Oksijen Tedavisi İle Zayıflama

'Diyet Beslenme' forumunda DeMSaL tarafından 10 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Oksijen Tedavisi İle Zayıflama konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Oksijen Tedavisi İle Zayıflama - Oksijen Terapileri - Oksijen Kapsülü  Oksijen yaşam için çok önemlidir. Bu önemini gün içerisinde oksijensiz kaldığımızda veya az oksijenli ortamlarda bulunduğumuzda çok daha iyi anlarız. Kişi az oksijenli ortamlarda bulunduğunda halsizlik ve metabolizmada yavaşlama başlar. Metabolizması yavaşlayan insan ise sindirim işlemlerini yeterince gerçekleştiremeyeceği için kilo artışıyla karşı karşıya gelecektir.
  zayıflama

  zayıflama

  Özellikle yoğun iş ortamlarında bulunan, kapalı ortamlarda uzun süre çalışmak zorunda olan veya büyük şehirlerde yaşayan kişilerin vücutları oksijen alımı bakımından zayıftır. Oksijenin az alınmasına bağlı olarak metabolizmanın yavaşlamasının önüne geçebilmek için uzmanlar oksijen terapilerini öneriyorlar. Oksijen terapileri oksijen kapsülü adı verilen cihazlarla yapılmaktadır.

  Uzmanların özgün görüşüne göre kişinin bu kapsülü haftada 2 seans kullanması gerekmektedir. Seansların her birinin uzunluğu yaklaşık 40 dakika kadar olmaktadır.

  Kapsül kapalı ortamlarda kalma korkusu olan kişiler düşünülerek tasarlanmış ve kişinin vücudu kapalı ortamda kalırken başı dışarıda kalıyor. Rahatça uzanarak yapılan uygulamada kişiye herhangi bir rahatsızlık, acı hissettirilmiyor. Bu seans boyunca kişinin vücuduna sıcaklık verileceği gibi vücuda temas eden oksijenin oranı ise bir hayli yüksek. Vücuda temas eden oksijen oranı yaklaşık olarak % 99 düzeylerinde.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Oksijen Tedavisi İle Forum Tarih
Oksijen İle Ağacın İlişkisi Nedir? Doğa ve Bitkiler 8 Şubat 2014
Oksijen ve Karbondioksit Döngüsü Nasıl Oluşur Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 2 Şubat 2014
Oksijenin Canlılar İçin Önemi Hakkında Bilgi Konu Dışı Başlıklar 5 Mart 2013
Oksijenin İnsan Vücudu İçin Önemi Nedir? Genel Sağlık 5 Mart 2013
Oksijen Elementi Nerede Kullanılıyor? Konu Dışı Başlıklar 5 Mart 2013

Bu Sayfayı Paylaş