Orkinos avı

'Galatasaray' forumunda Dine tarafından 13 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Orkinos avı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [SIZE=+0][/SIZE]Orkinos avı


  [SIZE=+0][/SIZE]Kulüpler Birliği'ne rest çeken Mahmut Özgener tavrında ısrar ederse, Süper Lig takımları olağanüstü kongre için imza toplamaya başlayacak. Ancak flaş bir gelişme var... Galatasaray Yönetimi, Aziz Yıldırım'ın federasyonu düşürmesini engellemek için gizliden gizliye çalışma yürütecek.
  [​IMG]
  Aziz Yıldırım’ın Eskişehir maçından sonra, “Kulübümün haklarını korumak için Kulüpler Birliği başkanlığından istifa ediyorum” açıklamasıyla başlayan süreç, federasyon seçimini gündeme getirdi! Bilindiği gibi Kulüpler Birliği, Aziz Yıldırım’ı istifadan vazgeçirmiş, sert ifadelerin kullanıldığı bir bildiriyle de Mahmut Özgener çarşamba günü yapılacak toplantıya davet edilmişti.

  Özgener rest çekmişti

  Ertesi gün daveti reddeden Özgener, “Ben gelmem, siz gelin” demişti. Hak mahrumiyeti cezası nedeniyle federasyon tarafından muhatap alınmayacak olan Aziz Yıldırım’ın, mevcut tavrı ve cezası gereği federasyona gitmeyeceği öğrenildi. Bu gelişmelerden sonra kulisler yeni seçimi konuşmaya başladı.

  ‘Ya gidecek ya gidecek’
  Bir kulüp başkanı, “Kulüpler birliği, federasyonun ciddiye almayacağı bir organ değildir. Özgener, ‘Sizin memurunuz değilim’ tavrı takındı ama bu örgütün CEO’sudur. ‘Ben sizi umursamam’ diyemez. Son birlik toplantısı gösterdi ki, Özgener’in kulübü yok. Oy birliğiyle çıkan bir karara saygı göstermeli. Haluk Ulusoy zamanında da aynı sıkıntılar olmuş ancak Ulusoy’a karşı hiçbir zaman oy birliğiyle karar çıkmamıştı. Ulusoy’a sahip çıkan 7-8 kulüp her zaman vardı” dedi. Federasyonun yeni statüsü gereği, toplam delege sayısının yüzde 40’ının imzasıyla olağanüstü genel kurul seçim gündemli toplanabiliyor ve yeni delege yapısına göre, Süper Lig kulüplerinin Ankaraspor hariç delege sayısı, toplam delege sayısının yaklaşık yüzde 40’ını oluşturuyor. Türk futbolu açısından tarihi önem taşıyan yeni yayın ihalesine sayılı günler kala, Özgener’in toplantıya iştirak etmemesi halinde yaşanacaklara ilişkin kulüp başkanının yaptığı son yorum şu oldu: “Ya gidecek, ya gidecek”.

  Galatasaray pusuda
  Yaşanan süreci yakından takip eden Galatasaray Yönetimi’nin ise Yıldırım’ın hamlesine muhalif bir tavır takınacağı ortaya çıktı. Aziz Yıldırım’ın Türk futboluyla ilgili hayati kararlarda hep başrolde olmasından rahatsız olan Sarı-Kırmızılı cephenin, imza toplamaya başlandığında, bazı kulüpleri kendi tarafına çekmek için çalışmalar yürüteceği öğrenildi.

  FANATİK ÖZEL HABER


  Fanatik
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Orkinos avı Forum Tarih
Orkinos ( Scombridae ) Hakkında Bilgiler Akvaryum - Balık Dünyası 16 Şubat 2012
Liva Orkinos Otel - Erdek Türkiye Tatil Yerleri Hoteller 25 Şubat 2010
Çizgili Orkinos (Katsowonus pelamis) Akvaryum - Balık Dünyası 26 Aralık 2009
Orkinos [ Ton Balığı] Akvaryum - Balık Dünyası 10 Mayıs 2009
Aft neden çıkar ve nasıl tedavi edilir? Cilt Hastalıkları 23 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş