Osman Yozgatlı İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Aydın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 23 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Osman Yozgatlı İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Aydın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Osman Yozgatlı İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Merkez'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Osman Yozgatlı İlköğretim Okulu Resimleri - Osman Yozgatlı İlköğretim Okulu Hakkında  [​IMG]

  OKULUMUZUN TARİHÇESİ

  Okulumuz, mahallemize adını veren Osman Yozgatlı tarafından 1959 yılında Mustafa Sarıbıyıktan alınan arsa üzerine yapılmıştır. 9 Eylül 1963 yılında Osman Yozgatlı İlkokulu olarak öğretime açılmıştır . Mahallemizin sürekli artan nüfusuna okulumuz cevap veremeyince ,1986 yılında yıkılmıştır. Yerine şimdiki 3 katlı bina yapılmıştır. 1989 yılında bitirilen bina, tekrar Osman Yozgatlı ilkokulu olarak öğrenime başlamıştır.1993-1994 yılında ismi Osman Yozgatlı ilköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir .2009-2010 eğitim öğretim yılında yeni yapılan 4 katlı binamızda eğitim ve öğretime başlanmıştır.
  2010-2011 Öğretim yılı başlangıcı itibariyle okul öncesi 2 şube ve 31 öğrenci, ilköğretim 1. kademe 15 sınıf ve 475 öğrenci, 2. kademe 8 branş sınıfı ve 242 öğrenci olmak üzere öğrenci sayımız 337' si kız, 366' sı erkek toplam 703'tür.

  MİSYONUMUZ

  Osman Yozgatlı İ.Ö.O. olarak misyonumuz, okulumuza gelen öğrencileri kendine güvenen , sorumluluk sahibi , analiz ve çözümleme gücüne sahip , çevre bilinci oluşmuş, çağın gerektirdiği bilgi becerileri kazanmış çevresi ve ken disi ile barışık, sosyal çevreye uyumlu bireyler olarak ortaöğretim kurumlarına ve hayata hazırlayıp, başarılı olmalarını sağlamaktır.


  VİZYONUMUZ

  Osman Yozgatlı İ.Ö.O. olarak vizyonumuz, Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda geçmişinden aldığı özgüven ve güç ile bugününü çağın gereklerine
  göre yaşayan, ülkemizi Atatürk'ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmayı hedefleyen etkili, nitelikli, verimli ve özgün okul toplumu oluşturmaktır.


  Osman Yozgatlı İlköğretim Okulu Aydın Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Osman Yozgatlı İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Osman Yozgatlı İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Osman Yozgatlı İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Osman Yozgatlı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: AYDIN / MERKEZ

  Adı: OSMAN YOZGATLI İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Istiklal Mah. Eski Çine Cad. No:73

  Telefon Numarası: 2562260091

  Faks Numarası: 2562268982

  E-mail Adresi : Bilgi Yok

  Web Adresi:Osman Yozgatlı İlköğretim Okulu


  [​IMG]


  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş