Ormanseven İlköğretim Okulu Sürmene Trabzon

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Ormanseven İlköğretim Okulu Sürmene Trabzon konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ormanseven İlköğretim Okulu Hakkında - Ormanseven İlköğretim Okulu Tanıtımı - Ormanseven İlköğretim Okulu Resimleri - Ormanseven İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri

  [​IMG]

  Ormanseven İlköğretim Okulu Trabzon Sürmene İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

  Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Ormanseven İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Ormanseven İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Ormanseven İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Ormanseven İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: TRABZON / SÜRMENE
  Adı: ORMANSEVEN İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: Ormanseven llköğretim Okulu Sürmene/Trabzon
  Telefon Numarası: 4627667007

  Tarihçe

  Okulumuzun inşaatına 1940 yılında başlanmıştır.Aynı yıl içinde tek derslikle eğitim-öğretim hayatına başlayan okulumuzun arsası köy tüzel kişiliğine aittir. Zaman içerisinde öğrenci sayısının artması sebebiyle okul binası yıkılmış ve çok derslikli bir bina inşa edilmiştir. Çağımız gereksinimlerine uygun olarak 2000 yılından sonra; konferans salonu,ögretmenler odası ve müdür odasını içeren ek bir bina ilave edilmiş ardından kalorifer tesisatı yapılmıştır. Sürmene Ormanseven İlkögretim Okulu Milli Eğitim Bakanlığı İlkögretim Genel Müdürlüğü'nün 26 Ağustos 1991 tarih ve 14999 sayılı onayı ile ilköğretim kapsamına alınmış olup halen eğitim-öğretimine devam etmektedir. 2009-2010 Eğitim - Öğretim yılı içerisinde Sürmene Kaymakamlığı tarafından "Mükemmel Sınıflar" Projesi kapsamında okulumuzun çeşitli bölümlerinde tadilat çalışmaları yapılmıştır ve böylece çağımızın gereksinimlerine uygun fiziksel şartlar sağlanmıştır.

  Kurumun Misyonu :

  Türk Millî Eğitim Sisteminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda; iyi bir yurttaş olabilmek için gerekli temel beceri ve davranışları kazanmış, ilgi ve yetenekleri yönünde hayata ve üst öğretime hazır, millî ve kültürel değerlerine bağlı, özgüvene sahip, mutlu, çağdaş, kendini ifade edebilen, sosyal, yapıcı, üretken, sağlıklı, özgür bireyler yetiştirmektir.


  Kurumun Vizyonu:

  Türk Milli Eğitim Sisteminin ışığında;dünü,bugünü ve geleceği bütünleştirerek bilgi çağının gerektiği,bilgi,beceri ve teknolojiyi kullanan,sosyal,kültürel aktivitelere ağırlık veren bir okul olarak, kendine güvenen,insanları ve ülkesini seven,geleceğe güvenle bakan öğrenciler yetiştirmektir.


  Eski Okul

  [​IMG]

  Yeni Okul

  [​IMG]


  Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

  Kaynak : trabzon.meb.gov.tr
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ormanseven İlköğretim Okulu Forum Tarih
İlköğretim Haftası Yazı İlköğretim Haftası İle İlgili Yazı Eğitim Bilgileri 16 Eylül 2013
İlköğretim Haftası Şiirleri İlköğretim Haftası İle İlgili Şiirler Şiirler 16 Eylül 2013
Açık İlköğretim I. Dönem Sınav Tarihi 2012-2013 Açık Öğretim AÖF 15 Ekim 2012
Cumhuriyet Bayramı Şiirleri İlköğretim Şiirler 11 Ekim 2012
Gedikpınar İlköğretim Okulu Bilgileri Güroymak Bitlis Bitlis Tanıtımı 28 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş