Online seçim dönemi başlıyor

'İnternet ve Network' forumunda Siraç tarafından 15 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Online seçim dönemi başlıyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Online seçim dönemi başlıyor

  Seçmenin nabzını tutmayı amaçlayan secmenburada.com vatandaşı ve adayı sanal platformda bir araya getiriyor. Adaylar kendilerini metin ve görsellerle seçmene anlatma imkanı buluyor.

  29 Mart Yerel Seçimleri öncesi kurulan www.secmenburada.com, adayları seçmenlerle buluşturacak ve online anketlerle seçimin nabzını tutacak.

  Yaklaşan yerel seçimler öncesi adaylar seçmenlerin yönelimlerini ve düşüncelerini öğrenmek üzere artık yeni bir mecraya sahip. Siyasi partilerin adayların seçim öncesi süreçte oy oranlarını öğrenerek propaganda faaliyetlerinin şeklini belirlemede kullandıkları anketlere bir rakipte internetten geldi.
  Seçmenin nabzını tutmayı amaçlayan www.secmenburada.com vatandaşı ve adayı sanal platformda bir araya getiriyor. Yayın hayatına başlayan sitede, adayların kendilerini metin, fotoğraf ve videolarla seçmene anlatma imkanı sağlanıyor.
  Parti ve aday haberleri ile seçim gündeminin yer aldığı site, belli aralıklarla düzenlenecek anketlere katılıp adayına oy verenlere hediye kazanma fırsatı sunuluyor.
  Ayrıca adayını ve partisini desteklemek veya sesini duyurmak isteyen seçmenlerin cep telefonundan göndereceği kısa mesajlar sitede anında yayınlanabilecek.
  ADAYIN KİŞİSEL ANKETİ
  İsteyen aday kendisi ve en yakın rakibini kapsayan sms anketini sitede yaptırtacak. Ayrıca bu anketin sonucunu isterse kamuoyu ile paylaşabilecek.
  Böylece adaylara seçime kadar sürekli kendi kamuoyu araştırmasını yaptırtma şansı ortaya çıkmış olacak.
  İsteyen adaylar stratejilerini ve seçmene onaylatmak istedikleri projelerini de yine anket yoluyla kamuoyu ile paylaşabilecek.
  www.secmenburada.com sizin adınıza projelerinizi ve seçim kampanyanızı belirlerken yine sitede adayın güvenilirlik anketinin de yapılmasını sağlıyor.
  Adayların seçmenle arasındaki en önemli köprü olan sitede kendini tanıtımın maliyeti ise çok ucuz. Günlük 15 TL gibi bir rakamla seçmen aday buluşması gerçekleşmiş oluyor.
  SEÇİM MARATONU BURADA
  Seçmenler, secmenburada.com sayesinde, il il, bölge bölge düzenlenecek anketlere katılabilecek, adayların özgeçmişlerini ve vaatlerini karşılaştırmalı olarak değerlendirme imkanı bulacak. Belediye başkan adayları ise tüm projelerini ve vaatlerini seçmenlerine anlatma imkanı bulacaklar.
  Secmenburada.com, partilere ait seçim faaliyetlerini ve adayların tanıtımını detaylı bir şekilde yaparak seçmenin en doğru kararı vermesini sağlamak, düzenli anketlerle seçmenin ortak fikrini yansıtmak amacıyla internet üzerinden yayın hayatına başladı. Seçim dönemlerindeki karmaşa ve bilgi kirliliğinin de önüne geçmeyi amaçlayan bu çalışmayla, seçmenler tek bir adresten tüm seçim sürecini takip edilebilecek. Probyka Fikir Dünyası tarafından geliştirilen bu çalışma, Integrity ve Bihter Prodüksiyon tarafından hayata geçirildi.
  SİTENİN AYRICALIKLI ÖZELLİKLERİ
  29 Mart 2009 yerel seçimleri için hizmet verecek olan secmenburada.com, yaşadığınız il, ilçe ve beldenin belediye başkan adaylarını tek noktada aynı anda karşılaştırabileceğiniz tek site özelliği taşıyor. Ülkemizin en geniş anketini meydana getirecek olan site, seçime kadar 2 milyon seçmene oy kullandırmayı hedefliyor.
  ADAYA SUNULAN AVANTAJLAR
  Özgeçmişini, fotoğraflarını, videolarını ve projelerini tek ekranda ve milyonlarca kullanıcının bulunduğu bir sitede diğer adaylarla aynı anda kendini gösterebilecekler.
  Seçmenin an ve an tüm yorumları görebilecekler.
  Her gün il ve ilçesiyle ilgili anket sonuçlarını görebilecekler.
  Seçmenin hangi adaya daha çok oy verdiğini görerek o adayın vaatlerine karşı nasıl bir açıklama yapabileceğini değerlendirme imkanı bulacak.
  SİTENİN SUNDUĞU DİĞER HİZMETLER
  ● Turkcell ve Vodafone operatörleri ile seçmen düşüncelerini bu sitede paylaşabilecek.
  ● Anket sonuçları belli aralıklarla internet haber siteleri, tv ve radyolardan da duyurulacak
  ● Oy kullanan seçmenlere soracağımız bir soru ile her hafta bir seçmen hediye kazanabilecek.
  ● Her gün il ve ilçe anket sonuçları seçmenlerin cebine gönderilebilecek
  ● Sadece secmenburada.com'da yer alan özel haberlere ulaşabilecek

