Osmanbaba İlköğretim Okulu Akçaabat Trabzon

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Osmanbaba İlköğretim Okulu Akçaabat Trabzon konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Akçaabat Osmanbaba İlköğretim Okulu - Osmanbaba İlköğretim Okulu Hakkında - Osmanbaba İlköğretim Okulu Tanıtımı - Osmanbaba İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Osmanbaba İlköğretim Okulu Resimleri

  [​IMG]

  Osmanbaba İlköğretim Okulu Trabzon Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Osmanbaba İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Osmanbaba İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Osmanbaba İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Osmanbaba İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: TRABZON / AKÇAABAT
  Adı: OSMANBABA İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: OSMANBABA MAHALLESİ
  Telefon Numarası: 4622488668

  Kurumun Misyonu :

  • Atatürk ilke ve inkılaplarını benimseyen, • Bölünmez bütünlüğümüze sahip çıkan, • Dünya ile entegre olabilen ve çağdaş medeniyetin ortağı olabilen, • Toplumda demokrasi bilincini ve kültürünü getiren, yaşanabilir ve sürdürülebilir bir çevre oluşturmaya saygı ve katkıda bulunan, • İnsani değerleri ön planda tutarak yüksek karakterli bireyler yetiştirmek, • Okulumuzun lider okul, öğrencimizi lider öğrenci yapabilmek. Türk Milli Eğitimi’ nin amaç ve ilkeleri doğrultusunda; Tüm benliğiyle insan, vatan, millet, bayrak, Atatürk sevgisi ve saygısıyla dolu; Gerçek gücün “Birlik içinde çeşitlilik, çeşitlilik içinde birlik” olduğuna inanan, inancının gereğini davranışlarıyla gösteren; Demokrasi, laiklik, toplumsal değerleri koruma, vatan sevgisi gibi kavramları yaşam tarzı olarak kabullenen ve uygulayabilen; Bir üst öğretim kurumuna devam edebilecek eğitim ve öğretimsel alt yapıyla donanmış; Mutluluğu, sevgiyi ve sorumluluğu paylaşmakta gören ve bilen; Hoşgörülü, anlayışlı, sabırlı; Demokratik, laik düşünceli ve davranışı sağlam bir kişilik ve karakter sahibi bireyler olarak yetiştirmek.

  Kurumun Vizyonu:

  Öğrencilerimizin dünü tanıması, bugünü öğrenmesi ve yarını planlayarak, nitelikli insan olarak;Demokratik, çağdaş, sosyal hukuk devletimize; İnsan haklarına saygılı ve duyarlı; Akılcılık ve bilime önem veren; Araştırmacı ve sorgulayıcı, eleştirel; Dürüst, iyi ahlaklı; Çevreye duyarlı; Kendisiyle ve toplumla barışık, üretken, bireyler yetiştirmek istiyoruz.

  OKULUMUZUN TARİHÇESİ VE BUGÜNKÜ DURUMU:

  Okulumuz 1961 yılında iki derslikli bir okul olarak hizmete girdi.1986 yılında mahalle halkı-nın katkıları ile 8 derslikli bir ilkokul olarak hizmet vermeye devam etti.1998 yılında 8 derslikli ikinci bir ek bina yapılarak hizmete sunuldu. Okulumuz 1986 ve 1998 yıllarında hizmete giren iki bi-nada hizmet vermektedir.

  Okulumuzun iki hizmet binasında 10 derslik,bir kalorifer dairesi,1 kütüphane,bir çok amaçlı salon,bir kantin,bir spor odası,bir arşiv odası,bir bilgisayar labaratuarı,bir Fen Bilgisi Labaratuarı, bir anasınıfı, bir öğretmenler odası ve iki adet idari kısım bulunmaktadır. Okulumuz Akçaabat ilçemizin Osmanbaba Mahallesinde bulunmaktadır.Okulumuz bugün itibari ile Osmanbaba Mahalle-sine kapasite olarak yetmektedir.Okulumuz normal öğretim yapmakta ,komşumuz olan Söğütlü Esentepe mahallesinde bulunan Söğütlü Esentepe İlköğretim Okulu okulumuza 2005/2006 Eğitim–Öğretim yılından itibaren taşınmaktadır.Okulumuzda 1 müdür, 1 müdür yardımcısı 5 sınıf öğret-meni,2 anasınıfı öğretmeni,5 Branş öğretmeni ile 2 hizmetli görev yapmaktadır .Okulumuzda 28Anasınıfı öğrencisi toplam 164 öğrenci eğitim görmektedir.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Osmanbaba İlköğretim Okulu Forum Tarih
İlköğretim Haftası Yazı İlköğretim Haftası İle İlgili Yazı Eğitim Bilgileri 16 Eylül 2013
İlköğretim Haftası Şiirleri İlköğretim Haftası İle İlgili Şiirler Şiirler 16 Eylül 2013
Açık İlköğretim I. Dönem Sınav Tarihi 2012-2013 Açık Öğretim AÖF 15 Ekim 2012
Cumhuriyet Bayramı Şiirleri İlköğretim Şiirler 11 Ekim 2012
Gedikpınar İlköğretim Okulu Bilgileri Güroymak Bitlis Bitlis Tanıtımı 28 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş