Opera Windows 7'ye ısınıyor!

'Windows 7' forumunda Dine tarafından 23 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Opera Windows 7'ye ısınıyor! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Opera 10.5 sürümü ile dolu dolu geliyor.

  Tarayıcı savaşının gizli kahramanlarından Opera, 10.5 sürümü ile kullanıcılarına bayram yaptıracak.

  Norveçli yazılım üreticisi Opera Software, aynı isimli yazılımının bir sonraki sürümünü meraklı kullanıcıların incelemesi için indirmeye sundu. Henüz ön alfa aşamasında (pre alpha) olan Opera 10.5, aralarında Windows 7 entegrasyonunun da olduğu bir dizi yenilikle beraber geliyor.
  Teknik yenilikler arasında yeni javascript motoru Carakan var. Opera'nın kendi açıklamalarına göre yeni motor, öncekine göre yedi kat daha hızlı betik işliyor. Görüntüleme motoru Presto da sürüm atlıyor ve 2.5'e yükseltiliyor ve bu da tarayıcının hızını bir kat daha arttırıyor. Yeni Presto motoru Opera'ya HTML5'i de öğretiyor; gelişmiş HTML5 komutlarının yanında CSS3 dilindeki tüm geçişleri destekliyor.

  Yeni grafik motoru ve Windows 7 entegrasyonu

  Tarayıcının grafik motoru da bu gelişmeden nasibini alıyor. Vega ismindeki yeni grafik motoru resimlerin görüntülenmesini çok daha hızlı hale getiriyor. Ön alfa sürümde hala CPU üzerinden iş yapsa da 10.5'in final sürümünde ekran kartının yongasına direkt erişebilecek.
  Opera 10.5, Internet Explorer 8 dışında Windows 7'nin yeni fonksiyonlarını tamamıyla destekleyen ilk tarayıcı olma yolunda ilerliyor. Zira 10.5 Pre Alpha zıplayan listeleri destekliyor ve Aero Peek ile sekmeler arasında gezintiye izin veriyor. Yeni sürüm, kurulduğu işletim sisteminin tema düzenine de bürünüyor. Bunu dışında diğer tüm tarayıcılarda standart hale gelen gizli tarama modu artık Opera'da da yerini alıyor. Zıplayan listeden ulaşılan "New Private Tab" ile yeni sekme açtığınızda Opera, web'de yaptığınız her şeyi unutuyor.
  Download:
  Opera 10.5 Pre Alpha (Windows)
  Opera 10.5 Pre Alpha (Mac OS)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Opera Windows 7'ye Forum Tarih
Opera (Windows Mobile, Pocket PC için) 9.51 Beta 1 Download O-P 4 Şubat 2009
Dünya Kooperatifçilik Günüyle İlgili Şiirler Şiirler 22 Aralık 2013
Dünya Kooperatifçilik Günüyle İlgili Yazı Örneği Makaleler-Denemeler 10 Ağustos 2013
Soma Nakliyeciler Kooperatifi İlköğretim Okulu Bilgileri Soma Manisa Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 7 Haziran 2012
Desert Operations Hileleri Oyun Hileleri 1 Şubat 2012

Bu Sayfayı Paylaş