  SEÇMEN SİTEDEN NASIL YARARLANACAK?
  Secmenburada.com sitesini kullanmak ve hizmet almak e-posta adresi olan herkes için çok basit. Sitemizde seçmenler için "kayıt olma", "oy kullanma" ve "hediye kazanma" olmak üzere üç aşama bulunuyor.
  ● Seçmen kayıt olduktan sonra verdiği e-posta adresine gelen aktivasyon postasındaki linke tıklayarak siteye giriş yapabilir.
  ● Oy kullanacağı ili haritandan seçebilir.
  ● Yaşadığı ilin belediye başkan adayları arasından ve benim adayımı tıklayarak oyunu kullanır.
  ● Daha sonra o ilin ilçe listesi gelir. Yaşadığı ilçeyi seçer.
  ● İlçe belediye başkan adaylarını görür ve oyunu kullanır.
  ● En son sayfada hangi ilin ve ilçenin belediye başkanı adayına oy verdiği bilgisi kendisine ekranda iletilir.
  Ekranda görünen SB NO yu haftanın sorusuna vereceği cevapla beraber 3411'e TAHMİN boşluk SB NO boşluk CEVABI ile yollar.● Hediye kazanması için günün sorusuna cevap verir.
  ● Tamam tuşuna tıklar.
  ● En son olarak grafik ve sonuç ekranı gelir.
  BAŞKAN ADAYLARI NASIL ÜYE OLACAK?
  ● İlini ilçesini ve partisini seçiyor ve kayıt oluyor.
  ● Verdiği e-posta adresine gelen aktivasyon postasındaki linki tıklıyor ve aktif kaydı meydana geliyor.
  ● Gelen ekranda adı ve soyadını ve doğum tarihi ücretsiz giriyor.
  ● Özgeçmiş, fotoğraf video ve projeler gibi verileri girebilmesi için ekranına gelen banka hesap numaralarına belediyesinin kodunu (bunu ekranda veriyoruz), ücretini havale ve EFT yaptığında hizmet almaya başlıyor.


  haber7
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Online seçim dönemi Forum Tarih
Sezar Online Oyun Hileleri Oyun Hileleri 2 Şubat 2012
Kehanet Online Petler Diğer Oyunlar 30 Aralık 2011
Polis Meslek Yüksek Okulu Online Başvuru Üniversiteler 22 Kasım 2011
Haseki Hastanesi Randevu Alma Online Genel Sağlık 16 Kasım 2011
Vakıf Gureba Hastanesi Online Randevu Alma Genel Sağlık 15 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş