"Okyanusu boşu boşuna geçmedim!"

'Trabzonspor' forumunda Dine tarafından 17 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  "Okyanusu boşu boşuna geçmedim!" konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [SIZE=+0][/SIZE]"Okyanusu boşu boşuna geçmedim!"


  [SIZE=+0][/SIZE]Gelenek bozulmadı, Trabzonspor'un son yıldızı da Türkiye'deki ilk röportajını Fanatik'e verdi. Yazarımız Ergun Ata; A'dan Z'ye Kolombiyalı'yı yazdı...
  [​IMG]
  İlk kez Avrupa deneyimi yaşayacak yeni transfer Gutierrez, FANATİK'e konuştu, “Beni almak için Kolombiya'ya kadar gelen başkanı mahcup etmem” dedi.

  Geçen yıl 30 gol atıp dünya 4.’sü olan genç yıldız, “Bu beni gururlandırdı ama daha iyisini yapmak için buradayım” ifadelerini kullandı.


  “Gazeteci şansı” diye buna denir işte. Bir hafta önceden planlanmış seyahat gereği, THY’nin 15.50 uçağını beklerken, CIP Salonu’nun kapısından içeri biri Bordo-Mavi kaşkollu esmer genç, 4 kişi girdi.
  Trabzonspor’un Kolombiyalısı idi o esmer genç. Beraberinde Genel Sekreter Hasan Yener, Dr. Hakan Ayaz ve tercüman Halil Yazıcıoğlu vardı. “Kısmet bu!” Haber ayağımıza geldi. Camianın en çok merak ettiği kişiyle burun burunaydık. Biraz sonra gökte beraber olacaktık, yerde bulduk. Sohbete koyulduk.

  Testlerden sorunsuz geçti
  Hasan Yener bir tıp adamı. Trabzonspor’un ağzı Yattara’dan yandı, 5 ay kaybedildi. Sağlık kontrolü sıkı tutulmuş. Yattara’ya taa Ağustos’ta koyduğu teşhis doğru çıkan Dr. Hakan Ayaz’ı da alıp, Acıbadem’deki sağlık kontolüne bizzat katıldı Dr.Yener... Başhekim Ergun Çakmakçı ile incelendi tetkikler birer birer.
  Kan tahlilleri: Ortalama değerlerde. Eforlu elektro: Normal. Kalp ekosu: Normal. Akciğer filmi: Temiz. Diz, kalça, ayak MR’ları: sorunsuz.
  Ver elini Antalya. Havaalanında bu büyük rastlantı.

  Sol ayağını kullanmıyor!
  Erol Demirkol bir yandan fotoğraf çekerken, Halil Yazıcıoğlu aracı oldu. Önce dünyanın sayılı golcüleri sıralamasını sorduk. Büyük bir keyifle yanıtladı: Çok etkileyici. Şaşırmadım, çok onur duydum. Ama bu benim değil tüm takımın, teknik kadronun başarısı. Onları kutluyorum.
  Mütevazı bu yanıtla 30 golü anlattı: Çoğunluk sağ ayağa (penaltılar dahil), kalanı da kafaya ait. Sol ayak yokmuş yani.

  15 yaşında başlamış
  17 Mayıs 1985 doğumluymuş. Burcunun özelliklerini taşıyormuş. Ayrıca, çevresi kendisini samimi, sıcak yaklaşımlı, iş ciddiyeti yüksek biri şeklinde tanımlıyormuş. “Kendim de öyle hissediyorum” diyor. Futbolculuk öyküsü 15 yaşında Barranquilla alt yapısında başlıyor. Sonrası Kolombiya Ligi’nin bu sezonki ikincisi Deportiva Atletico Junior de Barranquilla takımında devam ediyor aralıksız. Bu sezon arkadaşları Güney Amerika Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edeceklermiş. “Gönlüm onlarda” diye eklemeyi ihmal etmiyor.

  Babası stat çalışanı
  Tipik bir Güney Amerikalı aile. Baba stadyum görevlisi. Anne ev hanımı. 4’er kız ve erkek. 8 kardeşin ikincisi. Aile onun eline bakıyor. Üstelik çok kalabalık. Havaalanına uğurlamaya 80 dolayında kişi gelmiş. Jeimis Collante ile evli, oğlu Cristiano 2 yaşında ve futbola, kızıysa Jeilou Andrea 5 yaşında müziğe meraklı. Zaten Jeilou adını da, anne ve babasının Jennifer Lopez hayranlığından almış. Onun da ön adı Jeilou.

  Başkana çok özel teşekkür
  Takımı Şampiyonlar Ligi’nde Ön Eleme oynayacağı için sezonu erken açmışlar. 15 gün kumsalda çalışmış. Perşembe günü antrenman yapmış ve yola çıkmış. Sadece Cuma antrenmanı yok. Şenol Güneş dün akşam da dinlenmesini istedi. O hedeflerini anlattı: Başkan ve 4 kişilik ekibi okyanus aştı geldi. Çok etkilendim. Çok çalışmam gerek çok. Bunun için. Ülkemi temsil için, ülkemdeki gençlere örnek olmak, onları yol açmak için. Ayrıca iş ciddiyetim için, çok çalışmam gerek. Ben de Okyanus aştım geldim...

  Ergun Ata / Fanatik Çok Özel


  Fanatik
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Okyanusu boşu boşuna Forum Tarih
Atlas Okyanusu Hakkında Bilgi Ülkeler Coğrafyası 20 Şubat 2012
Güney Okyanusu Hakkında Bilgi Ülkeler Coğrafyası 20 Şubat 2012
Arktik Okyanusu Hakkında Bilgi Ülkeler Coğrafyası 20 Şubat 2012
Büyük Okyanus - Pasifik Okyanusu Hakkında Bilgi Ülkeler Coğrafyası 20 Şubat 2012
Hint Okyanusu Hakkında Bilgi Ülkeler Coğrafyası 20 Şubat 2012

Bu Sayfayı Paylaş