Opel Corsa Makyajlandı - Yeni Opel Corsa Resimleri

'Motorlu Araçlar Dünyası' forumunda Mavi_inci tarafından 26 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Opel Corsa Makyajlandı - Yeni Opel Corsa Resimleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Opel Corsa Makyajlandı - Yeni Opel Corsa Resimleri

  [​IMG]

  Opelin mini sınıftaki başarılı temsilcisi Corsa, geçirdiği makyaj operasyonunun ardından daha taze bir görünüme kavuştu.

  Dördüncü jenerasyonun tanıtılmasının dördüncü yılında uygulanan makyaj operasyonu Corsaya daha keskin hatlar getirmiş. Meriva ve Astraya benzeyen ön tasarımda, farların tasarımı daha keskin çizgilerle vurgulanmış.


  Yeniden tasarlanmış ön üst ızgara, tampon, eskisine oranla genişleyen ön alt ızgara ve yeni sis lambası yuvaları makyajlı Corsanın yüzünü oluşturuyor. Ayrıca makyajdan sonra Corsanın agresif görünüşünü bırakıp gülen bir ön tasarıma kavuştuğu görülüyor. Makyajla beraber altı yeni alaşımlı jant seçeneği de Corsa opsiyonlarına eklendi. İç mekanda ise orta konsolda ve gösterge tablosundaki ufak değişikliklerden sonra en çok dikkat çeken, orta konsola yerleştirilmiş dokunmatik navigasyon sistemi oluyor. Trafik bilgilerini alabilen sistem, otomatik olarak sürücüsünü daha
  hızlı bir rotaya yönlendirebiliyor.

  Opel Corsa EcoFlex ismi ile satılacak 1.3 CDTI dizel motor 95 hp güç üretecek ve Start&Stop teknolojisi ile beraber gelecek. Bu teknolojinin de katkısıyla üç kapılı versiyonun karma yakıt tüketimi 3,7 lt/100 kmden 3.5 lt/100 kmye düşürülmüş. 5 kapılı versiyonun karma yakıt tüketimi ise 3.6 lt/100 km olarak açıklanıyor.

  Opel, EcoFlex teknolojisinin şehir içinde 100 kmde tüketilen yakıt miktarını 4,6 litreden 4,2 litreye indirdiğini açıkladı.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş