OpenOffice.org EN [Windows] 2.4.1

'O-P' forumunda Siraç tarafından 28 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  OpenOffice.org EN [Windows] 2.4.1 konusu OpenOffice.org EN [Windows] 2.4.1

  Tanıtım:
  OpenOffice.org çok amaçlı, çok platformlu ofis yazılımıdır. Kullanıcı arayüzü ve işlevliliği ile piyadasaki Microsoft Office veya Lotus SmartSuite gibi ofis uygulamaları ile çok benzerdir, fakat bu ticari paketler ile karşılaştırıldığında tamamiyle ücretsiz olması ile ön plana çıkmaktadır.

  Bazı Özellikleri


  Microsoft Office Uyumluluğu

  OpenOffice.org, Microsoft Office dosyalarını okuyabilir, yazabilir. Bu sayede kullanıcılar Word, Excel, PowerPoint gibi uygulamara ait dosyaları açıp değişiklik yapıp tekrar aynı formatta kayıt edebilir. Hem de bu işlemi Windows, Linux ve Solaris platformları üzerinde yapabilir.

  Kullanılabilirlik

  OpenOffice.org artık görme güçlüğü yaşayan insanlar tarafından da kullanılabilir. OpenOffice.org yüksek kontrast modunu, ek araçları (bakınız http://www.sun.com/access/) ve özel veri giriş araçlarını kullanmaya imkan sağlamaktadır.

  Açık XML Dosya Türü

  OpenOffice.org'un dosya biçimi 500 sayfalık bir spesifikasyon ile açıklanmış olan açık XML biçimidir. Bütün OpenOffice.org dosyları içinde dosya içeriği, stil bilgileri, ayarlar ve meta bilgilerinin yer aldığı ZIP arşivi şeklindedir.

  Tek Tıklamayla PDF'e Çevirme

  OpenOffice.org tek tıklamayla PDF'e çevirme özelliğini kullanıcılarına sunarak genellikle ücretli olan PDF dönüştürme yazılımlarını kullanma gereğini ortadan kaldırmıştır. Bu özellik sayesinde (hazırladığınız dosyanın değiştirilmesini istemediğiniz durumlarda) sadece okunabilir dosyalar oluşturabilir ve bu işlem için ayrıca para ödemezsiniz.

  Flash'a Çevirme (.SWF)

  OpenOffice.org artık sunum ve çizimlerinizi Macromedia Flash dosya biçimine (.swf) dönüştürebilir. Bu sayede hazırladığınız sunumlar Flash eklentisi kurulu olan basit bir web istemcisi ile görülebilir. Flash kullanıcıları ekstra bir program kurmadan OpenOffice.org ile hazırlanmış sunumları görüntüleyebilirler.

  Makro Kaydedici

  Yeni makro kaydedicisi tekrarlanan işlemleri kaydeder ve otomatikleştirir. Daha karışık programlama işlemlerinde ise OpenOffice.org Geliştirme Aracı (SDK) kullanılabilir. SDK kütüphaneler, araçlar ve Java, C++, Basic, OLE ve XML için dökümantasyon içermektedir. SDK ayrıca indirilmelidir.

  XML Dosya Filtreleme Aracı

  Yeni XML dosya filtreleme aracı XSL transformasyonları temelli olan dosya filtrelerini entegre bir şekilde kullanmayı mümkün kılar. Popüler bir uygulama Microsoft Office 2003 XML dosya biçimi ile sağlanan uyumluluktur.

  ActiveX Kontrolü

  OpenOffice.org Windows kullanıclarının Internet Explorer içinden OpenOffice dökümanlarını görebilmesini sağlayan bir ActiveX kontolü içermektedir. Microsoft VisualBasic veya Borland Delphi ile geliştirilen uygulamalarda da bu komponent kullanılabilir.

  DocBook ve PDA Dosya Biçimlerine Destek

  OpenOffice.org hazırladığınız belgeleri PDA'lerde kullanabileceğiniz biçimlere (DocBook, AportisDoc vb.) çevirmenize imkan verir. Bu özellik kullanıcılara dökümanlarını Palm veya PocketPC'lerinde taşıma imkanı verir ve esneklik sağlar.

  MySQL Entegrasyonu

  OpenOffice.org artık MySQL desteği sağlamaktadır. Örneğin açık kaynak kodlu veritabanını OpenOffice.org'un e-posta gruplama ve rapor yaratma aktivitelerinde kullanabilirsiniz. OpenOffice.org ve MySQL (veya desteklenen başka bir veritabanı) birlikteliği Microsoft Access kullanarak çözdüğünüz problemleri ve daha kapsamlılarını çözmenize olanak sağlar.
  Sürüm : 2.4.1

  Boyut : 127.1 Mb

  Kullanım İzni : Açık kaynak kodlu (GNU/GPL)

  Dil : Ingilizce

  İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

  Üretici Firma : OpenOffice.org


  [​IMG]


  OpenOffice.org EN [Windows] 2.4.1
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - OpenOffice [Windows] Forum Tarih
OpenOffice.org EN [Windows] 3.1.0 İndir O-P 22 Mayıs 2009
OpenOffice.org EN [Windows] 3.0 Download O-P 28 Ocak 2009
OpenOffice.org Türkçe 3.2 İndir O-P 22 Şubat 2010
OpenOffice.org Türkçe 3.1.1 İndir Download Yükle O-P 4 Ocak 2010
OpenOffice.org Türkçe 3.1.0 İndir O-P 22 Mayıs 2009

Bu Sayfayı Paylaş