Orjinal Nokia Theme Studio İle Kendi Temanızı Kendiniz Yapın

'Nokıa' forumunda UquR tarafından 10 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Orjinal Nokia Theme Studio İle Kendi Temanızı Kendiniz Yapın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Orjinal Nokia Theme Studio İle Kendi Temanızı Kendiniz Yapın

  [​IMG]

  Öncelikle Nokia Theme Studio programını açıp proğramın sol alt köşesinde “Create New Theme” yazan yeri tıklayarak boş bir tema sayfası açıyoruz.

  [​IMG]


  Karşımıza gelen menüden THEME NAME yazan yere tema ismini AUTHOR yazan yere temayı
  yapan kişinin ismini girip (bu bölüme istediğinizi yazabilirsiniz nick[​IMG] kendi adın v.b.) Temada neleri değiştirmek istiyorsak kutucukları işaretleyerek seçiyoruz.
  Amacınız sadece background değiştirmekse sadece “BACKGROUND” yazan yeri işaretliyorsunuz. Hepsini değiştirmekse “ALL” tuşuyla hepsini seçili hale getirip ve “OK” tuşuna basın.

  BACKGROUND

  [​IMG]


  Background sayfasıyla menü karşınıza gelecektir. Yani menülerde hangi resmin görünmesini istiyorsanız Background bölümüne o resmi ekleyin Eklemek istediğiniz resmi proğramın sağ üst köşesinde “BROWSER” sayfasını açarak bilgisayarınızdaki resimlerinizi oradan bulup temin edebilirsiniz.

  Değiştirmek istemediğiniz birimleri “EDİT” > “SETTİNGS” > “OK” > “SAVE” yapıp değiştirmeden geçebilirsiniz.

  Background resimleri 176X208 boyutlarında olmalıdır (6600 için istenen boyuttur). Tema eğer telefona atıldıktan sonra kenarında boşluk (beyaz alan) kalıyorsa resminizin boyutu küçük gelmiş demektir.

  Bilgisayarınızdan background için resminizi seçtikten sonra altaki “PREWİEW” tuşuna basıp çıkan ekrandan koyduğunuz resmin menülerde nasıl göründüğünü rahatlıkla izleyebilirsiniz. “SAVE” tuşuna basarak Background sayfasını kaydediyoruz. Background için seçtiğimiz resmi save ettikten sonra eğer dikkat ettiyseniz Proğramdaki Background yazısı maviye dönüşecektir.


  [​IMG]  AREAS
  [​IMG]  Menünün sol tarafındaki “AREAS” kısmını tıklıyoruz.

  NOT: Save edilmeyen tek bir bölüm yada icon olursa bile temanızı .sis dosyası haline getiremezsiniz.

  Status Area kımını direk boş bırakmanızı tavsiye ederim. Çünkü background kısmında koyduğunuz resim kapanır. Boş bırakmak için ekranın alt kısmında “EDİT” tuşuna basın[​IMG] çıkan menünün üst tarafında “SETTİNG” kısmından resimde göründüğü şekline getirin. “OK” tuşuna tıklayın ve save edin.(Proğramı iyice öğrendikten sonra istediğiniz bölümü değiştirebilirsiniz.)

  İCONS


  [​IMG]


