Osmancık Anaokulu Çorum Osmancık

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 23 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Osmancık Anaokulu Çorum Osmancık konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Osmancık Anaokulu Hakkında - Osmancık Anaokulu Tanıtım - Osmancık Anaokulu Resimleri - Osmancık Anaokulu İletişim  [​IMG]
  Hakkımızda Bilmek istedikleriniz :
  Osmancık Anaokulu Çorum Osmancık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Osmancık Anaokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Osmancık Anaokulu resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Osmancık Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Osmancık Anaokulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: ÇORUM / OSMANCIK
  Adı: OSMANCIK ANAOKULU
  Adresi: YENİ MAH.ÖĞRETMENLER CD.OĞRETMENEVİYANI
  Telefon Numarası: 3646117007
  Faks Numarası:
  Web Adresi :
  www.kresrehberi.com
  Mail Adresi : bilgi@kresrehberi.com

  Kreş Detayları

  Anaokulları 3- 6 yaş grubu çocukların eğitiminin verildiği kurumlardır. Anaokullarını ailenin çocuk üzerindeki rolüne katkıda bulunan; çocuğun sosyal , duygusal, fiziksel ve bilişsel gelişimi destekleyen kurumlar olarak değerlendirmek gerekir.
  Çocuk doğumdan 3 yaşa kadar olan süreçte ben merkezcidir. Bu dönemde paylaşmayı istemez, birebir ilişki kurmak ister, yalnız oynamaktan rahatsızlık duymaz. 3 yaştan sonraki dönemde ise yaşıtlarıyla birlikte olabileceği oyun gruplarına ihtiyacı vardır. Çocuk oyun gruplarında arkadaşlık kurmayı ve arkadaşlığı sürdürmeyi öğrenir. Böylece ben merkezli bir yaşantıdan paylaşma, kendini kabul ettirme gibi sosyal becerilerin yer aldığı bir yaşantıya yönelir .
  Anaokulları çocuğun sadece oyun oynadığı yerler olarak düşünülmemelidir. Oyun çocuk için ihtiyaçtır. Çocuk anaokulunda en iyi oyun ortamını bulur, akran gruplarıyla işbirliğini geliştirir. Çocuk kendi hakkını korurken başkalarının özgürlüğünü zedelememeyi öğrenir. Uzun yıllara dayalı araştırmalarda çocukluk yıllarında kazanılan davranışların büyük bir kısmının yetişkinlikte bireyin kişilik yapısına tavır,alışkanlık, inanç ve değer yargılarını biçimlendirdiği görülmüştür. Aslında yapılan araştırmalar insan hayatı boyunca kazanacağı niteliklerin %60’ını bu dönemde kazandığını göstermektedir.
  Anaokullarında, eğitim bilgi aktarımından çok, sözel faaliyetlerin geliştirildiği ve çocuğun yeteneğinin ortaya çıkarıldığı ortamlar olmalıdır. Froebel’in deyişiyle: “Anaokulunun amacı, öğrenmeye ilgi uyandırmaktır.”
  Anaokulu eğitim programları çocuğun zihinsel, sosyal, bilişsel ve duygusal gelişimini destekleyebilmelidir. Yapılan araştırmalarda , 17 yaşına kadar olan zihinsel gelişmenin %50’sinin 4 yaşına, %30’unun ise 4 yaşından 8 yaşına kadar oluştuğu, 18 yaşına kadar gösterilen okul başarılarının %33’ünün 0-6 yaşına kadar aldıkları eğitime bağlı olduğu görülmüştür.
  Anaokulları çalışan anneler için 3 yaş sonrası, çalışmayan anneler için ise 4 yaş sonrası düşünülmelidir. Bu süreçte aile iletişimi ve okul-aile etkileşimi oldukça gereklidir. Anaokulu aileye çocuğun gelişim sürecine destek olmak için vardır. Aileye yardımcı kurumlardır.Böylece farklı aile yapılarından gelen çocuklar ortak eğitim hedefleri doğrultusunda sosyal, bilişsel ve duygusal olarak desteklenir

  Kaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Osmancık Anaokulu Çorum Forum Tarih
Bir Küçük osmancık vardı kitap özeti Kitap Özetleri & E-Kitaplar 19 Şubat 2011
Osmancık İlköğretim Okulu Konya Kadınhanı Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 8 Ekim 2010
Osmancık Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu Konya Kadınhanı Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 8 Ekim 2010
Çorum - Osmancık - Osmancık Anadolu Lisesi Liselerimiz 15 Haziran 2010
Çorum - Osmancık - Osmancık Lisesi Liselerimiz 15 Haziran 2010

Bu Sayfayı Paylaş