Okullar e-devlet kapısı olacak

'Eğitim Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 20 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Okullar e-devlet kapısı olacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ANKARA (ANKA) - Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, geçen yılın Aralık ayında açılışı yapılan e-Devlet türkiye.gov.tr'yeulaşımda aksaklık yaşanmaması amacıyla okullarda bulunan Bilişim Teknolojisi (BT) sınıfları ve ekipmanlarının kullanılacağını, bu amaçla BT sınıf ve ekipmanlarının vatandaşların eğitimi amacıyla kullanıma açık tutulacağını bildirdi.
  Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik imzası ile valiliklere ve il Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderiler yazıda, Türkiye'nin bilgi toplumuna dönüşümünü gerçekleştirmek, vatandaşlara daha hızlı ve kaliteli kamu hizmeti sunabilmek amacını gerçekleştirmek ve katılımcı, şeffaf, etkin ve basit iş süreçlerini ilke edinmiş bir kamu hizmeti anlayışı oluşturmak üzere e-Dönüşüm Türkiye Projesi'nin uygulamaya konulduğu anımsatıldı.
  Bu kapsamda e-Devlet Kapısı türkiye.gov.tr'nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 18 Aralık 2008 tarihinde hizmete ve erişime açıldığını kaydeden Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı'nın da e-dönüşüm çerçevesinde önemli adımlar attığını kaydetti. MEB'in bilişim teknolojilerinin sağladığı imkanları kullanarak hizmetlerinin bir bölümünü elektronik ortam üzerinden sunduğunu kaydeden Çelik, “Bakanlığımız, elektronik dönüşüm sürecinin bir gereği olarak öğretmen, öğrenci ve vatandaş odaklı hizmetlerini bundan böyle e-Devlet kapısı üzerinden sunacaktır. Bilgi toplumuna dönüşümün gerçekleştirilmesi amacıyla, bilişim teknolojilerinin eğitim-öğretime entegrasyonunu sağlamak amacıyla oluşturulan BT sınıfı ve BT ekipmanı bulunan birimlerimiz, aynı zamanda yarı zamanlı KİEM olarak da değerlendirilecektir. Bu bakış açısıyla, gerek KİEM'lerin gerekse yarı zamanlı KİEM'lerin, e-Dönüşümün bütün yönleriyle gerçekleştirilmesi bağlamında kapı kurumlarınca ve özel sektör kuruluşlarınca elektronik ortamda sunulan hizmetlere vatandaşlarımızın erişimine imkân sağlamak yanında bilhassa e-Devlet Kapısının aktif kullanılmasına; dönük olarak vatandaşların eğitimi amacıyla kullanıma açık tutulması gerekmektedir” emrini verdi. Çelik, bu amaçla gerektiğinde üniversiteler ve diğer resmi kurumların yanı sıra özel sektör kuruluşlarıyla da yapılacak ortak projelerin istenilen amacın gerçekleştirilmesine katkı sağlayacağını söyledi.

  -“ÖNLEMLER ALINSIN”-

  Türkiye'nin bilgi toplumuna dönüşümünü hedefleyen çalışmalara Milli Eğitim Bakanlığı olarak destek verdiklerini kaydederken, e-Devlet Kapısının gereğince kullanılmasını önemsediklerini ifade etti, Bakan Çelik, “Bu çerçevede, e-Devlet kapısı aracılığıyla sunulan hizmetlere erişimde ve Bakanlığımızın e-Devlet kapısı: üzerinden sunduğu hizmetlerin sunumunda bir aksaklık yaşanmaması için il/ilçe millî eğitim müdürlükleri ile okul müdürlüklerince gerekli tedbirlerin alınması ve ortaya çıkan veya çıkması muhtemel sorun ve gelişmeleri egitek.meb.gov.tr adresine bildirmeleri gerekmektedir” dedi.
  mynet
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 20 Ocak 2009

Yükleniyor...
Benzer Konular - Okullar devlet kapısı Forum Tarih
Osmanlı Devletinde Azınlıklar ve Yabancı Okullar Hakkında Bilgi Tarihi Bilgiler 27 Kasım 2013
Atatürk hangi okullardan mezun olmuştur kısaca Atatürk Hakkında Herşey 30 Ocak 2017
Başbakan nasıl olurum hangi okullara gitmeliyim kısaca Meslekler Rehberi 26 Ocak 2017
Tevhidi tedrisat kanunu ile hangi okullar kapatılmıştır Tarihi Bilgiler 18 Ocak 2017
Atatürk'ün okuduğu okullar kısaca Atatürk Hakkında Herşey 28 Ocak 2016

Bu Sayfayı Paylaş