  İconlar işin en zor kısımlarından biridir. İconlarda kendi iconlarınızı kullanmayı düşünüyorsanız 44X44 boyutları (telefona göre değişir) kullanmanız gerekir. En güzeli iconları hiç değiştirmeden hazır iconları kullanmanızdır. en azından proğramı yeni öğrenirken proğramı hani en başta açıyoruzya orda ikonları seçmeyin Eğer proğramın en başında icon bölümünü seçmediyseniz icon bölümüne girmeden bir sonraki bölüme direk atlayabilirsiniz. Yoksa bütün iconları ya hepsini tek tek değiştireceksiniz Değiştirmek istediğiniz iconların maskları Themet Editor Proğramında kullanılan masların renginin tam tersidir Yani Theme Editor proğramında kullandığınız maskların rengini değiştirmek zorundasınız (Siyahı beyaz[​IMG] beyazı da siyah yapmak zorundasınız) veya değiştirmek istemiyorsanız yine tek tek “EDİT”> “SETTİNG”> “OK”> “SAVE” Menüdeki hazır iconları kullanmak icin areas kısmındaki gibi yapacağız.
  Yukarıda verilmiş olan iconların üzerini tıklayarak aşağıdaki “EDİT” tuşuna basın. Çıkan menüden “SETTİNG” kısmını tıklayın ve olan ayarları değiştirmeden “OK” tuşuna basın.
  Sonrasında “SAVE” tuşuna basarak iconunuzu sabitleyin.
  İconların hepsini bu yöntemle değiştirdikten sonra “SAVE” yapmayı sakın unutmayın yoksa temayı tamamlayamazsınız. Icon değiştirmeyi en başta seçtiyseniz bunların hepsini yapmanız gerekmektedir. Değiştirmek istemediğiniz kısımları “EDİT” > “SETTİNGS” > “OK” > “SAVE” yapıp değiştirmeden geçebilirsiniz.

  HIGHLIGHT


  [​IMG]


  List Highlight: açılan icon sayfasının zeminini oluşturmaya yarar. Eğer bir şey koymazsanız arka plan olarak backgrounda koyduğunuz resim gözükür.

  Grid Highlight: menüde üzerinde olduğumuz iconların altındaki alana renk veren kısımdır.
  Bilgisayarınızdan herhangi bir resim yada beğendiğiniz bir rengi seçip alan içine sığacak şekilde resmin kenarlarından tutarak küçültebilir resmi ilgili bölüme yerleştirdikten sonr eğer küçük gelirse resminiz yine resmin kenarlarından tutarak ilgili bölümü kaplayacak şekilde menü boyutunda ayarlayabilirsiniz.

  Input Highlight: menüde ayar ve seçmek için açılan en son menünün zeminini oluşturmaya yarar.

  POP-UP WINDOWS


  [​IMG]

  GENERAL WİNDOWS menülerde açılan pencerelerin zeminlerinin rengini oluşturmaya yarar.
  Örnek olarak telefonunuza mesaj geldiğinde ekranda “1 yeni mesaj” penceresi açılır[​IMG] açılan pencerenin zeminini değiştirir.

  APPLİCATİON SWITCHING telefondaki açık programları gösteren menünün taban şeklini yapmaya yarar.

  LOWER SCREEN AREA Ekranın en alt kısmındaki joistik’in her iki kenarında bulunan tuşların ekrandaki isimlerinin olduğu alanın rengini değiştirmeye yarar.
  Değiştirmek istemediğiniz birimleri “EDİT” > “SETTİNGS” > “OK” > “SAVE” yapıp değiştirmeden geçebilirsiniz.
  [​IMG]


  WOLUME İNDİCATOR bu bölümde ses kısma ve yükseltme esnasındaki göstergeleri değiştirmeye yarar.

  TABS İNDİCATOR burası menü ayraçlarının rengi ve görüntüsünü değiştirmeye yarar.

  SİGNAL/BATTERY İNDİCATOR adından da belli olduğu gibi sinyal ve batarya göstergelerinin
  değiştirilmesine yarar

  SLIDER İNDİCATOR Yatay şekilde ilerleyen ayar düğmelerinin şeklini değiştirmeye yarar.

  NAVİGATION İNDİCATOR menülerde aşağı yukarı yada sağa sola gittiğini gösteren üçken okları değiştirmeye yarar

  WAİT/PROGRESS BAR İNDİCATOR telefonumuz işlem yaparken beliren döner bar’ı değiştirmeye yarıyor.

  APPLİCATİONS


  [​IMG]


  IDLE SCREEN: Telefonunuz bekleme konumundayken ekrandaki resmi gösterir.
  2.bölümde analog ve 3. bölümünde de digital saat görünümlerini değiştirebilirsiniz.

