Okullar 4 hafta kapanabilir!

'Eğitim Haberleri' forumunda Dine tarafından 11 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Okullar 4 hafta kapanabilir! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]Okullar 4 hafta kapanabilir!

  Sağlık Bakanı Recep Akdağ muhtemel domuz gribi vakalarına karşı vatandaşı uyardı.Sağlık Bakanı Recep Akdağ, gazete ve televizyonların Ankara Temsilcileri ile sohbet toplantısı düzenleyip domuz gribine karşı alınan tedbirleri anlattı.

  Havaların soğuması ile birlikte kuzey yarım kürede domuz gribi salgını yaşanacağını belirten Akdağ ülke olarak çok sıkı tedbirler aldıklarını ve 39 milyon kişiyi aşılayacaklarını, 24 saat virüsü takip edeceklerini söyledi.

  24 yaş altını aşılayacağız

  Bakan Akdağ "Ülkemizde ilk vaka 15 Mayıs'ta tespit edildi. 8 Ekim tarihiyle 472 vakamız var. 64 vaka hastaneye yatırıldı. Çok şükür domuz gribi kaynaklı ölüm vakamız yok. Ama bu tedbirleri sıkı tutmamızı engellemiyor. 24 yaş altı herkesi aşılayacağız. 24 yaş üstü risk grubunu da aşılayacağız. Hamileler, sağlık çalışanları, kamu görevlileri sağlık ocaklarında koordineli bir şekilde aşı olacak. Aşı takvimini ayrıca açıklayacağız. 500 milyon lira harcayacağız aşı için. Paniğe gerek yok" dedi.

  Okullara ara verebiliriz

  Bakan Akdağ hastalığın yayılması durumunda özellikle okullarda eğitime ara verilebileceğini söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı ile görüştüklerini belirten Akdağ " sömestr tatilinin uzatılması, 4 hafta ara verilmesi ya da internet üzerinden eğitim verilmesi gibi alternatifler üzerinde çalışıyoruz. Sinema, spor karşılaşmaları ve festivalleri erteleyebiliriz. Her şey hastalığın seyrine bağlı olarak yeniden planlanacak" dedi.

  Öpüşmeyin, el sıkışmayın

  Domuz gribine karşı basit tedbirler alınabileceğini belirten bakan Akdağ " Ellerinizi sık sık ve sabunla yıkayın. Hapşırık ve öksürük esnasında tek kullanımlık mendiller ağız ve burnun kapatılması şart. Risk geçinceye kadar el sıkışmayın, öpüşmeyin hatta birbirinize sarılmayın." dedi. Uyarıları dikkate alın Sağlık Bakanlığı olarak tüm tedbirleri aldıklarını belirten Akdağ "Bütün teşkilatımız alarm vaziyetinde. Web sitesinden, telefonla ya da doğrudan sağlık kuruluşlarımızdan da bilgi alabilirler. Ama halkımız bakanlığın uyarılarına dikkat etsin. Bu işin şakası yok" dedi.

  BUGÜN GAZETESİ

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Okullar hafta kapanabilir Forum Tarih
Mardin' de Domuz Gribi - Mardin ve İlçelerinde Okullar Bir Hafta Tatil Mardin Tanıtımı 27 Ekim 2009
Atatürk hangi okullardan mezun olmuştur kısaca Atatürk Hakkında Herşey 30 Ocak 2017
Başbakan nasıl olurum hangi okullara gitmeliyim kısaca Meslekler Rehberi 26 Ocak 2017
Tevhidi tedrisat kanunu ile hangi okullar kapatılmıştır Tarihi Bilgiler 18 Ocak 2017
Atatürk'ün okuduğu okullar kısaca Atatürk Hakkında Herşey 28 Ocak 2016

Bu Sayfayı Paylaş