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Otizmli Çocuklara Konuşma Becerilerinin Öğretimi - Patricia J. Krantz konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Otizmli Çocuklara Konuşma Becerilerinin Öğretimi - Otizmli Çocuklara Konuşma Becerilerinin Öğretimi - Lynn E. McClannahan Patricia J. Krantz - Kitap Özet

  Kitap Hakkında


  İletişim kurarken otizmli çocuk ve yetişkinlerden bir çoğunun özellikle konuşma başlatma ve sürdürmede zorlukları vardır. Otizmli Çocuklara Konuşma Becerilerinin Öğretimi, otizmli çocuk ve yetişkinlerin konuşabilmeleri için replik silikleştirmeyle öğretimin, önceden tahmin edilebilir ve anlamlı bir yapıyla nasıl kullanılabileceğini anlatan ilk kitaptır.

  Bu stratejinin kullanımı, çocukların konuşma girişiminde bulunmaları için ses kaydı yapılmış sözcük ve ibareleri tekrar etmeleri ile (ya da yazılı olanları sesli okumaları ile) başlar ve çoğu kez diğer çocuk ve yetişkinler gibi konuşabilir hale gelinceye kadar devam eder.

  Otizmli Çocuklara Konuşma Becerilerinin Öğretimi Princeton Child Development Institute'ün saygın araştırmacıları, klinisyenleri ve Otizmli Çocukların Eğitiminde Etkinlik Çizelgelerinin Kullanımı (Woodbine House, 1999) kitabının yazarları Prof. Dr. McClannahan ve Krantz tarafından yazılmıştır. Kitap baştan sona anne/babalara, öğretmenlere ve terapistlere rehberlik eder; vaka örnekleri, çizelgeler ve fotoğraflarla doludur ve konuşma becerilerinin öğretimi için basamak basamak öğretim sunar.


  [​IMG]

  Otizmli Çocuklara Konuşma Becerilerinin Öğretimi
  Lynn E. McClannahan,Patricia J. Krantz
  · Sistem Yayıncılık
  · Basım Tarihi : 04 - 2010
  · ISBN : 978-975-322-585-4
  · Sayfa Sayısı : 192
  · Çevirmen : Binyamin Birkan
  · Etiket Fiyatı : 14.00 TL
  · Bizdeki Fiyatı : 10.50 TL
   

Bu Sayfayı Paylaş