Osmanlıda Abidevi Şahsiyetler Kitap Özeti - Can Alpgüvenç

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda SeLeN tarafından 29 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Osmanlıda Abidevi Şahsiyetler Kitap Özeti - Can Alpgüvenç konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Osmanlıda Abidevi Şahsiyetler Kitap Özet - Can Alpgüvenç Kitapları - Osmanlıda Abidevi Şahsiyetler Kitap Tanıtım - Osmanlıda Abidevi Şahsiyetler Kitap Fiyatı  Kitap Özet

  Bir millet tarihini öğrendikçe kendini tanır; çünkü onun dini, dili, âdet ve gelenekleri, kültür ve medeniyeti mazisinde saklıdır.Bugün dünün uzantısıdır.Bugün diye önemsediklerimiz,yarın dün olacaktır.

  Tarihte yaşanmış olayları ülke ve dünya konjonktürü, sosyal ve ekonomik şartlar, hadisenin yaşandığı çağın, kültür ve medeniyet seviyesi ile birlikte doğru biçimde analiz eder ve değerlendirirsek yarınlarımız için doğru neticeler çıkarabiliriz. Yüzyıllar öncesine dayanan geçmişimizin, sadece 'Osmanlıdan Günümüze' uzanan sürecine baktığımızda dahi, dünyanın hiçbir medeniyetinde yaşanmamış pek çok olay ve kahramanla karşılaşırız. Kaynak yayınlarından çıkan"Osmanlıda Abidevi Şahsiyetler" kitabında ; geçmişte bizi büyük yapan önemli tarihi hadiselerden ve mazimizdeki büyük kahramanların hayatlarından benzersiz misaller veriliyor.

  Bizzat gidip görmediği halde, çağına göre Amerika kıtasının ilk ve en doğru haritalarını çizerek, onu dünya medeniyetinin huzuruna çıkaran ve böylece dünya coğrafya tarihine büyük katkılarda bulunan,”Kitab-ı Bahriye”siyle yeryüzü medeniyetine eşsiz bir eser armağan eden,ünlü bilim adamı ve denizcimiz; Piri Reis,Osmanlı mimarisini Altın Çağa eriştiren dahi mimar; Mimar Sinan, Fatih Sultan Mehmet ,Yavuz Sultan Selim, gibi tarihimizde iz bırakan on dört kahramanın hayatından ve o büyük insanların , mazimizi olduğu gibi günümüzü de aydınlatan hal ve davranışlarından kesitler sunulan eser, Can Alpgüvenç imzası taşıyor.


  [​IMG]

  Osmanlıda Abidevi Şahsiyetler

  Can Alpgüvenç
  · Kaynak Kitaplığı
  · Basım Tarihi : 11 - 2008
  · ISBN : 978-9944-125-71-0
  · Sayfa Sayısı : 187
  · Etiket Fiyatı : 6.90 TL
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Osmanlıda Abidevi Şahsiyetler Forum Tarih
Osmanlıda günlük mahalle hayatı nasıldı madde madde kısaca Tarihi Bilgiler 6 Şubat 2017
Osmanlıda davalara bakan kişilere ne denirdi Tarihi Bilgiler 18 Ocak 2017
Osmanlıda terzilik yapan bir esnaf olsaydınız çırağınıza hangi tavsiyelerde bulunurdunuz? Sorular ve Cevaplar 18 Ocak 2017
Osmanlıda ticareti geliştirmek için yapılan çalışmalar madde madde Tarihi Bilgiler 7 Ocak 2016
Osmanlıda halk kaça ayrılır kısaca Tarihi Bilgiler 2 Ocak 2016

Bu Sayfayı Paylaş