Onlardan Biri Olduğunu Söyle - Uwem Akpan

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Dine tarafından 5 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Onlardan Biri Olduğunu Söyle - Uwem Akpan konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Uwem Akpan Onlardan Biri Olduğunu Söyle kitap tanıtımı - kitap özeti​
  Kitabın künyesi​  Onlardan Biri Olduğunu Söyle  Onlardan Biri Olduğunu Söyle  Uwem Akpan


  · Martı Yayıncılık


  · Basım Tarihi : 05 - 2010


  · ISBN : 9786054335275


  · Sayfa Sayısı : 490


  · Çevirmen : Fatih Kıyman


  · Etiket Fiyatı : 19.00 TL


  . Roman
  Kitap hakkında  “Senenin en heyecan verici eserlerinden biri… Uwen Akpan'ın akıl almaz çıkış kitabına ancak hayranlık duyulabilir.” –Entertainment Weekly  Uwem Akpan'ın Onlardan Biri Ol Eserine Övgüler  Commonwealth Yazarlar Ödülü, En İyi Çıkış Kitabı (Afrika Bölgesi)  Hikaye Ödülüne Adaylık  İlk Kurgu Eseri Dalında Los Angeles Times Art Seidenbaum Ödülü  “Uwen Akpan'ın akıl almaz çıkış kitabına ancak hayranlık duyulabilir. Beş hikayenin tamamı o kadar büyüleyici ve hüzünlü ki daha önce okuduğum, yalnızca “gayet iyi” olan eserleri övdüğüme pişman oldum… Akpan'ın karakterleri bir kabusun içine düşmüş, zaman zaman komik görünen sıradan ve kusurlu çocuklar. Kitabın üzücü olması gerekiyor fakat Akpan'ın parlak sanat görüsü ve karakterlerinin göz alıcı gerçekliği bu kitabı senenin en heyecan verici kitaplarından biri haline getiriyor.” –Jennifer reese, Entertainment Weekly  “Günümüzün Afrika'sının tüm ümidi ve kederi bu çıkış derlemesinde müthiş yansıtılmış.”


  –John Marshall, Seattle Post-Intellegencer  “Akpan'ın üslubunu bu kadar etkileyici, açık ve sarsıcı yapan yalnızca ele aldığı konu değil; metaforlar ve betimlemelerdeki yetkinliği, karakterlere ve mekanlara kattığı derinlik… Uwem Akpan bu çocukların sesini duyuruyor. Hikayelerindeki merhamete ve sanatsal görüye minnettar oldum, değiştim.” –Susan Straight, Washington Post Book World  “Yoksulların savaş yıkımına uğramış kıtasından, Cizvit Rahibi Uwem Akpan'ın cesur ve kuvvetli lütfu geliyor. Bu dünyayı çocukların gözünden görmekten iyisi ne olabilir ki? Amcaları tarafından kölecilere satılmak üzere olan kardeşler, Dini çatışmalardan kaçan bir otobüste Hıristiyan numarası yapmaya çalışan Müslüman bir çocuk. Afrikalı insanların çaresiz durumunu hiçbir haber bülteni ya da belgesel bu kadar içten bir biçimde yansıtamaz. Onlardan Biri Ol eseri, Babel'in Red Cavalry hikayeleri ve Michael Herr'in Dispatches kitabı gibi yeni bir dil icat ediyor–bu dilin içinde korku olduğu gibi, savaş tarafından parçalanan ülkelerdeki apansız ümit ışığı da var. Bu kitabı unutamıyorum ve unutmamalıyım.”


  –Mary Karr, The Liars' Club kitabının yazarı  “Uwem Akpan'ın üslubundaki politik hiddet ve insaniyet o kadar güçlü ki dünyayı bile değiştirebilir. O parlak bir yetenek.”


  –Chris Abani, GraceLand ve The Virgin of Flames eserlerinin yazarı  “İnanılmaz ve duygulu, ahlaki cesaretle dolu… Akpan Afrika'yı, kıtanın şanını ve acısını görmenizi, hissetmenizi istiyor


  –Vince Passaro, O: The Oprah Magazine  “Hayret verici… O kadar etkileyici bir kitap ki, elinizden bıraktığınızda–tabii bırakabilirseniz–çevrenizdeki dünyaya tekrar alışmanız zaman alıyor… İnsan yozlaşmışlığının uç noktalarına uzanırken onları basit yargılarla önemsiz ve bayağı hale getirmemek müthiş bir yazar olmayı gerektirir. Akpan göz kırpmadan izliyor, fakat bu hikayelerde gözlemciliğin takıntılı titizliği yok. Yazar karakterlerini her nasılsa sevmeyi başarıyor–katilleri bile… Akpan korkunç olayları dahi doğaüstü kılabilen büyük bir ruha sahip. Bu hikayelerin yanında diğerleri kuru kalıyor ve toz gibi uçup gidiyor.”


  –Craig Seligman, Bloomberg News  “Çoğunlukla korku verici konular üzerine kurulu olan bu hikayelerde buruk bir netlik var… Bu defa reklam doğru: Akpan önemli bir yazar.”


  –David Grylls, Sunday Times  “Onlardan Biri Ol, insanları akşam haberlerinde şöylece bir gösterilen görüntülerin içine sokan bir beceri gösterisi… Bunlar aşırı duygusallık ile kirlenebilecek hikayeler–yoğun duygu ve bol sıfat içeren sayılı kısım var. Fakat sade ve net dil anlatıyı dinamik ve kesintisiz kılıyor, sayfalar kitabın sonuna uzanıyor.”


  –Juliana Barbassa, Associated Press  “Akpan güçlü bir eser yaratmak için kurgu yazarlığı ile gazeteciliğin kuvvetli yanlarını birleştiriyor –birinin dramatik potansiyeli diğerinin netliğiyle birleşiyor… Sayısız karaktere ve bakış açısına hayat vermeyi başarabilen yetenekli bir yazar. Sonuç hem sanatsal, hem ahlaki açıdan övgüye değer.”


  –Adelle Waldman, Christian Science Monitor  Kitap kapağı

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Onlardan Biri Olduğunu Forum Tarih
Okul Öncesi Etkinlik - Balonlardan Sevimli Hayvanlar Okul Öncesi Eğitim 7 Ekim 2010
Ponponlardan Yapılanlar Hobiler Ve Videolar 8 Ağustos 2010
Japonlardan "Çevirmen Gözlük" İnternet ve Network 16 Kasım 2009
Balonlardan Elbise, Oyuncak, Eşya Yapım Örnekleri Hobiler Ve Videolar 9 Kasım 2009
Japonlardan Bluzlar Populer markalar & Moda 27 Ağustos 2009

Bu Sayfayı Paylaş