Okul müdürleri drama eğitimi alacak

'Eğitim Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 11 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Okul müdürleri drama eğitimi alacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ankara (AA)- Ankara Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, Ankara'daki okul müdürlerinin drama eğitimi alacağını bildirerek, ''Eğitime katılanlar, kimi zaman veli, öğrenci, kimi zaman da öğretmen olarak okulda karşılaştıkları tavırları dramatize edecekler'' dedi.

  Aydoğan, yaptığı açıklamada, drama eğitimi için 40 formatör rehber öğretmen yetiştirildiğini belirterek, bu formatörler tarafından Ankara'daki okul idarecilerine drama eğitimi verileceğini bildirdi.Bu eğitimin kişisel eğitim niteliğinde olduğunu belirten Aydoğan, ''Eğitim, okul müdürlerine, müdür yardımcılarına, yaklaşık 3 bin 500 idareciye verilecek'' diye konuştu.

  Aydoğan, ''Örneğin eğitime katılanlar 'veli' olarak okula gelecekler, okulda karşılaştıkları tavırlar orada dramatize edilecek. İnsanlar 10-15 günlük eğitim süresince her türlü problem sahibi insanın yerine kendisini koyarak eğitim görecek'' dedi. Drama eğitimi, doğaçlama, rol oynama gibi tiyatro ya da drama tekniklerinden yararlanılarak, bir grup çalışması içinde, bireylerin bir yaşantıyı, bir olayı, bir fikri, kimi zaman bir soyut kavramı ya da davranışı anlamlandırması, canlandırmasıdır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Okul müdürleri drama Forum Tarih
Nusaybin'de İlköğretim Okulu Müdürleriyle Toplantı Mardin Tanıtımı 21 Nisan 2010
Okulda faaliyet gösteren eğitsel ve sosyal kulüpler hakkındaki düşünceleriniz nedir Öğretmenlerimizin Bölümü 15 Şubat 2017
Okuldaki müzik kulübünün görevleri ve sorumlulukları kısaca Öğretmenlerimizin Bölümü 15 Şubat 2017
Okuldaki kızılay kulübünün görevleri ve sorumlulukları kısaca Öğretmenlerimizin Bölümü 15 Şubat 2017
Okuldaki yeşilay kulübünün görevleri ve sorumlulukları kısaca Öğretmenlerimizin Bölümü 15 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş