Opera (Pardus) 9.52 Download

'O-P' forumunda NeslisH tarafından 1 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Opera (Pardus) 9.52 Download konusu Opera (Pardus)

  Tanıtım:
  Opera programının Pardus Linux Dağıtımı için olan sürümüdür. Paket .pisi halindedir ve sadece Pardus Linux kullananlar tarafından innDirilmelidir.

  Opera Açık Kaynak kodlu ve oldukça güvenli bir tarayıcıdır.

  Pisi: Pisi paket sistemi Pardus Linux dağıtımına özgüdür ve pisi aynı zamanda bir kurulum aracıdır. İndirdiğiniz dosyanın üzerine tıkladığınızda Pisi Paket Yöneticisi programı kuracaktır.

  Opera ile güvenle, hızla ve kolayca örütbağında sörf yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm özellikleri karşılayan Opera bütünleşik açılır pencere engelleyici, sekmeli gezinti özelliği, bütünleşik arama gibi gelişmiş işlevlere sahip olan, çığır açan e-posta yazılımı içeren, habercisi olan, IRC sohbet desteği bulunan, birkaç fare tıklamasıyla özelleştirebileceğiniz ve kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını karşılayan özelleştirme yetenekleriyle dikkat çeken bir ağ tarayıcıdır.

  Reklamsız gezinti: Artık Opera ücretsiz olarak dağıtılıyor. Daha fazla özgürlük hissetmeniz için. 8.5 sürümünden beri...

  Hızla, eğlenceyle ve kolayca ağda gezinmenin tadını çıkarın. Opera 9 yaratıcılığı arttıran ve güvenliğinizi sağlayan araçlarla yüklenerek geldi. Şimdi deneyin, parmaklarınızın ucundaki yaşamı keşfedin, üstelik tamamen ücretsiz!

  Opera Neden Tercih Edilmeli?

  Opera Nedir?

  Opera; örütbağında gezinirken tercihlerinizi size sunan güçlü bir araçtır. Daha hızlıdır, daha güvenlidir ve kullanımı denediğiniz diğer ağ tarayıcılarından daha kolaydır. Opera yaşamınıza uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Opera güçlü bir örütbağı yöneticisidir.

  Başka bir ağ tarayıcısına sahipken neden Opera'yı indirmeliyim?

  Opera daha güvenlidir ve bilgisayarınızın belleğini daha az harcar. Opera'nın benzersiz özellikleri ağı keşfetmenizi daha verimli kılar ve çevrimiçi üretkenliğinizi artırır. Opera'nın bütünleşik e-posta yazılımı, eğer kullanırsanız, e-postalarınız için fazladan bir yazılım kullanma ihtiyacınızı ortadan kaldırır.

  Opera'yı indirdiğimde diğer tarayıcıma ne olacak?

  Hiçbir şey olmayacak. Opera eski tarayıcınızda bulunan tüm yer imlerini(sık kullanılanlar) ve adresleri, eğer isterseniz, kendi içine aktarır. Eski tarayıcınızın hiçbir ayarına dokunmaz.

  Opera'yı diğer tarayıcılarda daha güvenli kılan nedenler neler?

  Opera'nın sıkıştırılan kodları tehlikelere karşı koruma sağlıyor. Opera takımı sürekli güvenlik tehditlerine karşı güvende kalmanız ve daha güvenli sörf yapmanızı sağlayacak şekilde çalışmalar yapıyor. Güvenlik özellikleri bölümüne gözatın.

  Gerçek: Opera diğer tarayıcılara göre daha iyi güvenlik sabıkası kaydına sahiptir, Firefox'tan bile...

  Editör Yorumu: Pardus Linux altında virüs derdiniz yoktur ancak hızlı bir tarayıcı için Opera kullanmanızı tavsiye ediyorum.

  Mozilla Firefox Opera'ya göre daha yavaş çalışır ve 5'ten fazla sekma açtığınızda sistem belleğine fazla yük getirebilir. Opera'da ister 1 sekme açın, isterseniz 10 sekme açın, hız konusunda herhangi bir kayıp yaşamazsınız.

  Benim gibi her program kendi görevini yapmalı, tarayıcı fonksiyonu dışında olan işleri diğer programlar yapmalı diyorsanız Opera'yı seveceksiniz.

  Not: Tanıtımın bir kısmı hazırlanırken editörümüz greench'in açıklamalarından faydalanılmıştır.


  Sürüm : 9.52

  Boyut : 5.8 Mb

  Kullanım İzni : Açık kaynak kodlu (GNU/GPL)

  Dil : Türkçe

  İşletim Sistemi : Linux X11

  Üretici Firma : Opera Software


  [​IMG]


  Opera (Pardus) 9.52
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Opera (Pardus) Download Forum Tarih
Opera (Pardus) 9.62 Download O-P 1 Şubat 2009
Dünya Kooperatifçilik Günüyle İlgili Şiirler Şiirler 22 Aralık 2013
Dünya Kooperatifçilik Günüyle İlgili Yazı Örneği Makaleler-Denemeler 10 Ağustos 2013
Soma Nakliyeciler Kooperatifi İlköğretim Okulu Bilgileri Soma Manisa Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 7 Haziran 2012
Desert Operations Hileleri Oyun Hileleri 1 Şubat 2012

Bu Sayfayı Paylaş