  PINBOARD: git menüsünün zeminini düzenlemenize yarar.

  CALENDAR ajanda menüsünün zeminini düzenlemenize yarar

  SETTINGS telefonda ayar yapmak için açılan pencerelerde ki zemin rengini düzenler

  COLOURS


  [​IMG]


  İCONS COLOR telefondaki bütün kendi simgelerinin zeminini değiştirmeye yarar. Örnek:mesaj geldiğinde çıkan zarf görüntüsü yada giderkenki oklu görüntü bunların zenini değiştirir.

  TEXT COLORS telefondaki bütün yazıların renklerini ayarlamaya yarar.

  LİNE COLORS telefondaki ince çizgi renklerini ayarlar. Örnek: ajanda da bulunan çizgiler

  COLENDAR EVENT COLORS Ajanda kısmındaki randevularınızı gösteren blokların renklerini ayarlamanızı sağlar.

  Değiştirmek istemediğiniz birimleri “EDİT” > “SETTİNGS” > “OK” > “SAVE” yapıp değiştirmeden geçebilirsiniz.

  SOUNDS  [​IMG]


  Temanıza ait zil ve mesaj sesi olmasını istiyorsanız bu kısımda “BROWSER” menüsünden yararlanarak bilgisayarınızdan istediğiniz şarkıyı seçebilirsiniz.

  NOT: Telefonunuz hangi formatı destekliyorsa zil sesleri olarak[​IMG] o formatta atmanız gerekir.

  CHECKOUT  [​IMG]


  Evet temayı bitirdik ve sis dosyası haline getireceğiz önce “Checkout” yazan bölümü tıklıyoruz daha sonra karşımıza çıkan menüden “Continue” yazan yeri tıklıyoruz. Bu bölüm temamız için son bölümdür. Continue yazan yeri tıkladığımızda karşımıza bir menü çıkacaktır. Ekranın sağ tarafındaki bölümlerin hepsi yeşil renkli çarpı işaretleriyle işaretlenmiş olmalıdır.Eğer işaretlenmemiş bir bölüm varsa[​IMG] o bölümde save edilmemiş kısımlar var demektir. Geri dönüp “edit” ile tekrardan işlemi yapıp “save” edin.


  [​IMG]


  “THEME NAME” yazan bölüme temanın ismini yazdıktan sonra “SIS file name” bölümüne de sis dosyasının adı yazıyor ve “Author” bölümüne de temayı yapan kişinin adını yazıyoruz. bunları yazdıktan sonra Ok(Onay Tuşu)’na basıp sis dosyası haline getiriyoruz. Bu resimdeki gibi bir görüntü karşınıza çıktıysa temanız başarıyla tamamlanmış anlamına gelmektedir. Dosyanız bilgisayarınızda C yada D sürücüsünün \Program Files\Theme Studio\data\skinsdir\(sizin klasör)\xxx.sis icinde olacaktır. Bundan sonra telefonunuz ile pc arasında nasıl bir baglantı kullanıyor iseniz onunla .sis dosyasını telefona yollayıp kurabilirsiniz.  Orjinal Nokia Theme Studio Programı yoksa indirmek için TıkLa!!!

  Buda S60 Theme Studio v1.2.1programının zeyneddin tarafından Türkçe Yaması TıkLa!!!
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Orjinal Nokia Theme Forum Tarih
Nokia 6760 Slide Orjinal Melodileri İndir Cep Melodiler 7 Ağustos 2010
Nokia 5800 XpressMusic Orjinal Teması Sound Wave (Siyah - Black) Cep Temalar 26 Ağustos 2009
Bounce Tales S60 v3 240x320 J2ME Version ! {Nokia 2009 Orjinal Oyunu} Java Oyunları 3 Nisan 2009
Orjinal Nokia Armi Teması indir Cep Temalar 3 Kasım 2008
Orjinal Sözler Mesajlar Güzel Sözler-Mesajlar 2 Şubat 2012

Bu Sayfayı Paylaş