Optimus Prime Karekteri - Hayali Karakterler

'Masal Kahramanları' forumunda SeLeN tarafından 23 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Optimus Prime Karekteri - Hayali Karakterler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Optimus Prime Hayali Karakterler - Optimus Prime Karakter - Hayali Karakter - Optimus Prime Hayali Karakter - Optimus Prime Kimdir - Optimus Prime Hakkında  Optimus Prime Transformers evrenindeki iyi taraf olan Autobot'ların lideri ve Dünya üzerinde en çok bilinen Transformers karakteridir. Transformers evrenindeki kötü taraf olan Decepticon'lar ile savaşları esnasında, yok olan kendi gezegenleri Cybertron'dan sonra, söz konusu mücadele Dünya'ya taşınmıştır.

  Etrafındaki tüm canlılara karşı karşılıksız bir iyilik ve nezaket besleyen Prime, Cybertron ve Dünya'daki tüm savaşlarda en çok kahramanlığı sergileyen karakterler arasında yer almaktadır. Dönüşüm geçirdikten sonra bir tır'a dönüşen Prime, robot halinde iken sahip olduğu en önemli ünlü enerji baltası ve laser topudur.

  Savaş sırasında arkasında bulunan taşıyıcı bir komuta merkezine dönüşen Prime'in göğsünde taşıdığı "yaradılış matriksi" ismi verilen özel cihaz, tüm autobot liderlerinin çağlar boyu sahip olduğu önemli bir miras'tır. Bilgeliği ve savaş meydanındaki kumandanlığı ile tam bir general olan Prime Decepticonlar ile yapılan savaşlarda zaferi getiren en önemli faktörlerden biri olmuştur. Megatronun kardeşidir

  Başlangıç

  9 milyon yıl önce Cybertron'un Altınçağı yaşanırken, Orion Pax adında bir liman işçisi olarak çalışmakta olan Optimus Prime, Ariel isimli bir kız arkadaşı ile sakin bir hayat sürdürmektedir. Uçabilme özelliğine sahip bir grup yeni robotun ortaya çıkması ve Orion'un bu gruba imrenme ile bakması ve katılmayı düşünmesi neticesinde, Orion Pax ile bu grubun lideri Megatron'un yollları kesişir. Megatron'un limandaki güç kaynağını elde etmek istemesi ve bu konuda Orion Pax'tan bazı taleplerde bulunması sonrasında çıkan çatışmada, Orion Pax ve kız arkadaşı Ariel önemli yaralar alırlar fakat kaçmayı başarırılar.

  Kendilerine yardım edecek birilerini ararken, zaman yolculuğunda olan efsanevi Aerialbot'lar ile karşılaşan iki robot,gezginlerin sayesinde antik çağa ait autobot atalarından Alpha Trion'a ulaşırlar. Alpha Trion ise bu iki robotu yarattığı yeni teknoloji ile baştan aşağı yenileyip, güçlendirirken, Orion Pax Optimus Prime'a, Ariel ise Elita One'a dönüşerek en güçlü 2 autobot savaşçısı haline dönüşerek, Megatron'a karşı olan isyana liderlik yapmaya başlarlar.

  Dünya'ya Geliş ve Macera'nın Devamı

  Cybertron'daki enerji kaynaklarının tükenmeye başlaması ile, Optimus Prime bir grup Autobot ile , Elita'yı Cybertron'da bırakır ve bir gemi ile yeni enerji kaynakları bulmak için yolculuğa çıkmaya karar verir. Bu yolculuk arifesinde Megatronûn güçlerinin saldırısına uğrar, ve yara almış gemi yakın bir gezegendeki (Dünya) bir volkana düşerek orada sıkışır. Bu çatışmadan 4 milyon yıl sonra Dünya zamanı ile 1984 yılında, volkanın harekete geçmesi ile, Optimus'un gemisinin bilgisayarı tekrar çalışmaya başlar ve o anda saldırı nedeni ile aynı gemide olan Decepticon'lar ile Autobot'lar tekrar aktive olarak dünyadaki savaşlarına başlarlar.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Optimus Prime Karekteri Forum Tarih
LG GT540 Optimus Özellikleri Resimleri Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 20 Aralık 2011
LG Optimus LTE Özellikleri Resimleri Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 5 Ekim 2011
LG Optimus Black Cep Telefonu Özellikleri Resimleri Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 7 Haziran 2011
Yeni Model LG Optimus Big LU6800 Özellikleri Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 6 Mayıs 2011
Yeni Model LG Optimus 3D Cep Telefonu Özellikleri Resimleri Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 21 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş